Jump to content


Τα πάντα για το Origin (προσφορές, hints & tips κ.λ.π.)


Recommended Posts

Μιας και υπάρχει αντίστοιχο θέμα για το Steam είπα να ανοίξω και ένα για τον "ανταγωνιστή" του μιας και σίγουρα θα υπάρχουν χρήστες που το χρησιμοποιούν.

Σίγουρα δεν συγκρίνονται οι δύο υπηρεσίες σε θέματα ποικιλίας και προσφερόμενων δυνατοτήτων και μάλιστα το Origin δείχνει να έχει "αφεθεί στη μοίρα του" μιας και δεν ασχολούνται να φτιάξουν βασικά bugs όπως η μη απομνημόνευση του προφίλ χρήστη σε κάθε start up του υπολογιστή ή η δέσμευση του Origin από την εκάστοτε IP και τοποθεσία που συνδέεσαι σε αυτό.

Με βάση το τελευταίο bug (ή μη bug αλλά εσκεμμένη ιδιότητα) έρχομαι να ζητήσω τα φώτα σας. Έκανα αγορά της προσφοράς του Crysis 3 μέσα από το Origin αλλά από βιασύνη δεν είδα τις λέπτομέρειες του παιχνιδιού και έχω διαθέσιμες γλώσσες μόνο τα Πολωνικά (λόγω IP) και τα Ρώσικα. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τίποτα αρχεία και να έχω Αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15582]fantomas[/MENTION], μπορεί να μην προτιμώ το Origin αλλά απ' όσα διαβάζω κατά καιρούς αρκετά προβλήματα μπορείς να λύσεις πολύ εύκολα απλά συνομιλώντας μέσω chat με το support. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα στο διορθώσουν ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει το support τους και όντως το live chat ήταν γρήγορο και άμεσο. (Ίσως επειδή δεν έχουν κόσμο :hehe: ). Το θέμα με τα ξένα παιχνίδια και overview γενικά, δεν αλλάζει γιατί η εφαρμογή είναι IP bound μου είπαν. Μόνο το μενού άλλαξα στα αγγλικά. Ίσως επειδή είμαι σε χώρα που έχει υποστήριξη από το Origin και αν ήμουν πχ Τουρκμενιστάν να είχα μόνο αγγλικά. Το θέμα που δεν θυμάται το log in μου είναι πάρα πολλά χρόνια όπως το googlαρα και απλά δεν ασχολούνται. . :(

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Double post για updates:

post-15582-1416077801,9273_thumb.jpg

Με τα πολλά (όχι ακριβώς αλλά κουβέντα να γίνεται) μου έδωσα ένα εκπτωτικό κουπόνι 15% και αποφάσισαν να το κάνουν escalate το θέμα, αν και δεν βλέπω προκοπή.

Έχουν ~ 25€ την τριλογία των Mass Effect, αξίζει η αγορά μετά την έκπτωση? ~ 21€ βγαινει. Δεν έχω παίξει κανένα τους.

Ή κάνα NFS? Έχουν Most Wanted Και Rivals. Πάλι δεν έχω παίξει κάποιο από αυτά. Μου έχει βγεί το καταναλωτικό μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ή κάνα NFS? Έχουν Most Wanted Και Rivals. Πάλι δεν έχω παίξει κάποιο από αυτά.

Δουλευει για το Rivals το κουπονι;

Εχω την εντυπωση πως δεν δουλευει στα pre-order, τουλαχιστον ενα που ειχα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει για το Rivals το κουπονι;

Εχω την εντυπωση πως δεν δουλευει στα pre-order, τουλαχιστον ενα που ειχα και εγω.

Ναι έχεις δίκιο. Ισχύει για παιχνίδια 14 μέρες μετά την κυκλοφορία τους. ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Double post για updates:

[ATTACH]58736[/ATTACH]

Με τα πολλά (όχι ακριβώς αλλά κουβέντα να γίνεται) μου έδωσα ένα εκπτωτικό κουπόνι 15% και αποφάσισαν να το κάνουν escalate το θέμα, αν και δεν βλέπω προκοπή.

Έχουν ~ 25€ την τριλογία των Mass Effect, αξίζει η αγορά μετά την έκπτωση? ~ 21€ βγαινει. Δεν έχω παίξει κανένα τους.

Ή κάνα NFS? Έχουν Most Wanted Και Rivals. Πάλι δεν έχω παίξει κάποιο από αυτά. Μου έχει βγεί το καταναλωτικό μου :hehe:

Πάντως τα Mass Effect 1 και 2 έχουν φτάσει μέχρι 4.99 στο Steam, ενώ η πιο πρόσφατη έκπτωσή τους ήταν 5.99.

To ME3 δυστυχώς μόνο από Origin.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επανέρχομαι..

Το τελευταίο που μου έκανε το Origin είναι όταν έβαλα τον εκπτωτικό κωδικό που μου είχε δώσει το support σε μια αγορά, αλλά την τελευταία στιγμή πριν την αγορά το μετάνοιωσα. Όταν μετέπειτα πήγα να πάρω ένα παιχνίδι που πραγματικά ήθελα, μου έβγαλε οτι ο κωδικός έχει ήδη χρησιμοποιηθεί!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι..

Το τελευταίο που μου έκανε το Origin είναι όταν έβαλα τον εκπτωτικό κωδικό που μου είχε δώσει το support σε μια αγορά, αλλά την τελευταία στιγμή πριν την αγορά το μετάνοιωσα. Όταν μετέπειτα πήγα να πάρω ένα παιχνίδι που πραγματικά ήθελα, μου έβγαλε οτι ο κωδικός έχει ήδη χρησιμοποιηθεί!!

Υποπτεύομαι ότι αν απευθυνθείς στην υποστήριξη, θα στο επαναφέρουν - ειδικά εάν πρόκειται να αγοράσεις κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχω τα εξείς keys

Dead Space Origin Key [MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION]

Burnout Paradise: The Ultimate Box Origin Key [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION]

Crysis 2 Maximum Edition Origin Key [MENTION=21210]ValantisMP[/MENTION]

Medal of Honor Origin Key

Mirror's Edge Origin Key [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION]

Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising Origin Key

Populous Origin Key

pm me :D

Έγινε επεξεργασία από eleozz
Link to comment
Share on other sites

έχω τα εξείς keys

Dead Space Origin Key [MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION]

Burnout Paradise: The Ultimate Box Origin Key [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION]

Crysis 2 Maximum Edition Origin Key [MENTION=21210]ValantisMP[/MENTION]

Medal of Honor Origin Key [MENTION=10425]thanoolhs[/MENTION]

Mirror's Edge Origin Key [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION]

Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising Origin Key [MENTION=21210]ValantisMP[/MENTION]

Populous Origin Key

pm me :D

δεν μπορω να κανω edit πλεον:-O

Έγινε επεξεργασία από eleozz
Link to comment
Share on other sites

Mail ελαβα και έλεγε για 50. Και το λινκ που ακολουθησα 50 έδειξε. Ισως λογω χωρας να αλλάζει.

EDIT: Αλλα 'ντ' άλλων... έχεις δίκιο, 40% ήταν εξ αρχής

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

έχω τα εξείς keys

Dead Space Origin Key @SpirosKGR

Burnout Paradise: The Ultimate Box Origin Key @ARMAGEDDON

Crysis 2 Maximum Edition Origin Key @ValantisMP

Medal of Honor Origin Key

Mirror's Edge Origin Key @ARMAGEDDON

Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising Origin Key

Populous Origin Key

pm me :D

τελικα τι εγινε??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.