Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

CQ9GQp4.jpg

Η κάρτα στα 1050/1350

Μεχρι εκεί πάει χωρίς ρεύματα..

Έβαλα 1100/1400

με mV 65 και + 50 PowerLimit

Βγάζει χειρότερο Score 60.3 κάτι τέτοιο ήτανε..

MSI AB όλα αυτά..

Και με 13.12 Driver

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

CQ9GQp4.jpg

Η κάρτα στα 1050/1350

Μεχρι εκεί πάει χωρίς ρεύματα..

Έβαλα 1100/1400

με mV 65 και + 50 PowerLimit

Βγάζει χειρότερο Score 60.3 κάτι τέτοιο ήτανε..

MSI AB όλα αυτά..

Και με 13.12 Driver

ριξε και κανενα firestike κανενα vantage, tomb raider αμα εχεις. παιξε μπαλα. τρεξτα και stock και OC

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικες οι καρτες σε ολους, να τις χαιρεστε!

To Valley μηπως κακως το τρεχετε ρε παιδια; Μηπως δεν καταλαβαινει απο AMD και ειναι κομμενο-ραμμενο nvidia;

Στο extreme HD μου δινει avg 67 FPS και 2800+ score με 780.

Αδυνατω να πιστεψω οτι ξεπερναει η 780 ακομα και την 290Χ, γι αυτο και το παραπανω σχολιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικες οι καρτες σε ολους, να τις χαιρεστε!

To Valley μηπως κακως το τρεχετε ρε παιδια; Μηπως δεν καταλαβαινει απο AMD και ειναι κομμενο-ραμμενο nvidia;

Στο extreme HD μου δινει avg 67 FPS και 2800+ score με 780.

Αδυνατω να πιστεψω οτι ξεπερναει η 780 ακομα και την 290Χ, γι αυτο και το παραπανω σχολιο.

εχεις ενα point αλλα με αυτη τη λογικη παλια αν δεν κανω λαθος τα 3Dmark ηταν ραμενα για ΑΤΙ , τι δεν θα τα τρεξει καποιος επειδη ειναι optimazed για ΑΤΙ η NVIDIA? τρεξτα ολα και ασε τον αλλο να βγαλει τα δικα του συμπερασματα. να συγκρινει αυτα που τον ενδιαφερουν. Πχ εγω ετρεξα ολα τα benchmark κ εκανα και ενα excel. so ορεξη και χρονος να υπαρχει :)

Link to comment
Share on other sites

CQ9GQp4.jpg

Η κάρτα στα 1050/1350

Μεχρι εκεί πάει χωρίς ρεύματα..

Έβαλα 1100/1400

με mV 65 και + 50 PowerLimit

Βγάζει χειρότερο Score 60.3 κάτι τέτοιο ήτανε..

MSI AB όλα αυτά..

Και με 13.12 Driver

σε κάνει framedrop γιατί θέλει κιάλο ρεύμα ή πιάνει το powerlimit. Δώσε και κάνα διάγραμμα απο το AB καθώς την δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Γιάννη!

Παρασκευη-Σαββατο γιατί περιμένω μομπο και να στήσω νερα.

off topic: θα σε παρω τηλ θα χρειαστώ τα φώτα σου για 3πλο ψυγειο σε 600T που είχες βοηθησει κάποιον συμφορίτη.

Link to comment
Share on other sites

Harbinger υπάρχει έλλειψη στα κομμάτια..

Και πριν +20 μέρες μπορεί να είχα κάνει άλλα 50 άτομα την ίδια παραγγελεία..

Το μαγαζί άμα τις είχε θα τις έστελνε, δεν πιστεύω να τις κρατάγανε για την πάρτη τους..

Το σωστο μαγαζι δεσμευεται και υπακουει στην τιμη που εδωσε οταν μπηκε η παραγγελεια.

Να σου πω πού είναι το λάθος τους κατ'εμέ. Ήρθαν τα πρώτα κομμάτια και δεν έφτασαν για όλους. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ με τους πελάτες σου. Τους λες, μεγάλε το και το δεν έφτασαν για όλους, είτε α) περιμένεις με το ενδεχόμενο να λάβεις πούλο β)πάρε το άλλο προϊόν που σου προτείνω. Πάρε και ένα 5% έκπτωση για την ταλαιπωρία στο άλλο πρόϊον.

Τώρα τα μα δε φταίω εγώ, φταίει ο προμηθευτής/συγκυρία και κουραφέξαλα ποσώς ενδιαφέρει τον πελάτη. Ο πελάτης δεν παράγγειλε από τον προμηθευτή σου, παράγγειλε από το μαγαζί σου. Όταν έμαθες για την έλλειψη έπρεπε να κατεβάσεις το προϊόν από το site, να ενημερώσεις όσους είχαν παραγγείλει και να τις ακυρώσεις -έγκαιρα- τις παραγγελίες. Γιατί όσο άφηνες τις παραγγελίες να εκρεμούν, αλλάζουν οι τιμές και την πληρώνει ο πελάτης.

Εγώ έχω παραγγείλει από τις 18/1. Με ενημέρωσαν 19/1 ότι θα καθυστερήσει. Μπράβο τους. Τώρα από εκεί και ύστερα -αν εξαιρέσουμε ένα mail από μένα πριν κάμποσες μέρες που με διαβεβαίωσαν ότι όλα μέλι/γάλα- δεν με έχουν ενημερώσει για κάποια αλλαγή / αδυναμία εκπλήρωσης της παραγγελίας. Ποιός φταίει σε περίπτωση που φάω άκυρο; Γιατί να πληρώσω εγώ τη διαφορά που άμα το μαγαζί ήταν τυπικό στις υποχρεώσεις του, θα με είχε ενημερώσει, και θα είχα παραγγείλει π.χ. την άλλη έκδοση πριν 15-20 μέρες και δε θα αναγκαζόμουν να στάξω €40+ για να πάρω την ίδια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1199]Volrath[/MENTION] Μα γιατί να σας κόψει 5% εκπτωση δεν μπορώ να καταλάβω! Επειδή κάνατε παραγγελια?

Εγώ σου λέω μου φέρνει ο προμηθευτης 10 κομμάτια και εχω 100 παραγγελιες! Και του λεω έχω 100 που περιμένουν... Και μου λεει ο προμηθευτης φιλαρακι Sorry Περιμενε.. Το μαγαζι τι φταιει?

Και δεν μπορώ να καταλάβω αυτο με την τιμή..

Η Παραγγελεια κλειδώνει στην τιμή που την έκανες.. Δεν νομιζω να σου λεει κανεις πριν 1 μηνα που την εκανες ειχε 100 ευρω τωρα κανει 150 αμα την θες δωσε 150..

Και αμα σου πουνε κάτι τετοιο απλα ακυρώνεις..

Υπαρχουν πολλα μαγαζια με 290 - Χ

Και οσοι δεν γουστάρουν υπάρχει και το Amazon..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεί να εξυπηρετήσει τα 100 κομμάτια, μόλις κλείσει τα 10 κομμάτια, την βγάζει out-of-stock. Αυτόματα πράγματα είναι αυτά στα μεγάλα μαγαζιά.

Είμαστε offtopic όμως. Υπάρχουν καταλληλότερα threads για συζήτηση περί μαγαζιών. Ας συνεχίσουμε on-topic παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

Φτου γαμωτο! Περιμενω 6 καρτες απο Mindfactory και αλλαξε η ημερομηνια απο 20/2 στις 19/3. Και τωρα μας δειχνεις αυτο για 500 κομματια stock! Την ιδια μερα θα φυγουν οι καρτες.... Μπραβο στα ευρωπαϊκα καταστηματα που κρατανε τις τιμες λογικες γιατι η αισχροκερδια στην αμερικη δεν παιζεται!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.