Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Recommended Posts

Gigabyte GTX 780 GHz Edition 3GB Graphics Card Review - eTeknix

Performs almost as well as the GTX 780 Ti

In the USA the normal GTX 780 fetches $499 so we should expect to see this retail for about $555

Gigabyte’s modifications mean the price is going to go up a little, but only 10%, and that’s in return for a guaranteed 20% overclock, custom cooler and a backplate

oepg.png

Oced

itw6.png

8wem.png

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Λοιπον:

1. Τελευταιος Nvidia driver official

1. default τα παντα απο τον driver

2. GTX Titan 1206/7004

image.jpg

image.jpg

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] η 780ti ετρεξε στο συγκεκριμενο BENCH καπου στα 1100mhz και οχι στα 1200mhz. Αρα μιλαμε οτι εχει THROTTLING! Εαν δεν εχει κανει καμια μαμακια ο συγκεκριμενος....

Αρα τι ειδαμε πανω κατω:

780gtx 1307mhz/7004 -> 67,3 fps

780ti gtx 1200mhz/7000 -> 67,6 fps

Gtx Titan 1206/7004 -> 68,6 fps

Κανονικά το 780ti θα επρεπε να ειχε 72 fps στα 1200Mhz

....και επισης οτι σε αυτο το bench, η 780Gtx για να "πατσισει" την ΤΙΤΑΝ, χρειαζεται 11% μεγαλυτερο ρολοι απο την ΤΙΤΑΝ (1346/7004)

sd4o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Κραταει γερα ο τιτανας:happy2:

....μεχρι να σκασει η πρωτη Τi με vbios:hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

ελα μωρη αρρωστια ... :hehe:

1200mhz core 7ghz mem

nnwr.png

Overclockers UK Forums - View Single Post - ***GTX 780 Ti Owners Thread***

Το καλυτερο που μπορει να κανει η καρτουλα στο Heaven με Official Bios και χωρις πειραγματα στον driver.

1qss.jpg

Εννοειται χωρις το παραμικρο throttle.

8z7j.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο την μια εχουμε την 780 classified στα 550ε και την 780ΤΙ στα 650ε.

Δεδομενου οτι ειχα 780, το να παω σε classified απλα θα μου δωσει χοντρικα ενα 1250mhz στον πυρηνα για καθε μερα. Απο την αλλη η 780Τι με μαμα bios εχει τα προβληματα του Τιτανα ακομα πιο εντονα επειδη ειναι ακομα πιο φορτωμενη.. δηλ. θελει μονταρισμενο bios για να δεις προκοπη.

Τελικα δεν υπαρχει το τελειο.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Στα 440 λετε αξιζει να παρει καποιος μια 780 σκετη? Γιατι 200+ ευρω διαφορα αν δεν εχουν μεγαλες διακυμανσεις στην αποδοση δεν αξιζουν σιγουρα.

Μια 780 απλη η class και εισαι αρχωντας για μενα

Link to comment
Share on other sites

Ναι οτι ειπα και εγω Ιασωνα. Παραπανω απο 450 το θεωρω κοροιδια να δωσεις καθως οι διαφορες δεν ειναι εξωφρενικες. Ενω το 50% διαφορα τιμης ειναι εξωφρενικη διαφορα. Το θεμα μου ειναι περιμενεις να πεσουν οι εδω (γιατι εχουν 500 ευρω τωρα) η παιρνεις απο εξω αλλα τρεχεις μετα για εγγυησεις κτλ αν χρειαστει?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Aρα το πορισμα:Για καποιον που κυνηγαει την σκια του και νουμερα 2-3 παραπανω σε μπεντς με μαιμουδοβιος θα παει να την παρει.Για καποιον που εχει 780/τιταν δεν αξιζει να παει να την παρει εαν την καρτα την εχει για παιχνιδια το περισσοτερο χρονο και λιγοτερο μπεντς.Ετσι και αλλιως στα παιχνιδια δεν θα τα δεις αυτα τα 2-3 frames ευκολα!Εν αναμονη του MAXWELL λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι για εμας που ειμαστε χωρις καρτα τωρα τι κανουμε? Τεινω γενικα πιο πολυ στην 780 την σκετη αλλα θελω να δω και την 290 πρωτα τι θα λεει για να αποφασισω. Το θεμα ειναι οτι εχω αφησει στη μεση το bf4 και δεν εχω κανει καν install to cod ghosts :(

Link to comment
Share on other sites

Νικολα αν εχεις μια 780 εισαι κομπλε αρχοντας δεν θες κατι αλλο.

Απο evga η ref 780 κανει 475ε.. και μιλαμε για καρτα οχι @@καρτα τυπου 290Χ.

Θελω να παρω 780Τι αλλα αηδιαζω στην ιδια να φοραω μαιμου bios ρε γμτ... Απο την αλλη ομως αυτο το 5-10% διαφορα που εχει απο την 780 σε τρια μονιτορ μπορει να ειναι ταμαμ ορισμενες φορες..

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι για εμας που ειμαστε χωρις καρτα τωρα τι κανουμε? Τεινω γενικα πιο πολυ στην 780 την σκετη αλλα θελω να δω και την 290 πρωτα τι θα λεει για να αποφασισω. Το θεμα ειναι οτι εχω αφησει στη μεση το bf4 και δεν εχω κανει καν install to cod ghosts :(

cod ghosts τα γραφικα του δεν ειναι τοσο καλα οσο bf4 μην απογοητευτεις για αυτο στο λεω σημερα το παιξα!Οσο για καρτα εαν εχεις σκοπο να παρεις 290 να εχεις στην ακρη και χρημα για εξτρα ψυξη.Τωρα η 780 χιλιοδοκιμασμενη συνταγη σου κανει ολα τα κεφια και με το στοκ κουλερ της τωρα εαν μπορεις να δωσεις το κατι παραπανω για καστομια θα ειναι οτι καλυτερο.στα χρηματα 400-500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα αν εχεις μια 780 εισαι κομπλε αρχοντας δεν θες κατι αλλο.

Απο evga η ref 780 κανει 475ε.. και μιλαμε για καρτα οχι @@καρτα τυπου 290Χ.

Θελω να παρω 780Τι αλλα αηδιαζω στην ιδια να φοραω μαιμου bios ρε γμτ... Απο την αλλη ομως αυτο το 5-10% διαφορα που εχει απο την 780 σε τρια μονιτορ μπορει να ειναι ταμαμ ορισμενες φορες..

Ναι ρε συ και εγω αυτης της γνωμης ειμαι.Αλλα στην περιπτωση σου καλος η κακος πας για 780τι μιας και εφαγες τον γαιδαρο και εμεινες στην ουρα!Ετσι και αλλιως οτι καρτα και να βγει δεν υπαρχει περιπτωση να την αφησουμε πλεον με μαμα bios το ξερουμε ολοι.Ολοι θα μπουμε στον πειρασμο να δουμε το κατι παραπανω που δινει το μαιμουδοbios.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.