Jump to content



Oculus Rift


Recommended Posts

Ζήτησα ακύρωση της προπαραγγελίας. Τώρα που μπήκε το fb στο παιχνίδι πιστεύω ότι θα φτάσουμε πιο γρήγορα στο consumer product. Θα πάρω τη φτηνή έκδοση που θα πετάει facebook ads :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο μουρμούραγα μόλις το πρωτοδιάβασα. Εκεί που θα είμαι στο καινούριο μου διαστημόπλοιο και θα μετράω πόσα μου απέφερε το τελευταίο αστρικό ρεσάλτο, θα μου πετάει διαφήμιση για σερβιέτες... Oh well...

byeh8tD.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά άκυρο και αυτό

ο δημιουργός του minecraft είπε όχι

http://techcrunch.com/2014/03/25/minecraft-creator-cancels-the-oculus-rift-version-because-facebook-creeps-him-out/

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

...

Οι εικόνες σου μου βγαίνουν access denied. Τα κείμενα που είχα πετύχει νωρίτερα ήταν του Notch:

Virtual Reality is going to change the world

And I did not chip in ten grand to seed a first investment round to build value for a Facebook acquisition.

Και κάποιες δηλώσεις του Richard Marks (Sony) που λένε ότι παίρνουν σοβαρά το VR, αλλά προτιμούν η Oculus να κάνει τα πρώτα βήματα. Γι αυτό και δε νιώθουν την ανάγκη να επιβεβαιώσουν επίσημα ότι το Project Morpheus θα οδηγήσει σε εμπορική συσκευή, παρότι το πρωτότυπο είναι αρκετά εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Τι σας πειραξε οτι εγινε mainstream και εχασε την gaming hardcor-ιλα του?Εγω το project δεν το πιστευα τωρα ομως θελουμε δεν θελουμε πηρε τεραστια δυναμικη.

γιατι το facebook ειναι εμετος .

Link to comment
Share on other sites

Τι σας πειραξε οτι εγινε mainstream και εχασε την gaming hardcor-ιλα του?Εγω το project δεν το πιστευα τωρα ομως θελουμε δεν θελουμε πηρε τεραστια δυναμικη.

Το OR δεν προοριζόταν ποτέ να είναι hardcore, το αντίθετο. Μέχρι πρότινος είχε σαφώς έναν και μόνο στόχο -την τελειοποίηση και τη διάδοση της τεχνολογίας που θα έκανε το VR προσιτό σε όλους και μάλιστα με τρόπο που να καθιστά την εμπειρία αναντικατάστατη.

Πλέον, το κίνητρο πίσω από την επένδυση του FB είναι ασαφές. Οι περισσότεροι βρίσκουμε μάλλον απίθανο να μην έχει επηρεαστεί η αρχική στόχευση. Προσωπικά φοβάμαι ότι οι Zuckerberg και σια θέλουν να το επιστρατεύσουν αποκλειστικά ως εργαλείο για να τραβήξουν περισσότερο κόσμο στα casual/social παιχνιδάκια που τους αποφέρουν έσοδα με μηδενική δημιουργική επένδυση.

Έτσι θα χάσουμε τη μοναδική ευκαιρία να οδηγήσουν την εξέλιξη του VR δημιουργοί με ουσιαστικό όραμα και παιχνίδια αρκετά πρωτότυπα και απαιτητικά, ώστε να ξεκινήσουν μια νέα εποχή στο gaming. Ειλικρινά αμφιβάλλω αν θα είχε υπάρξει DK2, αν η εξαγορα είχε γίνει πριν κανένα 6μηνο. Το θεωρώ πιθανότερο να είχε κυκλοφορήσει ως τελική έκδοση, για να αρχίσει να αποφέρει έσοδα και να καταλαμβάνει μερίδιο αγοράς πριν τους ανταγωνιστές.

Ελπίζω τώρα που ακούγεται ήδη ότι αναμένεται να αλλάξει όνομα και να σταμπαριστεί με το λογότυπο του FB να μην αρχίσουν επιτόπου και τις εκπτώσεις στις προδιαγραφές του εξοπλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο πόστ του acct από πάνω μου με αφήνει ειλικρινά μουτρωμένο σκεφτόμενος τί κανει εν τω μεταξύ ο κύριος ΦΟΥΜΠΟΥ όταν το όνειρό μου είναι να παίζω τρελά FPS me VR και έν τέλει ότι άλλο ακολουθήσει. Για να δούμε πώς έχει η συεχεια αλλά εύχομαι να μήν γίνουν εκτπώσεις όπως λέει και ο acct.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.