Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κάποιος έγραφε δίπλα ότι θέλει να πεθάνει η Σανσα, δεν βρίσκω τον λόγο, απλά σε αντίθεση με τις περισσότερες πρωταγωνίστριες της σειράς δεν είναι κάποια δυναμική power hungry γυναίκα αλλά όνειροπαρμενο κοριτσάκι.

Σχόλια:

Go go team Arya!

H άλλη απαυτωνοταν με τον Drogo, έχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα την ρίξει ο άλλος..

Καταλαβαίνετε ότι ο βασιλιάς μιλούσε έτσι στον πατέρα του Ε? Γιατί δεν τον πήρε παραδίπλα να του πει την αλήθεια, να του αστραψει και 2 χαστούκια να τελειώνουμε? Αν το σκεφτείτε δεν υπάρχει λόγος να μην το πει, δεν είναι ηλίθιος ο Joffrey να πάει να το πει.

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ρε γαμώτο μου πήγαινε πιο πολύ ο άλλος. Αν και στο βιβλίο έχει μούσια όπως ο δεύτερος και μάλιστα βαμμένα μπλε.

Η φωνή του πρώτου Naharis έκανε τη διαφορά.

Ο πρώτος παραήταν εμφατικος κ ισχυρός σαν χαρακτήρας και μάλλον για αυτό τον αλλάξανε.

Αν και εμένα μου έκανε καλύτερα για Ντάριο.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος παραήταν εμφατικος κ ισχυρός σαν χαρακτήρας και μάλλον για αυτό τον αλλάξανε.

Αν και εμένα μου έκανε καλύτερα για Ντάριο.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Απο οτι λέγεται το transporter 4 ήταν ο κύριος λόγος

'Game of Thrones' Ed Skrein to replace Jason Statham in 'Transporter' reboot - Zap2it

Link to comment
Share on other sites

+1 για τον παλιό Νταριο.

Επίσης αν διαβάσεις τα βιβλία είναι εύκολο να τα θυμάσαι τα ονόματα, με την σειρά απλά θα χαθείς πολύ πιο εύκολα.

Η Σανσα που λέτε είναι απλά αδιάφορη για μένα και ελαφρώς λαλακισμένη και ηλίθια.

Απο την άποψη πως αν έχουν αποκεφαλίσει τον πατέρα σου, αφήσει παράλυτο τον ένα αδερφό σου, σκοτώσει και ράψει το κεφάλι του direwolf του άλλου, κάψει το κάστρο σου, σκοτώσει την μάνα σου. Ε grow up μωρή.

Η Άρια έχει ακόμα φαί :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις διαβασει τα βιβλια ε;

Και ούτε πρόκειται. Τη σειρά τη βλέπω για παρέα στη γυναίκα μου. Τη θεωρώ μέτρια, καθόλου πρωτότυπη, με μηδενική φαντασία στους κόσμους που περιλαμβάνει και κακή αντιγραφή παλαιότερων έργων/βιβλίων ανάλογης εποχής.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ γιατί και εγώ έχω διαβάσει πάνω κάτω τα πάντα και τα κοάλα και το βάθος και τα "ΦΑΚ ΜΙ" που έχει αυτή η σειρά δύσκολα θα τα βρεις αλλού.

Και η σειρά όπως έχω πει 1000 φορές χάνει ΠΟΛΥ σε σχέση με το βιβλίο και με το να τρώει πολύτιμο χρόνο απο τα 55 λεπτά του κάθε επεισοδίου για να γίνει αρεστή στους γκει.

Ναι ο Ομπεριν ΔΕΝ είναι γκει ή μπαι στο βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ γιατί και εγώ έχω διαβάσει πάνω κάτω τα πάντα και τα κοάλα και το βάθος και τα "ΦΑΚ ΜΙ" που έχει αυτή η σειρά δύσκολα θα τα βρεις αλλού.

Τα μόνα φακ μι που βλέπω εγώ, είναι που τους σκοτώνουν όλους αδιακρίτως και σου φαίνεται περίεργο γιατί έχεις συνηθίσει οι καλοί να μένουν στο τέλος. Τίποτα άλλο αξιοπερίεργο δεν έχει. Κι αυτό αν το καλοσκεφτείς, υπήρξε σε σαπουνόπερες τύπου Dynasty & Dallas. Η φαντασία, γιατί πασάρεται ως σειρά φαντασίας, περιορίζεται στους δράκους, ενώ τα υπόλοιπα (λαοί, βασίλεια, όπλα, σκηνικά) έχουν χιλιοειπωθεί με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο από άλλους συγγραφείς.

Γενικά η σειρά είναι μια σαπουνόπερα με μάχες. Βλέπεται ευχάριστα για να περάσει η ώρα και βολεύει που βλέπουμε σφαγές μαζί με τις γυναίκες χωρίς γκρίνια. Τίποτα άλλο.

...και με το να τρώει πολύτιμο χρόνο απο τα 55 λεπτά του κάθε επεισοδίου για να γίνει αρεστή στους γκει.

Ναι ο Ομπεριν ΔΕΝ είναι γκει ή μπαι στο βιβλίο.

:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η σειρά είναι μια σαπουνόπερα με μάχες. Βλέπεται ευχάριστα για να περάσει η ώρα και βολεύει που βλέπουμε σφαγές μαζί με τις γυναίκες χωρίς γκρίνια. Τίποτα άλλο.

Σε λάθος thread γράφεις τότε :upside:

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα φακ μι που βλέπω εγώ, είναι που τους σκοτώνουν όλους αδιακρίτως και σου φαίνεται περίεργο γιατί έχεις συνηθίσει οι καλοί να μένουν στο τέλος. Τίποτα άλλο αξιοπερίεργο δεν έχει. Κι αυτό αν το καλοσκεφτείς, υπήρξε σε σαπουνόπερες τύπου Dynasty & Dallas. Η φαντασία, γιατί πασάρεται ως σειρά φαντασίας, περιορίζεται στους δράκους, ενώ τα υπόλοιπα (λαοί, βασίλεια, όπλα, σκηνικά) έχουν χιλιοειπωθεί με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο από άλλους συγγραφείς.

Γενικά η σειρά είναι μια σαπουνόπερα με μάχες. Βλέπεται ευχάριστα για να περάσει η ώρα και βολεύει που βλέπουμε σφαγές μαζί με τις γυναίκες χωρίς γκρίνια. Τίποτα άλλο.

:shutup:

Γιατί έχεις καμιά original idea σε σειρά; Και διαφορετικό; Ολα έχουν ξαναγίνει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο Get used to it.

BTW όντως σε λάθος thread είσαι

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.