Jump to content



2600K πρόβλημα με temps;


SpirosKGR

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
Κίμωνα πρέπει να χουν θέμα οι μνήμες , δοκίμασα εχθές με 1.256 μια χαρά σε prime ΑΛΛΑ σε παιχνίδι με πέταξε - counter strike :p

Οταν ειχες κανει αυτο το "auto oc" που εδινε 1,4vcore ειχες τετοια θεματα με ασταθειες στο counter strike?

Τις μνημες που τις δουλευεις τωρα και συνεχιζεις να εχεις θεματα ασταθειας?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες κανει αυτο το "auto oc" που εδινε 1,4vcore ειχες τετοια θεματα με ασταθειες στο counter strike?

Τις μνημες που τις δουλευεις τωρα και συνεχιζεις να εχεις θεματα ασταθειας?

Στο auto oc δεν είχα θέματα- τώρα τις έβαλα 1333 ( έχω 4 των 2gb η κάθε μια ), auto σε όλα, αν πάω και το πειράξω , 1.65V/1.5V αρχίζει κάτι κουλά.

Δεν έχω κάρτα γραφικών δυστυχώς για να στρεσάρω το σύστημα σε πιο βαρύ παιχνίδι

Τώρα δείχνει καλά με 1.264 ρεύμα για 4.2

θα δουμε..

EDIT

και ένα Intel Burn Test - 10 φορές

de21.png

Link to comment
Share on other sites

Στο auto oc δεν είχα θέματα- τώρα τις έβαλα 1333 ( έχω 4 των 2gb η κάθε μια ), auto σε όλα, αν πάω και το πειράξω , 1.65V/1.5V αρχίζει κάτι κουλά.

Γιατί να το πειράξεις; Διάβασες αυτά που σου έγραψα παραπάνω για τις μνήμες; Ακόμα και να μην είχες κανένα

θέμα και πάλι το καλύτερο 1333 cl9 1.5v θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα, δοκίμασα 4.4 1.288-1.296-1.304V Core ( με τα ίδια ρεύματα και 4.2 ) ενώ πέρασε σε όλα 10 λούπες Intel Burn Test ( Very High ) και 1,5 ώρα prime 95, 4.4 1.296v, σε παιχνίδι και συγκεκριμένα στο Euro Truck Simulator, τρώει κόλλημα.

Το κόλλημα είναι random, μπορεί να είναι στο 2λεπτο, στο 10λεπτο ή στο 20λεπτο.

Παγώνει η οθόνη του παιχνιδιού, ακούγεται απο τα ηχεία ένας ήχος τττζζζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζζζ και πρέπει να κάνω restart ( το οποιό γίνεται ή πατώντας για 10 sec το power button ή spammαροντας το reset.

Τι γίνεται βρε παιδιά, μία βοήθεια πριν το πετάξω από το παράθυρο :suicide::rant:

Οι μνήμες και όλα είναι ρυθμισμένα σωστά, XMP, 1.65V, 1600MHz, 9-9-9-27

Στα στοκ είμαστε στο 20λεπτο στο παιχνίδι και δε το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα, δοκίμασα 4.4 1.288-1.296-1.304V Core ( με τα ίδια ρεύματα και 4.2 ) ενώ πέρασε σε όλα 10 λούπες Intel Burn Test ( Very High ) και 1,5 ώρα prime 95, 4.4 1.296v, σε παιχνίδι και συγκεκριμένα στο Euro Truck Simulator, τρώει κόλλημα.

Το κόλλημα είναι random, μπορεί να είναι στο 2λεπτο, στο 10λεπτο ή στο 20λεπτο.

Παγώνει η οθόνη του παιχνιδιού, ακούγεται απο τα ηχεία ένας ήχος τττζζζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζζζ και πρέπει να κάνω restart ( το οποιό γίνεται ή πατώντας για 10 sec το power button ή spammαροντας το reset.

Τι γίνεται βρε παιδιά, μία βοήθεια πριν το πετάξω από το παράθυρο :suicide::rant:

Οι μνήμες και όλα είναι ρυθμισμένα σωστά, XMP, 1.65V, 1600MHz, 9-9-9-27

Στα στοκ είμαστε στο 20λεπτο στο παιχνίδι και δε το κάνει.

αυτο που λες το τζζζζζζζ μου το χει κανει και μενα , και επιασε τωρα με τη ζεστη οσο εκανε κρυο ηταν μια χαρα, δεν υπαρχουν σωστες και λαθος ρυθμισεις , σωστες ρυθμισεις ειναι αυτες που δεν πεταει σφαλματα , δοκιμασε το ιδιο αλλα με μνημες στα 1333
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες το τζζζζζζζ μου το χει κανει και μενα , και επιασε τωρα με τη ζεστη οσο εκανε κρυο ηταν μια χαρα, δεν υπαρχουν σωστες και λαθος ρυθμισεις , σωστες ρυθμισεις ειναι αυτες που δεν πεταει σφαλματα , δοκιμασε το ιδιο αλλα με μνημες στα 1333

στο χει κάνει; θυμάσαι πώς το αντιμετώπισες ;

Link to comment
Share on other sites

στο χει κάνει; θυμάσαι πώς το αντιμετώπισες ;
τον κατεβασα πιο κατω, βεβαια αλλη μητρικη ,αλλος επεξεργαστης ,αλλο συστημα ,oc με ανεβασμα fsb, στην περιπτωση σου που εχεις μονο μνημες και εναν πολλαπλασιαστη θα σου ελεγα για αρχη να κατεβασεις τις μνημες στα 1333 να δεις αν το κανει και αναλογα ανεβασμα ή κατεβασμα το vcore
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.