Jump to content



Μας την έφερε το public!!!!!!!!!


Recommended Posts

Αν διαβάσεις το μήνυμά σου ξανά θα δεις ότι ανέφερες ότι είναι αδύνατη η παρακολούθηση του κεντρικού και ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει κεντρικό σύνολο. Εκεί αναφέρθηκα και είπα το παράδειγμα απο την καθημερινότητα που το θέτει έστω και προσωρινά εκτός σωστής λειτουργίας. Αλλά αν αυτό τέθηκε εκτός λόγω του παραδείγματος το αγκάθι που λέγεται αύξων αριθμός παραγγελίας παραμένει.

Λάθη γίνονται δεν διαφωνώ (άσχετα ότι και αυτό το ποστ μου δε θα αρέσει σε κάποιους. Μάλλον πρέπει να αρκεστώ στα reviews και σαν καλή νοικοκυρά στη κουζίνα μου και μόνο)

Απλά η διαφορά ποια είναι; Το σωστό απέναντι στο λάθος. Το Ελληνικό απέναντι στο σωστό. Και πάλι λοιπόν δεν καταλαβαίνω ΠΟΥ διαφωνούμε πάνω σε αυτό το θέμα;

οπως και να έχει έπεσε άλλη μία τρελή προσφορά σε ram. Οσοι παραγγείλετε γκρινιάξτε μετα το άκυρο. :)

Link to comment
Share on other sites

οπως και να έχει έπεσε άλλη μία τρελή προσφορά σε ram. Οσοι παραγγείλετε γκρινιάξτε μετα το άκυρο. :)

Για το Top Systems λες; .... Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει; Α! ΝΑΙ!

έχοντας δει άλλα λάθη συστήματος σε άλλα μαγαζιά να γίνονται όλως τυχαίως Σάββατα βράδυ, ώστε να μην μπορούν να διορθωθούν μέχρι την Δευτέρα το πρωί και καλά και μετά να ρίχνουν άκυρο ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

Όσοι παραγγείλετε και ΑΝ τις παραλάβετε, καλορίζικες.

Βέβαια το πιθανότερο είναι το Top Systems τελικά να διαφημίσει το ...Public!

Link to comment
Share on other sites

(άσχετα ότι και αυτό το ποστ μου δε θα αρέσει σε κάποιους. Μάλλον πρέπει να αρκεστώ στα reviews και σαν καλή νοικοκυρά στη κουζίνα μου και μόνο)

Αφενώς δεν νομίζω ότι θα υπάρξει χρήστης εδώ που θα αμφισβητήσει τις γνώσεις σου. :worship:

Αφετέρου αν δεν φάμε έναν μουσακά από τα χεράκια σου θα μείνει για πάντα ένα μυστήριο το τί γίνεται στην κουζίνα σου... :p:p:p

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχχαχαχα. Καλο. Εγω το 1 που δοκιμασα μια χαρα δουλευει παντως...Το αλλο θα το δωσω σε φιλο...Αντε τωρα βρειτε και καμμια προσφορα σε ποντικι unifying logitech να το κανουμε σετακι!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ μια ιδέα; Αλλά παρακαλώ μην με πάρετε με τις πέτρες...

Όσοι παρέλαβαν παραπάνω από 1 πληκτρολόγιο, γιατί δεν έρχονται σε επικοινωνία με αυτούς που δεν παρέλαβαν και να τους το δώσουν (όχι να χαρίσουν) στην ίδια τιμή την οποία το πήραν και να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι;

Δεν νομίζω οτι για πράγματα τόσο ευτελούς αξίας θα έπρεπε να υπάρχουν άνθρωποι που χαλιώνται και μιζεριάζουν.

Επίσης η χαρά του να δώσεις σε κάποιον κάτι από εκεί που δεν το περιμένει δεν μεταφράζεται σε κανενός είδους χρηματικό ποσό.

Οκ τώρα μπορείτε να αρχίσετε να ρίχνετε τις ντομάτες :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ μια ιδέα; Αλλά παρακαλώ μην με πάρετε με τις πέτρες...

Όσοι παρέλαβαν παραπάνω από 1 πληκτρολόγιο, γιατί δεν έρχονται σε επικοινωνία με αυτούς που δεν παρέλαβαν και να τους το δώσουν (όχι να χαρίσουν) στην ίδια τιμή την οποία το πήραν και να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι;

Δεν νομίζω οτι για πράγματα τόσο ευτελούς αξίας θα έπρεπε να υπάρχουν άνθρωποι που χαλιώνται και μιζεριάζουν.

Επίσης η χαρά του να δώσεις σε κάποιον κάτι από εκεί που δεν το περιμένει δεν μεταφράζεται σε κανενός είδους χρηματικό ποσό.

Οκ τώρα μπορείτε να αρχίσετε να ρίχνετε τις ντομάτες :tomato:

Εγω το εχω ηδη κανει σε 1 φιλο αυτο που λες...

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου αργησε να βγει αλλα οταν βγηκε ολως τυχαιως το μπακαλικο με θυμηθηκε και με πηρε τηλ.... ακουσε μπινελικια, και σημερα με ξανακαλεσε να μου δωσει την ΥΠΕΡΠΡΟΣΦΟΡΑ του 10%....

Απλα ΓΤΠ & ΑΘΛΙΟΙ

Για κάλμαρε λίγο, άτομα του επιπέδου σου απορώ πως κυκλοφορούν εδώ μέσα... άκου ΓΤΠ.

φυσικά όλοι καταλαβαίνουν τι θα πει ΓΤΠ αλλά δεν σου επιτρέπει κανείς να ρίχνεις μια συζήτηση και ένα θέμα στο επίπεδο το δικό σου.

με πολύ αγάπη,

Σταύρος

ΥΓ. συγνώμη προς την υπόλοιπη κοινότητα αλλά δεν αντέχω τους νεάτερνταλ, είμαι ρατσιστής... α κι επειδή μυρίζω κάρτα οφείλω να πω πως άξιζε τον κόπο :tomato:

Έγινε επεξεργασία από firekiller
Link to comment
Share on other sites

Για κάλμαρε λίγο, άτομα του επιπέδου απορώ σου πως κυκλοφορούν εδώ μέσα... άκου ΓΤΠ.

φυσικά όλοι καταλαβαίνουν τι θα πει ΓΤΠ αλλά δεν σου επιτρέπει κανείς να ρίχνεις μια συζήτηση και ένα θέμα στο επίπεδο το δικό σου.

με πολύ αγάπη,

Σταύρος

ΥΓ. συγνώμη προς την υπόλοιπη κοινότητα αλλά δεν αντέχω τους νεάτερνταλ, είμαι ρατσιστής... α κι επειδή μυρίζω κάρτα οφείλω να πω πως άξιζε τον κόπο :tomato:

Δωσε πραμα μαζι σου ειμαστε!!!Αν δωσετε καρτα δωστε και σε μενα μετα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου το πήγα στο public, διαπιστώσανε ότι όντως δεν δουλεύει και ήθελαν να μου κόψουν πιστωτικό στα 5€. :p

Λέω καλά, άστο προς το παρόν, να το στείλω στην Logitech που θα μου το αντικαταστήσει...

Link to comment
Share on other sites

Το διαχειριστικό πρόγραμμα που χρησιμοποιούν είναι custom sap που σου δείχνει απόθεμα κεντρικής αποθήκης καθώς και απόθεμα καταστημάτων...Όταν το απόθεμα είναι 0 το ξεχνάς...όταν φαίνονται κάποια τεμάχια τότε ο υπεύθυνος για τη παραγγελία θα πρέπει να δει αν όντως υπάρχουν αυτά τα τεμάχια. Όταν κάνει το check θα πρέπει να βεβαιωθεί ότι το τεμάχιο είναι σφραγισμένο και δεν είναι εκθεσιακό ή προς επισκευή/αντικατάσταση στην αποθήκη του service του καταστήματος. Τα λάθη είναι ανθρώπινα, και από τη στιγμή που παραδόθηκαν κάποιες παραγγελίες είναι -για μένα- πέρα για πέρα σωστοί. Το μέγα λάθος -αν δουλεύουν ακόμα έτσι, δεν το ξέρω- είναι το ενιαίο απόθεμα (κεντρική αποθήκη + καταστήματα) για online πωλήσεις. Γιατί -λέω 'γω τώρα- αν το επίμαχο προϊόν αξίας 5-6 ευρώ πουληθεί online με παραλαβή από κατάστημα που δεν το έχει σε απόθεμα, τότε θα πρέπει να γίνει ενδοδιακίνηση από άλλο κατάστημα...διαδικασία που κοστίζει σε χρόνο και χρήμα...ίσως για την αξία αυτή να μην πολυσυμφέρει... Βέβαια, για προϊόντα μεγάλης αξίας δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...εκεί το κέρδος είναι καλό... just a thought

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ μια ιδέα;

Όσοι παρέλαβαν παραπάνω από 1 πληκτρολόγιο, γιατί δεν έρχονται σε επικοινωνία με αυτούς που δεν παρέλαβαν και να τους το δώσουν (όχι να χαρίσουν) στην ίδια τιμή την οποία το πήραν και να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι;

Εγώ σκέφτηκα κάτι παρόμοιο. Εφόσον μέλη της κοινότητας του The Lab παρέλαβαν πολλά πληκτρολόγια, γιατί δεν τα βγάζουν στις αγγελίες στην τιμή που τα πήραν, να ψωνίσουμε και εμείς που είτε δεν προλάβαμε είτε δε θέλαμε να κάνουμε registration;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάλτε αγγελίες ζήτησης. Δεν είναι ντροπή.

Και αν σας ζητήσουν και 2-3 ευρώ παραπάνω μην γκρινιάξετε. Ο άλλος έκανε έναν κάποιο κόπο, πιθανόν είχε και έξοδα να πάει και να γυρίσει. Με ποια λογική ζητάτε από τον άλλον να μπει στην διαδικασία να γίνει courier και μάλιστα δωρεάν; Δεν λέω για περιπτώσεις ατόμων που πήραν 20 για να τα πουλήσουν 15€ στις αγγελίες, αλλά μου αρέσει που όχι μόνο θέλετε ο άλλος να σας δώσει πληκτρολόγιο, αλλά να το δώσει και στα 5€ ΑΚΡΙΒΩΣ. Δηλαδή αν σας ζητήσει 6€ θα τον βγάλετε στην σέντρα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.