Jump to content



Windows 7 Iso


apostolis159

Recommended Posts

Έχω ένα laptop με το οποίο έχω κάποια προβλήματα και χρειάζομαι ένα δισκο με windows 7 home premium.

Υπάρχει license key, απλά δεν έχω δισκακι εγκατάστασης/επαναφορας.

Μπορώ να βρω από κάπου το αυθεντικό iso και να κανω εγκατάσταση με το υπάρχον αυθεντικό licence key?

Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος είχε φορμαριστει κάποτε και είχε σβηστει και το κρυφο partition με τα recovery files.

Αφου είχα τα δισκάκια θεώρησα ότι δεν τα χρειαζόμουν.

Πάντως έχω ξαναδιαβάσει κάπου (μπορει και εδω μέσα) ότι μπορεις να βρεις αυθεντικό iso απο windows και να το περάσεις με τον κωδικό που έχεις.

Βρήκα αυτό Official Windows 7 SP1 ISO Image Downloads που λεει οτι τα iso είναι τα original και μαλιστα με το sp1.

Να δοκιμάσω η θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να έχεις πρόβλημα, τί είδους πρόβλημα μπορεί να είναι αυτό; Στην χειρότερη ξανακάνεις φορματ ή χρησιμοποιείς τον γνωστό τρόπο για την ενεργοποίηση! Αν με το original κλειδί δυσκολεύεσαι...

"Αγγλικά" ή Ελληνικά Windows είχες πριν;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έχω μια μικρή αμφιβολία.

Πάντως αυτό το έχω διαβάσει κι εγώ κάπου:

Πάντως έχω ξαναδιαβάσει κάπου (μπορει και εδω μέσα) ότι μπορεις να βρεις αυθεντικό iso απο windows και να το περάσεις με τον κωδικό που έχεις.

Ισχύει. Για το θέμα της ενεργοποίησης σε άλλη γλώσσα απλά πρέπει να το δοκιμάσεις, ή να περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει. Εγώ δεν το έχω τεστάρει για να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι άλλης γλώσσας δε θα πάρει το κλειδί θα στο βγάζει λάθος.

Βρες πουθενά απο τον θείο αλλά με extra το activator που βάζουν. Είτε στην τελική αφού εγκαταστήσεις με θείου μπορείς να αλλάξεις το κλειδί και αν ξέρεις και ποιο patch του περάσαν να το βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Για MSDN θέλει λογαριασμό για ολόκληρο ISO. Οι trackers είναι του θείου και δε θέλει.

Μπορείς πολύ απλά αν θέλεις να το αγοράσεις απο την εταιρεία του laptop. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

Εκτός αν είσαι πουθενά κοντά να σου δώσω ένα copy. Αν και βλέπω UK/Λάρς

Link to comment
Share on other sites

Για MSDN θέλει λογαριασμό για ολόκληρο ISO.

Σωστά.

Οι trackers είναι του θείου και δε θέλει.

Δεν ισχύει για τις untouched releases, οι οποίες δεν περιέχουν τίποτα το παράνομο ως μέσο ενεργοποίησης (ενσωματωμένο στην iso image).

official ειναι

Ελληνικά δεν είναι όμως και το κελιδί που θέλει να χρησιμοποιήσει είναι για Ελληνικά :(

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι free (όχι άμεσα /νόμιμα free :D).

Δεν νομίζω ότι έχει MSDΝ account, αλλά από την στιγμή που έχει νόμιμο κλειδί, δεν τον θεωρώ παράνομο αν απλά κατεβάσει την εικόνα του DVD σε iso κι ενεργοποιήσει νόμιμα τα Windows.

Link to comment
Share on other sites

Τα vista/seven product key δεν έχουν γλώσσα ούτε bit. Έχουν μόνο dsp/upgrade/retail και φυσικά home/pro/ult κτλ. Δοκιμασμένοι όλοι οι συνδυασμοί. Ουδέποτε είχα φάει άρνηση από την MS σε ενεργοποίηση vista ή seven αρκεί να συμφωνεί η έκδοση (home/pro κτλ) και το είδος του license (dsp/retail/upg κτλ).

Μπορεί βέβαια τα EULA να μη συμφωνούν με την παραπάνω παρατήρηση αλλά η εμπειρία αυτό λέει.

Το χειρότερο που μου έχει τύχει είναι να χρειαστεί τηλεφωνική και όχι online και αυτό σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.