Jump to content



BenQ BL2710PT καινούρια - 2560*1440


music

Recommended Posts

Την αγόρασα πριν 15 ημέρες περίπου από Γερμανία, διαθέτει 3 χρόνια εγγύηση από support που υπάρχει κανονικά από ελληνική αντιπροσωπεία.

Κανένα καμμένο Pixel, 0 bleeding, αμιδρό glow. ΙΔανική για επεξεργασία φωτογραφίας αλλά και fps gaming αφού διαθέτει πολύ χαμηλό input lag και χρόνο απόκρισης.

Τα λόγια είναι περιττά, διαθέτει AMVA Panel +, 4 ms απόκριση, 350 cd / m² φωτεινότητα, 1000:1 αντίθεση, 178 / 178 γωνίες θέασης, HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort

link από το κατάστημα αγοράς

BenQ BL2710PT (Art.-Nr. 90520052) - Monitore - computeruniverse

Στα 500€ με την συσκευασία της και όλα τα παρελκόμενα.

90520052AF76B2E590BB42DD91F5E8F0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση : Δεν έχει A-MVA panel αλλά AHVA το οποίο είναι IPS type panel...

BL2710PT - LCD Monitors - Products | BenQ Global

Ωραίος, ευχαριστώ για την διευκρίνηση, στείλτο και στο computer universe να το διορθώσει...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για να φύγει άμεσα, στα 470€ η τιμή και αν υπάρχει 23" ή 24" καλό monitor για ανταλλαγή το συζητάμε.

Κάθε έλεγχος δεκτός στον χώρο μου.

Είναι σαν να την παίρνετε καινούρια με έκπτωση 120€ και απλά έχει ελεγχθεί ότι είναι πλήρως λειτουργική.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια Samsung T240. Θα σ'ενδιεφερε ανταλλαγη?

...κ τελος που βρισκεσαι? Ημαθια στελνεις?

Το monitor που διαθέτεις είναι αρκετά παλιό και δεν με ενδιαφέρει. Είμαι Αθήνα, αν θες κανονίζουμε και στην στέλνω με μεταφορική.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει Dell UltraSharp U2412M σε άριστη κατάσταση (εντός εγγύησης)? Αν ναι, για τι διαφορά μιλάμε(€)?

Ανάλογα πόσο καιρό την έχεις και αν όντως είναι τέλεια σε bleeding, pixels κτλ.

Στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα πως και την πουλας?Αν επιτρεπεται διοτι ειναι καλο monitor.

Σε ενδιαφερει ανταλλαγη + διαφορα με pixel-bleed perfect 2411t Benq?

Αφού την πήρα κατάλαβα μετά από λίγες μέρες ότι είναι υπερβολική για μένα και τις ανάγκες μου. Σαν σύγκριση με την Dell U2711 που είχα είναι πολύ καλύτερη ποιοτικά στην εικόνα αφού έχει λεπτό semi glossy coating, εξαιρετικό μαύρο και τρομερά καλύτερη απόκριση στα games.

Προτιμώ ανταλλαγή με ips/va οθόνη της τελευταίας χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα το έχω πουλήσει και δεν έχω παίξει ούτε παιχνίδι με την οθόνη. Παλιότερα που είχα την u2711 με μια gtx680 ήμουν πολύ άνετος σε όλα τα παιχνίδια με ultra/high settings

Link to comment
Share on other sites

Hidden
Το σύστημα το έχω πουλήσει και δεν έχω παίξει ούτε παιχνίδι με την οθόνη. Παλιότερα που είχα την u2711 με μια gtx680 ήμουν πολύ άνετος σε όλα τα παιχνίδια με ultra/high settings

Δλδ την πουλας επειδη πουλησες και το συστημα?

Link to comment

Guys νομίζω ότι με περνάτε από ανάκριση. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για την οθόνη έρχεται στον χώρο μου και την βλέπει εν λειτουργία ( την έχω συνδεδεμένη με το laptop ).

Δεν πάω να γελάσω κανέναν, η οθόνη είναι καινούρια και χωρίς κανένα απολύτος πρόβλημα.

'Οποιος ενδιαφέρεται για την αγορά της να εκφράσει το ενδιαφέρον του αρχικά στην αγγελία και μετά με pm όπως αναφέρουν οι κανόνες.

Αν κάποιος θέλει μπορεί να δει και τις αξιολογήσεις μου από γειτονικό forum

http://www.insomnia.gr/classifieds/traders/229174-musicbill/

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερει ανταλλαγη με Dell S2440L αγορασμενη απο Ελλαδα πριν κανα 6μηνο?

Για pixels bleeding κλπ δεν εχω ψαξει καν να πω την αληθεια, παντως η οθονη ειναι Glossy Α-MVA 1080p 24"

Δεν ειμαι και σιγουρος οτι θελω να την δωσω γιατι μου αρεσει πολυ το contrast σε MVA+glossy, αλλα αν σε ενδιαφερει το συζηταμε και βλεπουμε... Αθηνα ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερει ανταλλαγη με Dell S2440L αγορασμενη απο Ελλαδα πριν κανα 6μηνο?

Για pixels bleeding κλπ δεν εχω ψαξει καν να πω την αληθεια, παντως η οθονη ειναι Glossy Α-MVA 1080p 24"

Δεν ειμαι και σιγουρος οτι θελω να την δωσω γιατι μου αρεσει πολυ το contrast σε MVA+glossy, αλλα αν σε ενδιαφερει το συζηταμε και βλεπουμε... Αθηνα ειμαι.

Λόγω ακριβώς αυτού του λόγου (glossy) δεν με ενδιαφέρει, σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.