Jump to content



gtx 760 2-way sli vs gtx780


TheHacker

Recommended Posts

Διαβασα κ ακουσα πολλα για το θεμα αυτο... ποια ειναι η γνωμη σας? το 2-way sli σε τι εγρασιες χρειαζεται και τι επιδοσεις εχει?? λιγο help γτ δν το εχω καταλαβει ακομα

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ανάλυση μιλάμε για 1080p ας πούμε αρκεί μια 760..

2 760 είναι για παιχνίδια με τα προβλήματα του sli..

780 μόνο αν είσαι πάνω απο 1080p

Το υπόλοιπο συστημά σου τι έχει πάνω..μια 760 σε ένα 4 πύρηνο 6 ετίας δεν έχει κανένα νόημα :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι δλδ σε απλή ανάλυση! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις την 780 γιατί κάνει 700 ευρώ και δεν θα αξιοποιήσεις την δύναμη της στα 1080p..Μια 760 είναι τέλεια για την ανάλυση σου..μια μέση ανάλυση χρειάζεται μια μέση κάρτα και αυτή είναι τέλεια για μένα evga 760 acx

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης, άμα μπορείς να τα σκάσεις πάρε το καλύτερο που είναι 780..

Τα προβλήματα του SLI πια είναι τώρα..

Shuttering/Drops FPS/Compatibility

Για παράδειγμα σε μερικά παιχνίδια μπορεί να παίζει μόνο η μια και να θες Drivers για να παίξουν και οι 2

Αλλά ψιλοπράγματα είναι αυτά..

Στο οικονομικό σημφέρουν 2 760

όσο πιο πολλά FPS τόσο το καλύτερο..

Αλλά πλέον όλα τα προβλήματα διορθόνωνται κάποια στιγμή

Τώρα μερικοί είναι υπερβολικοί γενικά εδώ μέσα..

Αλλά πήγαινε άφοβα όπου μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

καταρχας 2-way sli 760gtx ειναι στα 550 περιπου ενω η 780gtx στα 600 ...μικρη διαφορα αρα δν ειναι αυτο το θεμα... εγω μιλαω για το κομματι την αναγκης... που θα χρησιμευσουν ? στο rendering? sta games? ...αξιζει στα 1920x1080 να παρω 760?770?780? what!?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον ξέρεις προσωπικά και λες ότι δεν τον περισεύουν?

Άμα τον περισεύουν γιατί να μην τα δώσει..

500 ευρώ 2 760

600 ευρώ 780

Άμα δεν το περισευαν να έπερνε μια 7850 και πάλι κομπλέ θα ήτανε άμα το πάμε έτσι.

Άμα θέλει την καλύτερη επιλογή είναι 780

Άμα γουστάρει SLI και να έχει 2 κάρτες μέσα 760

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά, δεν υπάρχει παιχνίδι που δεν παίζει η 760 στα 1080p είναι η πιο ισορροπημένη λύση αυτή την στιγμή στην αγορά! Αν δεις πως έχεις ανάγκη και δεύτερη αγοράζεις αργότερα!Η 780 είναι για μεγαλύτερες αναλύσεις βρε θα πετάξεις τόσα λεφτά τσάμπα! Έχω και την κάρτα και την οθόνη δεν στο λέω από το μυαλό μου :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια ..ευχαριστω... αν και σκεφτομαι να παρω μια 780gtx διοτι ιιιιιιισως στο μελλον εχω την δυνατοτητα αναβαθμισεις ...αν κτλβαινεις τι εννοω ! για την 770? τι εχετε να πειτε D: ?

Link to comment
Share on other sites

Με το SLI κερδίζεις και 20 FPS ανα το Game εξαρτάτε κιόλας

Αλλά θα έχει τα προβλήματα της κάψας του κουτιού Περισσότερα ρεύμα και τα θέματα του SLI αλλά πραγματικά δεν αξίζει..

Το θέμα είναι να πάρεις το καλύτερο και να μην έχεις προβλήματα..

Αυτά τώρα τα 1080p και ισορροπιες δεν υπάρχουν..

Και για αυτήν την χρηματική διαφορά δεν αξίζει..

Άμα ήτανε να ρίχναμε και τα Settings στα παιχνίδια..

Η 770 δεν υπάρχει όσοι έχουν μπές μια από το BF4 θέμα και κοίτα..

ο csaris με την 780 είναι ο μόνος που δεν έχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

ωραια ..ευχαριστω... αν και σκεφτομαι να παρω μια 780gtx διοτι ιιιιιιισως στο μελλον εχω την δυνατοτητα αναβαθμισεις ...αν κτλβαινεις τι εννοω ! για την 770? τι εχετε να πειτε D: ?

Αν έχεις τα φράγκα κάνεις εξ αρχής SLI , το SLI ή το κάνεις στην αρχή ή δε κάνεις καθόλου, πιστεύω με μία 760-770 | 7950-7970 είσαι παραπάνω από καλά για 1080p

Link to comment
Share on other sites

προφανως και θελω να γλυτωσω τα χρηματα ...ακομα κ αυτος π εχει παρα πολλα θελει το καλυτερο συνδιασμο ....αλλα το θεμα ειναι τι αξιζει πραγματικα! δεν θελω να παρω 760 και σε 1 χρονο να θελω αναβαθμιση... εκει ειναι το θεμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Asus GeForce GTX780 3GB DirectCU II OC | Skroutz.gr

Gigabyte GeForce GTX780 3GB OC | Skroutz.gr

Τώρα οι άλλοι θέλουν κουμάντο στα λεφτά του αλουνου..

Άμα ήθελε να γλυτώσει λεφτά πιστεύω ήξερε και μονος του δεν θα έκανε θέμα..

και μιλάμε για διαφορά 100-150 ευρώ

την οπία δεν αξίζει να τσιγκουνεφτείς όταν πας για αναβάθμιση

Σίγουρα κάποια στιγμή η 2 760 δεν θα σε φτάνουν

Και μιλάμε για σοβαρά παιχνίδια τώρα άμα παίζεις LOL ξέρεις..

Σε όλα τα άλλα Redering και αυτά η GPU δεν παίζει ρόλο

ο 4770Κ κάνει όλη την δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

εν μερη συμφωνω sfirculitu ....αλλα απ την αλλη διαβασα κ ειδα σε benchmarks πως 2 760 sli αποδιδουν περιπου 30% παραπανω απο μια 780...!με αγορα της 780 ομως εχω πολλες περισσοτερες δυνατοτητες γτ δν θα κατσω με την 780 για 20 χρονια οπως μπορειτε να καταλαβεται ;p

Link to comment
Share on other sites

Εεε ναι θα πάρεις μια δεύτερη..

Θα έχουν πέσει και οι τιμές..

Μπορεί να πας και σε μεγαλύτερη ανάλυση πλεον σε λίγο καιρό θα βρίσκεις 2560χ1440

στα 350 ευρώ έτσι όπως πάει το θέμα

Κάποτε κάνανε 1000 ευρώ και τώρα κάνουν 500

Ενώ με την 760 τι να κάνεις να πάρεις τρίτη?

Τώρα μιλάμε για Gaming είναι η καλύτερη λύση..

Άμα θες νούμερα και Benchmarks πάρε 2 760

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.