Jump to content



Μας την έφερε το public!!!!!!!!!


Recommended Posts

Χάρισέ το μου το παλιό, να προσπαθήσω να το φτιάξω.

Δυστυχώς σε πρόλαβε ο γαμπρός μου που θέλει να κάνει το ίδιο.

Το θέμα είναι δεν θα μου το ζητήσουν πίσω το χαλασμένο;

Link to comment
Share on other sites

25%-25%-50%

Κάποιες φορές τα ζητάνε, άλλες φορές ζητάνε να τα σπάσεις και να βγάλεις βίντεο ή photos, και άλλες φορές στο αφήνουνε.

Τώρα όμως δεν αναφέρουν κάτι, θα μου στείλουν αργότερα λες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξέθαμα ναι, αλλά με δύο μετακομίσεις ξεθάφτηκε και ένα DOA K360, οπότε και θυμήθηκα ότι ο Πέτρος είχε εκφράσει ενδιαφέρον.

Χάρισέ το μου το παλιό, να προσπαθήσω να το φτιάξω.

3 προϋποθέσεις:

1. Να έρθεις να το παραλάβεις (λεπτομέρειες με πμ) αν φυσικά ενδιαφέρεσαι ακόμα.

2. Αν καταφέρεις και το φτιάξεις να μοιραστείς μαζί μας τον τρόπο.

3. Αν δεν καταφέρεις να το φτιάξεις να το δώσεις σε άλλον που ίσως έχει καλύτερη τύχη από το φορουμ.

:)

Τώρα όμως δεν αναφέρουν κάτι, θα μου στείλουν αργότερα λες;

Τελικά δε μου ζήτησαν να το σπάσω ή να κάνω κάτι άλλο, οπότε έμεινα με 2 (ένα λειτουργικό και ένα όχι)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά είχα κάνει μια αγορά από το public πριν κανένα μήνα έναν εξωτερικό δίσκο και με χρέωσαν 3 ευρώ παραπάνω στα μεταφορικά (πήγαινε για δώρο εξού και η αποστολή).

Τους έκανα επισήμανση και παράπονα στα σχόλια προς πωλητή από paypal και τίποτα άλλο. Και με ενημέρωσαν με email για να μου πουν ότι για οποιαδήποτε αγορά οποιαδήποτε βάρους και όγκου έχω δωρεάν μεταφορικά. Και ότι αν δεν σκέφτομαι για κάποια αγορά άμεσα εναλλακτικά μου δίνουν εκπτωτικό κουπόνι 15% που ισχύει μέχρι τέλος του έτους.

Το αστείο τις υπόθεσης ήταν ότι με έπαιρναν τηλέφωνο και δεν το σήκωνα λόγω ακατάλληλης για μένα ώρας και μου έστειλαν μήνυμα να δώ τα email μου και να τους απαντήσω. Και σήμερα με ξαναπήραν για να επιβεβαιώσουν την απόφαση μου.

Βέβαια όλα αυτά ένα μήνα μετά την αγορά, εγώ τα είχα ξεγράψει τα 3 ευρουλακια. Κατά εμέ αυτό σημαίνει επαγγελματισμός καθαρά άσχετα την καθυστέρηση (χωρίς να τα κυνηγήσω καθόλου μα καθόλου).

Σε κάτι αντίστοιχο από άλλα online καταστήματα που πολλοί από εδώ σχεδόν "δοξάζουν" πήρα τα @@ ,υπήρξε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και απλά εξαφανίστηκαν.

Αν και λογικά δεν θα ξανά αγοράσω κάτι από public :p (τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον) τους βγάζω το καπέλο μόνο και για την κίνηση.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Hμουν Public, σταμπάρω ένα βιβλίο και λέω να τσεκάρω την τιμή αγοράς μέσω ίντερνετ.

Βγάζω το κινητό, τσεκάρω και βλέπω καλύτερη τιμή.

Πηγαίνω στην κοπέλα της λέω μπορώ να πάρω αυτό το βιβλίο με τιμή ίντερνετ.

Μου λέει βεβαίως. Μου τυπώνει ένα χαρτάκι, παίρνει μια υπογραφή και done.

Καλή ξήγα.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Hμουν Public, σταμπάρω ένα βιβλίο και λέω να τσεκάρω την τιμή αγοράς μέσω ίντερνετ.

Βγάζω το κινητό, τσεκάρω και βλέπω καλύτερη τιμή.

Πηγαίνω στην κοπέλα της λέω μπορώ να πάρω αυτό το βιβλίο με τιμή ίντερνετ.

Μου λέει βεβαίως. Μου τυπώνει ένα χαρτάκι, παίρνει μια υπογραφή και done.

Καλή ξήγα.

:T:

Καλή ξήγα, αλλά θα ήταν καλύτερη να έχει στο ράφι την ίδια τιμή με το internet έτσι κι αλλιώς. Το κάνουν αρκετά μαγαζιά να πουλάνε ακριβότερα στο κατάστημα και το βρίσκω κοροϊδία, γιατί είναι η λογική "ό,τι αρπάξουμε".

Link to comment
Share on other sites

Είναι η λογική να οδηγήσουν την λιανική στην online αγορά έτσι ώστε να μπορούν να μειώσουν τα λειτουργικά κόστη των φυσικών μαγαζιών. Δεν είναι η στρατηγική του επόμενου έτους, αλλά προετοιμάζουν το έδαφος για την επόμενη δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας ποσταρω κι εγω φρεσκια εμπειρια, μου την φορεσαν, ητανε μερα μεσημερι και φωναζα μπιραλαχ ....

 

Παω ο κακομοιρος να παραγγειλω  4690K απο το site τους, ητανε 21/11  η τιμη εγραφε  215.90 και διαθεσιμοτητα ελεγε  "θα επικοινωνησουμε μαζι σας εντος  3  εργασιμων ημερων" κατι τετοιο 

 

τα λεφτα εγω ΔΕΝ τα ειχα ετοιμα, ειχα υπολογισει οτι θα με παρουν  τηλεφωνο επομενη βδομαδα να μου πουνε πως θα το παραγγειλουνε, για να  ερθει την μεθεπομενη κλπ.

 

 Με παιρνουν τηλεφωνο απο τα public ζωγραφου την Τριτη να μου πουνε πως η παραγγελια ειναι ετοιμη για παραλαβη !! μενω καγκελο εγω, τους λεω πως τα ειχα υπολογισει αλλιως γιατι στο site  ελεγε οτι δεν υπαρχει stock, και τους ειπα να μου το κρατησουν μεχρι την δευτερα γιατι εχω κουπονι που ισχυει απο 1/12.

 

Περασανε οι μερες λοιπον  και πηγα σημερα να τον παραλαβω επιτελους, δινω την καρτα  να μου περασουν τους ποντους  δινω και τα λεφτα  δινω και το κουπονι  μου δινουν το τιμολογιο τον cpu  τους χαιρεταω και φευγω.  Μπαινω στο αμαξι  ανοιγω την σακουλα  και βλεπω  στην συσκευασια να  γραφει 4690 3.5ghz !!  κοιταζω το τιμολογιο, εγραφε ακριβως  το ιδιο !

 

Βγαινω απο το αμαξι  μπαινω φουριοζος στο καταστημα  μιλαω με την ταμια, αυτη με  στελνει στον "ειδικο" του καταστηματος μιας και η ιδια δεν  ηξερε απο υπολογιστες, του δειχνω στην σελιδα του skroutz τι παιζει απο το κινητο μου  ( http://www.skroutz.gr/s/4982160/Intel-Core-i5-4690K-Box.html ) ριχνει το φταιξιμο στο skroutz και οχι στο καταστημα. Εγω επεμενα πως οταν μπηκα και παραγγειλα το καταστημα εγραφε 4690K και οχι 4690 σκετο. Αυτος δεν φαινοτανε να πειθεται, μετα μπηκαμε απο το μηχανημα του στο email μου και του εδειξα  αυτο http://i.imgur.com/cS4LE1D.jpg

 

Εβαλα μια υπογραφη  πηρα τα λεφτα μου πισω και εφυγα, τα σχολια δικα σας ....

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@GruntGR, στο skroutz βγάζει 4690 στο public και ας γράψεις 4690Κ, και μετά σε πετάει στον 4690 σκέτο στο site του public.

Αν τον άνοιγες βέβαια θα είχε χειρότερη κατάληξη η όλη κατάσταση, μάλλον θα πιανούσουν με κάποιον στα χέρια. Τώρα με τυπικές διαδικασίες τον πείραν πίσω γιατί ήταν ακόμα σφραγισμένος.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο το site εγραφε  4690Κ οπως και η αποδειξη παραγγελιας που εβγαλα screenshot. επομενη φορα που ua ψωνισω κατι απο αυτους, πριν κλικαρω εκει που λεει "αποκτησε το"  θα  πατησω πρωτα ενα  PRTSC.-

 

ΥΓ : σημειωστε οτι ειναι η 2η φορα που την παταω ετσι και φευγω απο το καταστημα με το λαθος προιον στα χερια,  γιατι εχει την συνηθεια ο καθε υπαλληλος να βαζει το παραστατικο αγορας κατευθειαν στην σακουλα με το που εκτυπωθει. 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να την πατήσω και εγώ με τον 4690K. Μέχρι και την Παρασκευή έγραφε το Κ στο τελος. Ευτυχώς μου έβγαλε ένα πρόβλημα με την πιστωτική και δεν προχώρησα την παραγγελία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως κανανε και τον Οκτωβριο αλλα το περασα στο ντουκου, αν δεν ητανε η αποδειξη παραγγελιας στο mail μου ο υπαλληλος θα με ειχε πεισει  πως  με βαρεσε το alzheimer στα 26 .... 

Link to comment
Share on other sites

Ας ποσταρω κι εγω φρεσκια εμπειρια, μου την φορεσαν, ητανε μερα μεσημερι και φωναζα μπιραλαχ ....

 

Παω ο κακομοιρος να παραγγειλω  4690K απο το site τους, ητανε 21/11  η τιμη εγραφε  215.90 και διαθεσιμοτητα ελεγε  "θα επικοινωνησουμε μαζι σας εντος  3  εργασιμων ημερων" κατι τετοιο 

 

τα λεφτα εγω ΔΕΝ τα ειχα ετοιμα, ειχα υπολογισει οτι θα με παρουν  τηλεφωνο επομενη βδομαδα να μου πουνε πως θα το παραγγειλουνε, για να  ερθει την μεθεπομενη κλπ.

 

 Με παιρνουν τηλεφωνο απο τα public ζωγραφου την Τριτη να μου πουνε πως η παραγγελια ειναι ετοιμη για παραλαβη !! μενω καγκελο εγω, τους λεω πως τα ειχα υπολογισει αλλιως γιατι στο site  ελεγε οτι δεν υπαρχει stock, και τους ειπα να μου το κρατησουν μεχρι την δευτερα γιατι εχω κουπονι που ισχυει απο 1/12.

 

Περασανε οι μερες λοιπον  και πηγα σημερα να τον παραλαβω επιτελους, δινω την καρτα  να μου περασουν τους ποντους  δινω και τα λεφτα  δινω και το κουπονι  μου δινουν το τιμολογιο τον cpu  τους χαιρεταω και φευγω.  Μπαινω στο αμαξι  ανοιγω την σακουλα  και βλεπω  στην συσκευασια να  γραφει 4690 3.5ghz !!  κοιταζω το τιμολογιο, εγραφε ακριβως  το ιδιο !

 

Βγαινω απο το αμαξι  μπαινω φουριοζος στο καταστημα  μιλαω με την ταμια, αυτη με  στελνει στον "ειδικο" του καταστηματος μιας και η ιδια δεν  ηξερε απο υπολογιστες, του δειχνω στην σελιδα του skroutz τι παιζει απο το κινητο μου  ( http://www.skroutz.gr/s/4982160/Intel-Core-i5-4690K-Box.html ) ριχνει το φταιξιμο στο skroutz και οχι στο καταστημα. Εγω επεμενα πως οταν μπηκα και παραγγειλα το καταστημα εγραφε 4690K και οχι 4690 σκετο. Αυτος δεν φαινοτανε να πειθεται, μετα μπηκαμε απο το μηχανημα του στο email μου και του εδειξα  αυτο http://i.imgur.com/cS4LE1D.jpg

 

Εβαλα μια υπογραφη  πηρα τα λεφτα μου πισω και εφυγα, τα σχολια δικα σας ....

 

 

Άλλη φορά να μην παίρνεις γουρούνι στο σακί...

Κοιτάμε πριν. Πάλι καλά που βρήκες άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.