Jump to content


Τα πάντα για το Origin (προσφορές, hints & tips κ.λ.π.)


Recommended Posts

Μπα, το μαγαζί παραπαίει, πάλι καλά που είναι αυτό που είναι

Origin quest update..

Επειδή είχα πάρει το Crysis 3 Hunter Edition από ένα πρόμο χωρίς να δω τις λεπτομέρειες, μου βγήκε τελικά οτι η έκδοση του παιχνιδιού είναι μόνο με Πολωνική γλώσσα ή Ρώσικα (λόγω Πολωνικής IP). Κάνω το πρώτο ticket ρωτάω μπας και αλλάζει η γλώσσα.. τπτ.

Μετά από κάμποσο καιρό, βγαίνει σε πρόμο η Digital Delxue edition που κοίταξα και υποστήριζε πολλές γλώσσες μέσα σε αυτές και Αγγλίκά. Κάνω ένα ticket και ζητάω να μου αφαιρέσουν το Hunter Edition από το προφίλ μου (γιατί το Origin δεν σε αφήνει έτσι απλά να κάνει delete κάτι, όοοοοοοοοχι φίλος αυτά που ήξερες να τα ξεχάσεις). Όλα οκ και αγοράζω το Deluxe.

Το αγοράζω, το περνάω και voila!!! Στο προφίλ μου εμφανίζεται πάλι το Hunter Edition!! :hehe::hehe: Τρολιά του Origin λέω... Νέο ticket και πάλι τπτ. Πρέπει να το κάνουμε escalate στους experts λένε.

2 βδομάδες από τότε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... :man_in_love::whistle2::man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το μαγαζί παραπαίει, πάλι καλά που είναι αυτό που είναι

Origin quest update..

Επειδή είχα πάρει το Crysis 3 Hunter Edition από ένα πρόμο χωρίς να δω τις λεπτομέρειες, μου βγήκε τελικά οτι η έκδοση του παιχνιδιού είναι μόνο με Πολωνική γλώσσα ή Ρώσικα (λόγω Πολωνικής IP). Κάνω το πρώτο ticket ρωτάω μπας και αλλάζει η γλώσσα.. τπτ.

Μετά από κάμποσο καιρό, βγαίνει σε πρόμο η Digital Delxue edition που κοίταξα και υποστήριζε πολλές γλώσσες μέσα σε αυτές και Αγγλίκά. Κάνω ένα ticket και ζητάω να μου αφαιρέσουν το Hunter Edition από το προφίλ μου (γιατί το Origin δεν σε αφήνει έτσι απλά να κάνει delete κάτι, όοοοοοοοοχι φίλος αυτά που ήξερες να τα ξεχάσεις). Όλα οκ και αγοράζω το Deluxe.

Το αγοράζω, το περνάω και voila!!! Στο προφίλ μου εμφανίζεται πάλι το Hunter Edition!! :hehe::hehe: Τρολιά του Origin λέω... Νέο ticket και πάλι τπτ. Πρέπει να το κάνουμε escalate στους experts λένε.

2 βδομάδες από τότε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... :man_in_love::whistle2::man_in_love:

πάρτο απο τον θείο αν τελειώνεις :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρεται άμα μπορώ να μεταφέρω τα Games από 2 διαφορετικά Origin Accounts.. Από ότι είδα στο Google δεν γίνεται.. (αλλά είναι και παλιές ημερομηνιες) κατι λένε ότι μπορείς να βάλεις το ίδιο E-mail και για τα 2 Accounts, αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεται άμα μπορώ να μεταφέρω τα Games από 2 διαφορετικά Origin Accounts.. Από ότι είδα στο Google δεν γίνεται.. (αλλά είναι και παλιές ημερομηνιες) κατι λένε ότι μπορείς να βάλεις το ίδιο E-mail και για τα 2 Accounts, αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος..

Μιλα με το chat του origin, θα στο κανουν αμεσα.

Με αλλο τροπο δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μιλα με το chat του origin, θα στο κανουν αμεσα.

Με αλλο τροπο δεν γινεται.

Ναι αλλά το έχει κάνει κανείς αυτό? το είχα δοκιμάσει αλλά μου το παίζανε Κινέζοι.. Μόνο ένας μου είχε πει δεν γίνεται.. Και γινότανε και μπέρδεμα και μου αλλαζανε mail και ονόματα..

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το Live support και όλο το support είναι για τα μπάζα.. Έχουν μαζέψει εκεί και γω δεν ξέρω τι..

3 μήνες παλεύω για το απλό - φαντάζομαι πράγμα - να σβήσουν μία έκδοση ενός παιχνιδιού απο το προφίλ μου και να εμφανίσουν μια άλλη κ δεν μπορούν ή δεν καταλάβαίνουν τι ζητάω.

Τελικά κατάφερα και πέρασα language pack στο αρχικό που ήταν με Ρώσικα και ξεμπέρδεψα μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το έχει κάνει κανείς αυτό? το είχα δοκιμάσει αλλά μου το παίζανε Κινέζοι.. Μόνο ένας μου είχε πει δεν γίνεται.. Και γινότανε και μπέρδεμα και μου αλλαζανε mail και ονόματα..

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Αν θελεις να κανεις merge 2 account γινεται. Δεν το εχω κανει αλλα μου το ειχε προτεινει να μου το κανει στο chat ενας μια φορα που ειχα θεμα με τα email στα 2 account που εχω στο origin (ea humble bundle FTW).

Αν τωρα θελεις να διατηρησεις και τα 2 account και απλα να σου μεταφερουν παιχνιδια απο δω-εκει, δεν ξερω αν το κανουν ή αν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μια και το ξέθαψες, η προσφορά που παίζει τώρα είναι αυτή:

https://www.origin.com/en-ie/store/free-games/game-time

Είχε και κάτι άλλα δωρεάν παιχνιδάκια τις προηγούμενες μέρες, αλλά απ' ότι φαίνεται θα συνεχίσουν... το έχουν πάρει ζεστά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδώ δεν άνοιξα λογαριασμό για τα Battlefield, θα ανοίξω για τους Sims; :p

Μια από τα ιδία αν και έκανα την βλακεία να πω στην κοπέλα μ οτι βρήκα free το sims , δεν αντεξα την γρινια της:p

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.