Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Εχω ενα Ηiper απο το 2009 :p

Μετα το flash θελουν ξανα οι drivers περασμα?

Eννοειτε οτι μετα το φλας θελουν καθαρο install οι οδηγοι!Ισως για αυτο να μην σου δουλευε καλα αλλα παιζει και το τροφοδοτικο σου να μην μπορει να αποδωσει.Εαν μου στειλεις το ακριβος μοντελο θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τον χρονο σου azazil :)

To τροφοδοτικο ειναι αυτο: Hiper Type R Mk II 880W Power Supply Review | PC Perspective

Παιζει ρολο το flash αν θα γινει απο DOS ή μεσα απο τα windows?? ειναι μπερδεμα το dos

Τιποτα ρε συ σιγα το πραγμα!Οχι ρε συ το ιδιο ειναι.Αρκει να ειναι σωστο το φλασαρισμα και το bios.Κατσε να δω περι psu σου να σου πω.Λοιπον ισως να ειναι το τροφοδοτικο σου απο οτι βλεπω στο λινκ που μου στειλες στην δευτερη σελιδα εχει τις 12v που ειναι για την καρτα προσπαθησε να δεις εαν ειναι εκει η καρτα αλλιως κοιτα να βαλεις το ενα εξαπινο στην v3 και το 8πινο στην V4.Για αρχη δοκιμασε με καθαρη εγκατασταση οδηγων

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Τπτ... παλι το ιδιο. Ετρεξα το vantage στο extreme και ειχα GPU power max 63% :(

Παντως σχεδον το ιδιο σκορ βγαζω με τον kakao83 στα ιδια ρολογια :) Αρα δεν υπαρχει προβλημα :p

xopipv.png

Έγινε επεξεργασία από peskolos
Link to comment
Share on other sites

Τπτ... παλι το ιδιο. Ετρεξα το vantage στο extreme και ειχα GPU power max 63% :(

Παντως σχεδον το ιδιο σκορ βγαζω με τον kakao83 στα ιδια ρολογια :) Αρα δεν υπαρχει προβλημα :p

xopipv.png

Τα ρευματα που σου ειπα στο τροφοδοτικο σου τα ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Τπτ... παλι το ιδιο. Ετρεξα το vantage στο extreme και ειχα GPU power max 63% :(

Παντως σχεδον το ιδιο σκορ βγαζω με τον kakao83 στα ιδια ρολογια :) Αρα δεν υπαρχει προβλημα :p

xopipv.png

ανοιξε απο το precision to performance log να δουμε πληροφοριες. τρεξε ενα benchmark και παρε με το snipping tool ενα screen shoot.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, azazil μου εχει 2 καλωδια για GPU που το καθενα εχει ενα 8-pin και ενα 6-pin. Εχω βαλει απο το ενα καλωδιο και το 8-pin και το 6-pin πανω στην καρτα.

kakao οριστε το screen που ζητησες. Τρωει κατι κολληματα το afterburner, δειτε τα ρολογια απο το GPU-Z.

2uyqb6t.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, azazil μου εχει 2 καλωδια για GPU που το καθενα εχει ενα 8-pin και ενα 6-pin. Εχω βαλει απο το ενα καλωδιο και το 8-pin και το 6-pin πανω στην καρτα.

kakao οριστε το screen που ζητησες. Τρωει κατι κολληματα το afterburner, δειτε τα ρολογια απο το GPU-Z.

2uyqb6t.png

Kαλημερα φιλαρακι!Απλα πρεπει να βρεις τα 2 καλωδια που σου εχουν τα 30Αμπερ πιθανον ενα απο τα 2 να ειναι στα 18Α που ειναι πανω στην καρτα αυτος ειναι ο λογος που σε κραταει πισω.

Link to comment
Share on other sites

το msi afterburner γιατι δεν δειχνει σωστα τα νουμερα? δεν βαζεις καλυτερα το evga precision. Mono 941mhz ηταν ο πυρηνας στο benchmark?

Τα σωστα νουμερα ειναι αριστερα στο GPU-Z. Κολλαει καποιες φορες το msi, δεν ξερω γιατι :p

Στα ρολογια σου το εχω τρεξει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εννοειται αφου εχω asic 61% το νερακι ειναι μονοδρομος. Αλλα θα βαλω νερο μονο αν βρω evbot να του χωσω και 1,5v να γουσταρω. Τωρα παω 1320 με 1,35 και θερμοκρασιες ειναι κοντα στους 80 στο bf4.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αφου εχω asic 61% το νερακι ειναι μονοδρομος. Αλλα θα βαλω νερο μονο αν βρω evbot να του χωσω και 1,5v να γουσταρω. Τωρα παω 1320 με 1,35 και θερμοκρασιες ειναι κοντα στους 80 στο bf4.

Χαμηλα σχετικα..... στα 1320MHz τι βγαζεις ? 3D MARK extreme ?

Link to comment
Share on other sites

image.jpg

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

αν βρω ενα evbot θα βαλω νερακι αλλιως δεν αξιζει. +οτι θα μου μεινει κ για μελλοντικες classified καρτες και mobo.

Έγινε επεξεργασία από kakao83
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.