Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Περαν της πλακας,με τις τιμες των παιχνιδιων στα υψη http://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=playstation+4,με το Online Που χρεωνεται,με τα Multiplat. να ειναι πιο πολλα απο ποτε σε Pc και κονσολες,και με τις επιλογες που εχει καποιος στην αγορα φθηνου Pc,(και βεβαια προσφορες απο Steam,Gog,humblebundle κλπ) σε ποιους ακριβως απευθυνονται οι κονσολες???

Και ενα video

Ασε που υπαρχει η επιλογη στα pc να παιζεις και με ps3,ps4,xboxone controller αναλογα το τι σε βολευει.:worship:

Οσο για Ps4 vs XboxOne,αυτο πλεον θα κριθει στο τι exclusives Θα βγαλει η καθε εταιρια,μιας και πλεον Cpu και Gpu ειναι απο Amd και κυριως κυριαρχουν στις μερες μας τα Multiplattform παιχνιδια.

θα σε πω τι πιστευω.. απευθυνονται σε αυτουσ που δεν θα κατσουν να ασχοληθουν αν η καρτα μου γραφικων ειναι καλη!! εαν μπορω να την ανεβασω χρονισμουσ, τι επεξεργαστη να βαλουν γενικα με το hardware, γενικα με το να σκορπουν καθε λιγο και λιγακι χρημα σε αναβαθμισεισ, γενικα ποσα καρε θα βγαλει το παιχνιδι, να ξαπλαρουν και να παιζουν.. να μην ειναι καθιστοι σε μια πολύθρονα , να ερθει ενασ φιλοσ και να μπορουν να παιξουν ενα παιχνιδι παρεα, με λιγα λογια , να βαλουν ενα σιντακι στη κονσολα , και να παιξουν το παιχνιδι που γουσταρουν....

σιγουρα τα games για κονσολεσ ειναι πιο ακριβα απο τα p.c. υπαρχουν και μεταχειρισμενα που μπορεισ να τα παρεισ σε πολυ χαμηλεσ τιμεσ.. εγω για παραδειγμα, εχω 38 τιτλουσ στην κονσολα οι 30 ειναι used ο ακριβοτεροσ που εχω αγορασει ηταν 20 ευρω και ο φθηνοτεροσ 2 ευρο..

να ξερεισ φιλε δεν μπαινω στη λογικη τησ κοντρασ, διοτι τα γουστα του καθενοσ ειναι γουστα... και τα 2 προσφερουν διασκεδαση, και εμεισ επιλεγουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τωρα φταινε οι foxconn interns? Μα, καλα, δεν ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι εχει failure rate 0.04%?

Στα 1280*672 (ουτε καν 720p) με 20fps ? :hehe:Face-Off: Metro: Last Light • Face offs • Eurogamer.net

* Granted, σε pc του 2006 με 1900XTX crossfire και athlon FX 60 δεν ξεκιναει καν, αλλα οχι και "φυσαει" η τοστιερα :p

Ειχα xbox 3 χρονια, δεν ειδα πουθενα τα γραφικα του beyond two souls / god of war 3, ουτε καν του πρωτου uncharted !

Ολα τα MS fanboy λεγανε απο τον Μαιο "σιγα μωρε, δεν θα εχει τοση διαφορα σε δυναμη το X1 απο το ps4" και τωρα τρεχουν να δωσουν 500 ευρω για 720p, δεν περιγραφω αλλο :p

Τρέχει ικανοποιητικά πάντως.Δε λες πάντως δε το απολαμβάνω.

Σχετικά με τα γραφικά beyond, god, last of us, χωρίς υπερβολές αλλά προσωπικά ουτε στα pc δεν έχω δει τέτοιο αποτέλεσμα.

r13_by_mpackart-d6uqija.gif

Link to comment
Share on other sites

Crazy Man Destroy PS4 on launch day - YouTube

Αμα ειναι να δινεις 400 ευρω και να βλεπεις medium graphics σε 1080p με 30 fps ειναι να μην τα παρεις στο κρανιο! :hehe:

Δεν ξέρω man. Εγώ πάντως σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε ps4 έστω και για αυτά τα 30 καρέ. Στους χαλαιπούς καιρούς που ζούμε και τα 30 καλά είναι. Δες στη φωτό κάτω τί μαρτύριο τραβάνε άλλοι. :p

Assassin's Creed 4: Black Flag

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Assassins_Creed_4_Black_Flag-test-test-1920.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε συ. Η μηχανή πιθανότητα είναι για τα μπάζα.

Βιάστηκαν κάποιοι να μιλήσουν, πριν δουν και το αποτέλεσμα στα pc. Και δεν λέω για σένα. Υπάρχει αμφιβολία, ας πούμε, ότι το ryse(δηλαδή η cryengine) θα κλείδωνε σε πάνω από 30 καρέ σε 1080p αν έβγαινε για ps4;

Link to comment
Share on other sites

Ryse: Son of Rome for Xbox One Reviews - Metacritic

Αυτο σε συνδιασμο με το μετριο αποτελεσμα του forza5 και τα reviews απο knack και killzone3 για εμενα εβαλε ταφοπλακα μεχρι νεοτερας στις κονσολες "νεας γενιας". Οταν εχουν κατι αξιολογο να μας παρουσιασουν τα ξαναλεμε. Με τιποτα αγορα τωρα. Κανενα απολυτως νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Ryse: Son of Rome for Xbox One Reviews - Metacritic

Αυτο σε συνδιασμο με το μετριο αποτελεσμα του forza5 και τα reviews απο knack και killzone3 για εμενα εβαλε ταφοπλακα μεχρι νεοτερας στις κονσολες "νεας γενιας". Οταν εχουν κατι αξιολογο να μας παρουσιασουν τα ξαναλεμε. Με τιποτα αγορα τωρα. Κανενα απολυτως νοημα.

Ετσι μπραβο για το Ryse,καποιοι κραζανε το Killzone σε σχεση με το Ryse και λεγανε οτι το Ryse θα μαζεψει 9ρια και 10ρια με τετοιο Promotion που του ριχνανε ,αλλα τωρα με αυτες τις βαθμολογιες γελανε και οι πετρες :hehe:.Οχι οτι το ps4 παει πισω μα τα πολλα προβληματα που εβγαλε(προφανως και δεν ξεχναμε :p)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο για το Ryse,καποιοι κραζανε το Killzone σε σχεση με το Ryse και λεγανε οτι το Ryse θα μαζεψει 9ρια και 10ρια με τετοιο Promotion που του ριχνανε ,αλλα τωρα με αυτες τις βαθμολογιες γελανε και οι πετρες :hehe:.Οχι οτι το ps4 παει πισω μα τα πολλα προβληματα που εβγαλε(προφανως και δεν ξεχναμε :p)

Το Ryse είναι για το xbox none ό,τι το crysis για το pc. Ένα tech demo ίσα ίσα για να φανούν οι δυνατότητες του μηχανήματος. Συνηθίζεται στο launch να βγαίνουν φόλες γιατί κανένας δεν θέλει να ρισκάρει.

Αν και πρέπει να παραδεχτούμε πώς τέτοια γραφικά(και τεχνολογία) δεν έχουν εμφανιστεί σε pc, τα περιθώρια βελτίωσης με τόσο αδύναμο hw είναι πολύ μικρά. Εκτός και αν πέσουν κάτω από 720p, πράγμα για το οποίο κόβω το λαιμό μου.

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Δεν κατάλαβα συγκρίνεις single με multi;

Link to comment
Share on other sites

το αριστερο screen ειναι απο E3, το δεξιο ειναι η τελικη εκδοση του παιχνιδιου. τα ιδια καραγκιοζιλικια ειχε κανει παλιοτερα και η sony με tekken 6 + killzone

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

το αριστερο screen ειναι απο E3, το δεξιο ειναι η τελικη εκδοση του παιχνιδιου. τα ιδια καραγκιοζιλικια ειχε κανει παλιοτερα και η sony με tekken 6 + killzone

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Iσχυει ?

Καλα στην E3 επαιζε σε GTX 770. Λογικο να ηταν πολυ καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.