Jump to content



Tom Clancy's The Division


Cguevara

Recommended Posts

Επιτέλους!! Αν όντως είναι team based PvP!

Μου φαίνεται λάθος η κίνηση να δώσουν κάτι τέτοιο σε expansion, εκτός και αν τα στοιχεία που έχει η ubi λένε ότι έχουν φύγει πολλά season pass και όποιοι δεν έχουν θα πάνε να τα σκάσουν όπως τα σκάσανε και στο Survival.

 

Ελπίζω πως θα παίξουν με ξεχωριστά item sets από αυτά που κυκλοφορούν είδη (ή ακόμα καλύτερα, όχι agents σφουγγάρια)  γιατί αλλιώς δύσκολα τα πράγματα! Εκτός βέβαια αν πέσει τρελό nerf στο gear που κυκλοφορεί, όπου τότε θα είναι κρίμα και άδικο για όσους έχουν σαπίσει μέσα στο DZ :p 

Link to comment
Share on other sites

'Αρα το μέλλον του Division είναι στο PvP και το toughness δεν λέει αν πάει πάνω από 430 :( 

 

Έφτασα στο σημείο να γράφω στίχους παρηγοριάς...

 

ΑΑΑΑΑΑαααααΧ 

 

Άτιμη DZηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή, για όλα φταις εσυυυυυυυυυυυυυυυυύ

 

Την ώρα κι αν κοιταααααααααααάς, μας τα πήρανε τα caaaaaaaaaaaaaaaache.

 

Μείναμε πλέον μοναχοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιί στον χειμώνα του DZηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή

 

Με κάναν αλοιφηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή οι πιτσιρικάδες στο DZηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή

 

Και  αν μου λες good luuuuuuuuuuuck, τα χάνω όλα στο extraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaact!! 

 

Refren

Άτιμη DZηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή, για όλα φταις εσυυυυυυυυυυυυυυυυύ

Άτιμη DZηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή, για όλα φταις εσυυυυυυυυυυυυυυυυύ

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ μετα που εφυγες εγιναν επικες μαχες...μαλλον απο σημερα θα ξεκινησω να γραφω τα sessions γιατι το χθεσινο με τον @kyr.. ηταν οσκαρικο :hehe:

 

Κανε αυτο που σου ειπα εχθες στο discord...farm like there is no tomorrow :neo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αααααα......

ο χρόνος που αφιερώνουμε δεν το επιτρέπει...δεν είναι σταθερός και πολλές φορές ούτε συνεχόμενος...

αν είναι να κλέψουμε από τον ύπνο μας Παρασκευή-Σάββατο, και να οργώσουμε DZ με 2 ομάδες (4+4) lazy/kyr/envoy/fatalary/icy/gtsif/wolves και όποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Εγω για μια βδομαδα εχω αδεια αρα θα ασχοληθω παραπανω απο το 2ωρο 7-9 που κανω συνηθως... 

 

ΥΓ δεν εχω δει ποτε famas εγω... Πειτε λιγο οι πιο εμπειροι τι να ψαξω για να ανεβω λιγο toughness... 

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια....

Εχω ενα build με αχταρμα απο gear που μου δινει stamina ~6500+,  firearms ~6000+ και toughness ~400k και armor mitigation 51%

Και εχω καταφερει να φτιαξω και αυτο (alphabridge με barret bulletproof και savage gloves) το οποιο ομως μου ριχνει αρκετα τα στατς απο firearms, stamina και toughness και mitigation.

Tom Clancy's The Division™2017-1-19-19-42-44.png

 

Ποιο να προτιμησω; Τον αχταρμα; μεχρι να μαζεψω στα αλλα μεγαλυτερα νουμερα και μετα να τα βαλω ή συνεχιζω οπως εχω και οσο βρισκω μεγαλυτερα τα αλλαζω;

 

Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση σου λειπει αρμορ στο Holster και στο kneepad.....ρολαρε αρμορ εκει αλλιως ειναι αχρηστα τα 2

Βλεπω και το σακιδιο σου καλα ειναι απο αρμορ αλλα ειναι τονισμενο στο electronics? αν γινετε να το πας σταμινα η firearms αλλιως πρεπει να βρεις αλλο

 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος wolves έγραψε:

Μια απορια....

Εχω ενα build με αχταρμα απο gear που μου δινει stamina ~6500+,  firearms ~6000+ και toughness ~400k και armor mitigation 51%

Και εχω καταφερει να φτιαξω και αυτο (alphabridge με barret bulletproof και savage gloves) το οποιο ομως μου ριχνει αρκετα τα στατς απο firearms, stamina και toughness και mitigation.

Tom Clancy's The Division™2017-1-19-19-42-44.png

 

Ποιο να προτιμησω; Τον αχταρμα; μεχρι να μαζεψω στα αλλα μεγαλυτερα νουμερα και μετα να τα βαλω ή συνεχιζω οπως εχω και οσο βρισκω μεγαλυτερα τα αλλαζω;

 

Αν με αυτα που σου ειπα ποιο πανω δεν ανεβηκες αρκετα "τουλαχιστον στο toughness" προτιμησε τον αχταρμα προς το παρων,προσπαθησε ομως να βαλεις πρωτα αυτα που κανεις καποιο σετ 2 η 3 alpha "πχ" κομματια, η  αλλο σετ που εχεις

Βλεπω και στο vest ενα mod στο electronics? το τονιζεις το electronics γιατι θες skill power η λογο αναγκης?

Τα mod ολα πρεπει να ειναι stamina η firearms+ armor(αναλογα τι σου λειπει περισσοτερο)

 

Σε δευτερη φαση το kneepad και η μασκα σου να εχουν +enemy αρμορ damge. Στην μασκα μπορεις να εχεις και health οπως και στο vest

:)

 

υγ.οταν ρολλαρεις κατι προσπαθησε να το ξεζουμιζεις,με την πρωτη δεν περνεις τον μαγαλυτερο αριθμο.Το αρχικο σου ρολ. το κραταει και διαλεγεις το μαγαλυτερο,συνηθως 2,3 φορες χρειαζεται το ρολ. απο ενα σημειο και μετα γινεται πανακριβο οποτε προσοχη

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω κατι.

 

Μην κολλατε με το DPS...μεγαλυτερο δεν σημαινει απαραιτητως κ καλυτερο...

 

Επισης δεν ανταποκρινεται με τα dps που θα εχεις in game γιατι πολυ απλα δεν υπολογιζει τα talents, boosts κτλ

 

Εδω για παραδειγμα ειναι το gear μου για DZ pvp...

 

Τα 291Κ ειναι ας πουμε το base damage...αν λαβεις υποψην τα boosts απο barett's, booster shot, το +10% που μου δινει το Banshee για out of cover κτλ κτλ φτανω τα 370-380 τη στιγμη της μαχης

 

Χρειαζεστε τοσα firearms, οσα για να ξεκλειδωσουν τα talents του οπλου...απο κει και μετα στακαρετε σε toughness

 

Το ιδιο ισχυει κ για το toughness...in game μπορει ν φτανει 20-30% παραπανω

 

:)

Tom Clancy's The Division™2017-1-20-9-23-57.jpg

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος kyr.. έγραψε:

Βλεπω και στο vest ενα mod στο electronics? το τονιζεις το electronics γιατι θες skill power η λογο αναγκης?

Απλα ειχε μεινει ενα electronics mod το οποιο εδινε και armor. Aπο καθολου, του κοτσαρα αυτο :hehe:

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Να προσθεσω κατι.

 

Μην κολλατε με το DPS...μεγαλυτερο δεν σημαινει απαραιτητως κ καλυτερο...

 

Επισης δεν ανταποκρινεται με τα dps που θα εχεις in game γιατι πολυ απλα δεν υπολογιζει τα talents, boosts κτλ

 

Εδω για παραδειγμα ειναι το gear μου για DZ pvp...

 

Τα 291Κ ειναι ας πουμε το base damage...αν λαβεις υποψην τα boosts απο barett's, booster shot, το +10% που μου δινει το Banshee για out of cover κτλ κτλ φτανω τα 370-380 τη στιγμη της μαχης

 

Χρειαζεστε τοσα firearms, οσα για να ξεκλειδωσουν τα talents του οπλου...απο κει και μετα στακαρετε σε toughness

 

Το ιδιο ισχυει κ για το toughness...in game μπορει ν φτανει 20-30% παραπανω

^^ THANKS.
Τωρα ξεκαθαρισα αρκετα τα πραγματα :T:

 

Ευχαριστω και τους 2 (Κυριακο και Lazy) για τις απαντησεις. Tωρα μενει να κανετε και κανα "κουβαλημα" :hehe:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

 

Tom Clancy's The Division™2017-1-20-9-23-57.jpg

Aν βρεις ενα holster σαν αυτο που εχεις αλλα με armor+ roll βεβαια 1600+ τοτε το toughness σου "μπορει" να φτασει +10.000 ακομα,αυτο σε cooldown on θα παει +20.000 απο αυτο που εχεις τωρα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.