Jump to content



Tom Clancy's The Division


Cguevara

Recommended Posts

Πολυ σωστα τα λεει ο John.Εχασα 10 μερες ημουνα lockout απο bug.Η αποζημιωση αν γινει τελικα για τα πανηγυρια.Καμια 20 χιλιαδες παικτες που το δηλωσαν.Ενω γιναν και επισημες καταγγελειες BBB(Business of Bureau America)

Επισης δε ισχυει αυτο το περι ολων τον online παιχνιδιων.

Σοβαρες εταιριες τυπου Βlizzard Sony δε αφηνουν glitch μεσα ουτε για ωρες.Για cheat ουδεις λογους φευγεις με ban με το που logareis στο server τους.Ακομα και η ψευτοπαραμυθο origin ειναι 100 φορες πιο μπροστα απο την Ubisoft.Τι να λεμε τωρα εδω λεγεται οτι ουτε καν FairFight δε εχει ενσωματωμενο και απλα δουλευουν τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ξεφύγει από το "review" και έχετε πάει στην εμπάθεια!!! Εκτός βέβαια αν παίζετε πρώτη φορά MMO στη gaming ζωή σας.

Τα glitch/bugs etc. υπάρχουν σε όλα τα παιχνίδια το θέμα είναι αν θα τα χρησιμοποιήσεις ή όχι. Ο κόσμος που παίζει WoW για παράδειγμα δεν σκέφτεται καν να χρησιμοποιήσει κάποιο glitch γιατι ξέρει ότι η μαμά Blizzard βλέπει και θα είναι βαριά η τιμωρία. Τώρα όσοι πιστεύουν πως δεν έγινε και τίποτα κάνουν μεγάλο λάθος!! Τα data που μαζεύει η Ubi και κάθε Ubi από το κάθε παίκτη είναι περισσότερα απ ότι νομίζετε. Όσοι χρησιμοποίησαν και θα χρησιμοποιήσουν τα glitch θα έπρεπε να ξέρουν πως πολύ εύκολα γίνετε tracking των κινήσεων κάποιων παικτών, και δεν είναι δύσκολο να δει αν βρίσκεσαι εντός ή εκτός map.

 

Για να καταλήξουμε λοιπόν. Ας μην είμαστε τόσο εμπαθείς, στην τελική το uninstall λιγότερο χρόνο παίρνει από τις 3 σελίδες γραψίματος στο thread. Το παιχνίδι είναι καλό, έχει τα προβλήματά του όπως και όλα τα MMOish στην αρχή της ζωής τους. Μιλάμε για τίτλο με χρόνο ζωής  πάνω από 3 χρόνια τουλάχιστον.

 

Μην ξεχνάτε όταν βλέπετε κάποιον ingame να παραβαίνει τους "κανόνες" 2 είναι οι λύσεις:

1. Κρατάμε username, του τραβάμε ένα report και κάνουμε ένα logout/login για να μπούμε σε άλλο server.

2. Φωνάζεις κόσμο και πας και του ισιώνεις τη μάπα μέχρι να μην ξανακάνει respawn (κλασσική τακτική στα MMO)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helly said:

Σοβαρες εταιριες τυπου Βlizzard Sony δε αφηνουν glitch μεσα ουτε για ωρες.Για cheat ουδεις λογους φευγεις με ban με το που logareis στο server τους.

Στις ποιες? Στο Diablo εδω και χρονια botαρει κοσμος και κοσμακης και μολις πριν κανα 2μηνο αρχισαν τα ban.

 

Sony ξεχασαμε τον 1.5 μηνα offline?

Έγινε επεξεργασία από ardi21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμενος λίγο πριν το lvl30, μπορώ να πω ότι το χάρηκα σαν παιχνίδι. Ακόμα δηλαδή κι αν δεν παίξω DZ, λόγω cheating, bugs, glitches, κλπ, δε θα κλάψω τα λεφτά μου.

Κατάφερα να φτάσω χωρίς βοήθεια και βγάζοντας όλες τις αποστολές μόνος μου. Είναι εφικτό αν παίξεις hit&run και σε αρκετές περιπτώσεις, να τους κάνεις να σε ακολουθούν εκτός κτηρίου, όπου τους τρως με ένα καλό sniper rifle σχετικά εύκολα.

Οι 3-4 αποστολές που έχουν μείνει, μάλλον θα χρειαστούν βοήθεια βέβαια, γιατί πέφτουν πάρα πολλοί μαζεμένοι και εκτός της δυσκολίας αντιμετώπισης, θα τελειώσουν και τα πυρομαχικά κάποια στιγμή.

 

Αυτό που με χάλασε ήταν το υπερβολικό copy/paste στα κτήρια και σε κάποιες αποστολές (gun deal, rescue hostages, antennas, κλπ). Θα μπορούσαν να έχουν κάπως διαφορετικά θέματα και όχι 3-4 επαναλαμβανόμενα συνεχώς. 

Επίσης, το "κόλλημα" που τρώει όταν χρησιμοποιείς cover. Έχω χάσει δεκάδες φορές, ειδικά από χειροβομβίδες, επειδή δεν ξεκόλλαγε να φύγει!

Ένα καλό "bug" που ανακάλυψα, παίζοντας από απόσταση με sniper ήταν πως ορισμένες φορές τα bosses, δεν καταλαβαίνουν από που τους ρίχνεις, ειδικά αν είσαι κάπου ψηλά και κάθονται ακούνητοι να τις φάνε... Χαζό, αλλά βόλεψε αρκετές φορές ειδικά προς το τέλος.

Επίσης κι αυτός είναι ο λόγος που δεν είμαι fan των RPGs, δε μου αρέσουν όλα αυτά τα mods που πρέπει να κάθομαι να διαβάζω τι αλλάζουν και που και ποιός είναι ο σωστός συνδυασμός. Βασικά δεν ξέρω καν πως χρησιμοποιούνται και που τα βάζεις, απλά μου γεμίζουν την τσάντα.

 

Τα γραφικά του, παρόλο που λένε πως έφαγαν downgrade για την τελική έκδοση, είναι φανταστικά και ειδικά η μέρα-νύχτα και το χιόνι, κερδίζουν τις εντυπώσεις. Έχουν φυσικά bugs, όπως πχ να βλέπεις πολίτες σκυμμένους να τρέχουν σαν τηλεκατευθυνόμενο αυτοκινητάκι στους δρόμους, αλλά δεν επηρεάζουν το gameplay.

 

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @Wizard!

 

Πολύ ορθά τα σχόλιά σου. 

Δεν δεν έχω 30ρήσει αλλά διακρίνω ακριβώς τα ίδια πράγματα.

 

Προσωπικά παίδες δεν έχω δει άλλο MMORPG με ισάξια γραφικά. Μικρός ήμουνα μεγάλος fan με τα post apocalyptic περιβάλλοντα τύπου Resident Evil 2 (ανακατεμένα γραφεία, αναρχία στους δρόμους κτλ) και μπορώ να πω ότι αυτό το παιχνίδι μου έφερε τρελές αναμνήσεις.

Γενικά η μεγαλύτερη απόλαυση είναι τα πάρτυ με δικά σου άτομα αλλά που θα πάει θα γίνω και εγώ 30 και θα πιάσω από τα αυτί τους υπόλοιπους Labητες. 

 

Ασ μην εξαιρέσουμε βέβαια το γεγονός ότι έχω μάθει αρκετά πράγματα σχετικά με τα όπλα και το modding που μπορούν να δεχτούν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wizard! said:

Κανένας οδηγός εύκαιρος;

Γενικά θέλεις ένα πολύ καλό sniper και ένα βαρβάτο SMG. Υπάρχουν πολλά σχετικά βίντεο στο youtube πίστεψέ με επειδή ασχολούμε με το άθλημα, είναι πολύ ρεαλιστικές οι αναβαθμίσεις.

 

Ένα παράδειγμα:
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, env0y said:

Γενικά θέλεις ένα πολύ καλό sniper και ένα βαρβάτο SMG. Υπάρχουν πολλά σχετικά βίντεο στο youtube πίστεψέ με επειδή ασχολούμε με το άθλημα, είναι πολύ ρεαλιστικές οι αναβαθμίσεις.

Δεν το είδα ακόμα, είμαι γραφείο, αλλά έχω δει αρκετά τέτοιου τύπου. Αυτό που ήθελα είναι τι κάνουν τα mods. Πχ σε ένα άλλο έλεγε πως αν βάλεις το Χ+Υ αυξάνεις πολύ το DPM και γίνεται κορυφαίο, κλπ. Αλλά δεν είχε επεξήγηση για τους συνδυασμούς. Πχ, μπορεί στο δικό μου στυλ να μην ταιρίαζει το SMG και να θέλω LMG. Τι πρέπει να βάλω στο LMG;

Link to comment
Share on other sites

@Wizard! Κρίμα είναι να τα γράφουμε!! Ελάτε απογευματο-βραδάκι να τα πούμε!! Από όλα τα MMORPG, τα όπλα και mods που έχει το Division είναι τα πιο απλά!!

Arkoudadi με λένε στο uplay όταν με δεις μέσα στείλε κανα μήνυμα, και άμα χρειαστείς και καμιά βοήθεια με κανα mission, που αν τα παίζεις στο normal δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

@Wizard! Κρίμα είναι να τα γράφουμε!! Ελάτε απογευματο-βραδάκι να τα πούμε!! Από όλα τα MMORPG, τα όπλα και mods που έχει το Division είναι τα πιο απλά!!

Arkoudadi με λένε στο uplay όταν με δεις μέσα στείλε κανα μήνυμα, και άμα χρειαστείς και καμιά βοήθεια με κανα mission, που αν τα παίζεις στο normal δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Το "ελάτε" τι σημαίνει; Για κάποιο TS μιλάς ή για το chat;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, narta said:

@Wizard! add me γερο να σε μάθω καινούρια κόλπα στο dz. emoji14.png και βοήθεια στα missions

Sent from my X800+ using Tapatalk

O γέρος δεν ξέρω ποιός είναι... που σου έχω στείλει request εδώ και 2-3 εβδομάδες... Alzheimer τον λένε... :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.