Jump to content



Tom Clancy's The Division


Cguevara

Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

@Georgiadis Giorgos εγω παρεα ψαχνω ρε συ γτ μονος σου δεν εχει πλακα, γιαυτο ρωτησα και @kyr.. να δω αν συνεχιζει αλλα αποτι καταλαβα εχει παει μπροστα πολυ. Θα ηταν καλο παντως να πας πει τι εχουμε χασει και τι να ψαχνουμε για gear και stats γενικοτερα.

-Απο gear ψαχνεις 256 skor +να κανεις καποιο set gear (3-4) για το σετ μπονους,εχουν μπει  πολλα καινουρια set,απο γαντι savage αφου το ρολλαρεις σωστα.Nα εχει critical chance,critical damage,+ το damage του οπλου σου,(πχ "smg damage")..Αυτο γενικοτερα ισχυει για τα γαντια

-Στο vest που θα φορας προσπαθησε να εχεις helth+armor στα ταλεντ

-Στα gear πλεον να κυνηγας/ρολλαρεις το αρμορ οπως καλο ειναι και τα "mods" που βαζεις στα "gear" να εχουν+armor.....ARMOR+HEALTH= TOUGHNESS....το αρμορ πλεον πολυ δυσκολα το καπαρεις οποτε οσο περισσοτερο τοσο καλυτερο

-Απο οπλα  εχουν μπει πολλες νεες προσθηκες εγω τελυταια παιζω με το famas αλλα πολυ καλα στο 1,5 ειναι lovac,police m4,lighwaith...,mp5 κ πολλα καινουρια που τα εχω δοκιμασει επιδερμικα η και καθολου ακομα,οπως κ ενα sniper carbon... πολυ καλο νεο οπλο που θυμαμαι

-Τα loot πλεον ευκολα πεφτουν/βρισκεις αλλα οταν ψαχνεις συγκεκριμενα loot +talent γινετε δυσκολοτερο γι αυτο μην πετας "καλα κομματια" και ας ειναι απο αλλα σετ γιατι ενδεχετε τα χρειαστεις καποια στιγμη..Υπαρχουν και πολλα καλα κιτρινα GEAR που μπορεις να συνδιασεις με τα σετ αφου 4+2=6 γιατι να χανεις τα 2 ταλεντ που εχουν

-Αυτα χονδρικα....γενικα θελει ψαξιμο,διαβασμα και υπομονη,αλλα εδω θα ειμαστε οτι χρειαστεις/τε

-http://forums.ubi.com/forumdisplay.php/498-The-Division

-Εγω ειμαι μονο dz για pvp και survive αντε και καμια αποστολη(σπανια) για pheonix(γενικα ο στοχος σου ειναι να τουμπανιασεις το σετ σου+να μαθεις και καποιες τεχνικες και πλακωμα στο pvp,αλλα θα χρειαστεις καποιο χρονο γι αυτο)

 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για το survival δεν  χρειαζεσε τιποτα απο τα παραπανω.Καλο θα ειναι για αρχη να το βαλεις σε pve να καταλαβεις τι παιζει και μετα βουρ pvp αν θες....Μπορει να το παμε και μαζι αυτο.....

 

Υγ για τα παραπανω ξεχασα να σου πω οτι πρεπει να ανεβασεις και το world tier στο 5 πλεον.

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι είναι απόλαυση ... μπράβο στην ubi...με εξέπληξε..

τρείς αποστολές δευτερεύουσες όλες και όλες έχω κάνει αλλά έχει αρκετό ψωμί κατά πως φαίνεται και θα με κρατήσει...ειδικά αν δεν γίνει πολύ πιο φθηνό το Bf1...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περιπέτειες στο Survival: 

Μετά από πολλές κακές αρχές, γύρο στης 9 το πρωί το Σαββάτου μπαίνω στο κρίσιμο matchmaking.

Πολλοί θα έλεγαν, που πας ρε καημένε θα πεθάνεις πάλι στο 20λεπτο. Όχι όμως έμελλε να εξελιχθεί διαφορετικά η ιστορία!

Ακολουθώντας τη στρατηγική τοίχο τοίχο μη σε πετύχω και περνώντας πάνω από μισή ώρα στους υπονόμους ένιωσα αυτοπεποίθηση να μπω στο DarkZone (όχι ότι είχαν μείνει 15 λεπτά ζωής... όχι προς θεού). Με τα χάπια και τις ενέσεις α κουμπώνουν η μία μετά την άλλη, και συνεχίζοντας τη τακτική του τοίχου ώστε να αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο AI και αντίπαλους agents έφτασα στο σημείο όπου έχοντας μαζέψει το πολυπόθητο ιό πρέπει να πάω για το extraction. Πάω λοιπόν και τι να δω ο μακάκας.. δεν έχω φωτοβολίδα, άντε πάλι πίσω στο safe house :p Να μην τα πολυλογώ βαράω τη πιστολιά να ρθουν να με μαζέψουν και τότε άρχισε η τρικυμία των συναισθημάτων! Μία που τη σκάω και μία που μου τη σκάνε απο πίσω και με τρώνε... -Σε αυτό το σημείο αξίζει να αναφέρω πως στο DZ είχαμε καταλήξει 3 άτομα- . Δεν βγήκα όμως, περίμενα, μιας και είχα ρίξει τη πιστολιά λέω όλο και κάποιος θα περάσει (ο τρίτος που είχε μείνει μέσα), και πέρασε και με έκανε revive! αλλά με ξανάφαγε που κακό χρόνο να έχει (ο άλλος). Με 1 λεπτό να απομένει και γω τανάσκελα να ακούω τους πυροβολισμούς, ξαναρχεται ο τρίτος και με ξανασηκώνει :amen:, τρώμε και το παλιό!@$#%@ που βαρούσε τόση ώρα και κάναμε extract σαν ένα ερωτευμένο ζευγαράκι στο μήνα του μέλιτος :hehe: 

 

Πολύ καλό loot κατα τη γνώμη μου έριξε!! Αν θυμάμαι καλά πήρα γύρο στα 10 κουτιά από την όλη ιστορία (και χωρίς να έχω μαζέψει πολλά απο το DZ)

 

 

 

18 minutes ago, Lazy Dog said:

Το τσιμπησα κ γω...

 

Το season pass δεν βρισκω σε καλη τιμη αλλά θα το κανονισουμε κ αυτο :)

Παίξε το original game και μετά. Το πρώτο expansion δε νομίζω να χρειάζεται να το πάρεις (εκτός αν οι αποστολές κάνουν scale). Αυτό που αξίζει και αλλάζει το παιχνίδι είναι το Survival το οποίο είναι must buy πραγματικά!

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
Link to comment
Share on other sites

πόσο κάηκες δηλαδή; :D

είμαι lv7... χαλαρά το πηγαίνω...έχω ξεκλειδώσει 3 safehouses για fast travel...Κάνω ως επι το πλείστον side missions & encounters... Κοιτάζω το lv των εχθρών και φροντίζω να αποφευγω πολύ υψηλότερα level των εχθρών. Ασχέτως αν λέει normal difficulty...καλά κάνω; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το παιχνίδι δε σε πάει σε περιοχές που είναι πάνω από το level σου - έχει εχθρούς που δε μπορείς να σκοτώσεις.. Οπότε όχι δεν κάνεις καλά :p 

Όλοι πεθαίνουν αργά ή γρήγορα! Το θέμα είναι να εξοικειωθείς με το movement μέσα στο παιχνίδι!

Επίσης όταν σκοτώνεις εχθρούς μεγαλύτερου level σου ρίχνουν όπλα και gear μεγαλύτερου level από αυτά που έχεις, οπότε ουσιαστικά γίνετε η ζωής σου πιο εύκολη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικο ειναι να βρεις 2-3 που "νοιωθουν" και εχουν ορεξη να ξεκλειδωσουν κ αυτοι

 

Εχθες ετυχα με 2 συμπαιχτες που μαζι βγαλαμε σχεδον ολα τα κυρια missions

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lazy Dog said:

Το σημαντικο ειναι να βρεις 2-3 που "νοιωθουν" και εχουν ορεξη να ξεκλειδωσουν κ αυτοι

 

Εχθες ετυχα με 2 συμπαιχτες που μαζι βγαλαμε σχεδον ολα τα κυρια missions

 

Και ο μόνος τρόπος για να παίξουμε οι "μεγάλοι" με εσάς είναι να κάνουμε καινούριους χαρακτήρες! (Βέβαια δε νομίζω να πάρει πολύ ώρα για να σας φτάσουμε :p λόγο εμπειρίας  )

 

 

Φυσικά αν έχετε το Survival όποτε με δείτε μέσα στο Uplay στείλτε να μπούμε!! Εκεί δε μετράει το level και το gear

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
Link to comment
Share on other sites

Μονο PvP SOLO survival.Και σε dueto λεει παιζονται θεικα pvp αλλα πρεπει να νιωθει ο team mate σας.Δε θα αραδιασω ιστοριες απλα να σας πω οτι πρωτη φορα το game εχει tactical pvp και οχι σα το DZ που για μενα ειναι τραγικο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν κάνω καλά να ψάχνω αποστολές με λίγο μεγαλύτερο level...ok βουρ σε όλους ...δεν την εχω ψάξει (και ούτε έχω χρόνο) να διαβάζω tips k guides...Μπορώ να το βγάλω όλο μόνος μου; γιατί ο χρόνος που μπορώ να αφιερώσω δεν είναι σταθερός και είναι και  λιγοστός...Δεν μπορώ να γνωρίζω αν έχω ένα ολόκληρο μισάωρο ή δεκάλεπτο στην διάθεσή μου και δεν θέλω να κρεμάω κόσμο ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sstav said:

Μπορώ να το βγάλω όλο μόνος μου;

Φυσικά και μπορείς!! Οι αποστολές κάνουν scale είτε παίζεις μόνος σου είτε παίζεις 4άδα! Εγώ τις έτρεχα όλες τις αποστολές της ιστορίας στο normal και όλες μόνος μου γιατί δεν ήθελα να φάω 1 ώρα σε κάθε mission.! Όπως ξαναείπα δεν υπάρχει λόγος να κυνηγάς level gear πριν τα 30 level που καπάρει ο χαρακτήρας! Μέχρι τότε τρέξε τις αποστολές και εξερεύνησε τη πόλη.

 

Οι αποστολές είναι όμορφες να τις παίζεις με παρέα αλλά ποτέ δε θα μπορέσεις να πας με το ρυθμό που θέλεις εσύ. Γι αυτό το λόγο είναι καλό το πρώτο "playthrough" να το κάνεις μόνος σου, για να πας με τους δικού σου ρυθμούς και να εξευρευνήσεις  τις αποστολές. (Έτσι και αλλιώς θα τις ξαναπαίξεις :p )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O.. Μ%$^&&&Σ ο "ΕΧΟ" μου ειχε στησει καρτερι εξω απο το safehouse, δεν τον ειχα δει οταν μπηκα, ενω κουβαλουσα 4 survival link μετα απο 4 kill boss και πηγενα για το 5ο boss:p

με το που βγηκα 3 καραμινιες & down :)

 

Σαφως DZ σε pvp ειναι πολυ πιο δυσκολο.Στο survival ειναι και θεμα τυχης(δεν εχει τοσο pvp 2-3 σκοτωνεις σε ολη την διαρκεια,εκτος αν ψαχνεις ολο τον χαρτη για να βρεις παιχτες πραγμα ανουσιο για μενα),Στο dz πλεον δεν υπαρχουν πολλοι noobades/cheaters,"οχι οτι δεν εχει,αλλα λιγος πολυ ολοι το κατεχουν το σπορ/και οι cheaters μετα το 1,4 εχουν μειωθει στο ελαχιστο,ισως και καθολου πλεον"

Στο dz παιζεις καθαρο pvp πλεον,αγριες μαχες,πολυ bleed βρε παιδι μου(Ειναι η καρδια του παιχνιδιου,χωρις αυτο δεν βρισκω τον λογο καποιος που ειναι 99rank και τουμπανος να συνεχισει το παιχνιδι)εκτος και αν παρα 99rank παραμενει noobas ακομα εχει και τετοιους πολλους μεσα:p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Εγω το PVP απλα το απεχθανομαι... 7 χρονια wow πηγα μονο να δω τις μεριες και τις αρενες και δεν ξανα πατησα ποτε.

Στο the division απο την αλλη θα ηταν καλο αν ηταν ρεαλιστικο αυτο το bullet sponge ενω δεν με ενοχλει τοσο στο pve κομματι στο pvp με απωθει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.