Jump to content



VGA Διαξιφισμοί


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply
Ελα που κανεις πως δεν ξερεις ... :hehe:

Στα 1150Mhz να βγαζει 65fps και στα 1250 να βγαζει 79 fps. Ξεβράκωμα του bench απο το driver έπαιξε! Stirptiz tessellation..... :hehe:

Tι θα γινει [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] θα την παρεις ? Molto σοκολατα μας τα εκανες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ελα που κανεις πως δεν ξερεις ... :hehe:

Το μονο που ξερω απο το παραπανω 79αρι της 290χ, ειναι οτι σε νερο και με Overvoltage καταφερνει να βγει 5% μπροστα απο reference 780 με μαμα ψυξη μαμα ταση και χωρος περιθωρια Πορδοlletion που λεει και ο [MENTION=478]sebastian[/MENTION]:hehe::hehe:

Πουλα και αναλαμβανω να το φορτωθω εγω το σαπακι σου:hehe:

Περιμενοντας τις ολοφρεσκες 770 καποιων φιλων.

valley20130602125615263.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πουλα ρε και παρε την κοκκινη, σε Ln2 με κλειστο Tess σπερνει:hehe:

Που θες να ξερω ρε Γιαννη με τι ειναι, λες τα 79 τα βγαζει με χωρις tesselation?:hehe:

με κομμενο ειναι βρε πανο εκει στο overclockers το πειραγμα το εχουν κανει επιστημη απο εκει τα εμεθε κι αλλος

δεν θυμασαι περσυ που γελαγαμε μαζι του γι αυτο το θεμα:hehe::hehe::hehe:

Τοσο καιρο μαμιζε τον driver για να περασει τον sebastian και τωρα δεν τραβαει η 780 κλινικη περιπτωση λεμε:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες σαπακι δωσε μια καλη τιμη στον kyr και θα στην δωσει. :hehe:

Ελα τωρα μου κανεις ναζακια το κοκκινο πιπινη σε περιμενει,αφου εχεις λυσσαξει ερωτευτηκες σφοδρα:p

Ο [MENTION=28627]kyr[/MENTION] θα παραμενει λεει με την κουτσο-780 και δεν μου την δινει δεν παμε καλα, ακου εκει πραματα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα μου κανεις ναζακια το κοκκινο πιπινη σε περιμενει,αφου εχεις λυσσαξει ερωτευτηκες σφοδρα:p

Ο [MENTION=28627]kyr[/MENTION] θα παραμενει λεει με την κουτσο-780 και δεν μου την δινει δεν παμε καλα, ακου εκει πραματα:hehe:

Το δικο μου το σαπακι Πανο δυστυχώς το εχει κλείσει η Καρμεν με 4 κατοστάρικα :p, κλαιω :hehe:!

Σε βλεπω οτι θα μεινεις χωρις δευτερο σαπακι. Ο κηπουρος κανει αυτο που εκανε παντα, κωλοτουμπες!

2661109.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα μου κανεις ναζακια το κοκκινο πιπινη σε περιμενει,αφου εχεις λυσσαξει ερωτευτηκες σφοδρα:p

Ξερεις με τι γελαω πιο πολυ ;

Η κοκκινη εβγαλε καρτα σε καλη τιμη που στα review καβαλαει τις πρασινουλες 780/titan.

Και μονο που σκεφτομαι τον Ορεστη να τρεχει στους δρομους με ενα usb stick στο χερι και να φωναζει ...

ΟΧΙ ... ΟΧΙ ... δεν ειναι αληθεια ΕΓΩ ΞΕΡΩ ... ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ...

... ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ...

δεν τα παω καλα με το photoshop οποιος μπορει στην θεση του σταυρου να βαλει ενα usb stick θα του ημουν υποχρεος. :hehe:

jpt6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το σαπακι Πανο δυστυχώς το εχει κλείσει η Καρμεν με 4 κατοστάρικα :hehe:

Τιναζω την μπαγκα στο αερα Ορεστη και σου δινω 4,5 κατοστορικα:hehe:

Εχω και το τασακι ετοιμο, πιστευω σε νερο με 1,3volt ο τιτανας κατι να κανει,ευελπιστω να βγει οριακα μπροστα απο το κοκκινο θεριο:hehe:

Παιζουν και καποιες υπερ προσφορες για αυτη την καρταρα αυτο το διαστημα:hehe:

VGA :: ATI Radeon R9 290X 4GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Sapphire) (21226-00-40G) - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις με τι γελαω πιο πολυ ;

Η κοκκινη εβγαλε καρτα σε καλη τιμη που στα review καβαλαει τις πρασινουλες 780/titan.

Αναλογα το Review που θα δεις...:hehe:

Αν το review μιλαει για oc και ανεβασμενα ρολογια, η σφαλιαρα παει συννεφο απο 780:hehe:

Απο το 8.43 και μετα οι καλες σφαλιαριτσες:hehe:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=djvZaHHU4I8]AMD Radeon R9 290X Unboxing & Review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το Review που θα δεις...:hehe:

Αν το review μιλαει για oc και ανεβασμενα ρολογια, η σφαλιαρα παει συννεφο απο 780:hehe:

Απο το 8.43 και μετα οι καλες σφαλιαριτσες:hehe:

o Linus ξαφνικά εγινε πρασινος δεν τα μαθες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το Review που θα δεις...:hehe:

Αν το review μιλαει για oc και ανεβασμενα ρολογια, η σφαλιαρα παει συννεφο απο 780:hehe:

Ξερεις ομως Πανο οτι το o/c εχει να κανει και με το κομματι.

Για αυτο σου εγραψα για reviews out of the box και εκει νομιζω πρεπει να συμφωνησεις οτι η κοκκινη ... κεντισε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ομως Πανο οτι το o/c εχει να κανει και με το κομματι.

Για αυτο σου εγραψα για reviews out of the box και εκει νομιζω πρεπει να συμφωνησεις οτι η κοκκινη ... κεντισε.

με uber alert ουυυ τι να σου πω καραβοσκινο εφτιαξε:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πανο σε τοιχο μιλαμε μου φαινεται! Καμια ελπιδα ο κηπουρος! No sense :hehe:

Αν ξερεις απο photoshop φτιαξε μου αυτο που ζητησα και αν ειναι καλο θα δωσω σε σενα την πρασινουλα μου.

Εεεεε ;;; Τι λες ;;;;

Κουτση ειναι αλλα μαιμουδιαρα δεν ειναι. :T:

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ομως Πανο οτι το o/c εχει να κανει και με το κομματι.

Για αυτο σου εγραψα για reviews out of the box και εκει νομιζω πρεπει να συμφωνησεις οτι η κοκκινη ... κεντισε.

Περα απο την πλακα αφου θες να μιλησουμε σοβαρα:p

Για καποιον που θελει μια καρτα plug end play και τιποτε αλλο για οποιοδηποτε λογο, η καρτα ειναι πολυ καλη ειδικα στα 5-5,5 κατοσταρικα.:T:

Μεχχχχ, λες να νοιαζει ομως εμενα αυτο?Δεν υπαρχει τιποτα στοκ πανω στο Pc Μου:hehe:

Απο εκει και περα για εναν χρηστη που του αρεσει να παιζει με το Hardware (οπως εγω για καλη ωρα, αλλα και συ αλλα και πολλοι εδω μεσα) η καρτα δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.

Ειναι μια καρτα η οποια κλοκαρει σαφως χειροτερα απο 780 και με την στοκ ψυξη μιλαμε για θερμοκρασιες φουρνου κοινως δεν πας πουθενα, θες νερο.

Ουτε σε νερο την βλεπω ικανη ομως να μπορει να ακουλουθησει "νερατι" 780 reference, δεν φαινεται να εχει ορεξεις να σηκωσει ψηλα ρολογια η καρτα πως το λενε.

Ουτε τιτανοκιλλερ ειναι ουτε τιποτα.

Μια καρτα με αξιολογες επιδοσεις ειναι σε αξιολογη τιμη, τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο.

Αν η καρτα "κενταγε" ειμαι σιγουρος οτι εσυ θα ησουν ο πρωτος που θα την ειχες παρει:T:

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα αφου θες να μιλησουμε σοβαρα:p

Για καποιον που θελει μια καρτα plug end play και τιποτε αλλο για οποιοδηποτε λογο, η καρτα ειναι πολυ καλη ειδικα στα 5-5,5 κατοσταρικα.:T:

Μεχχχχ, λες να νοιαζει ομως εμενα αυτο?Δεν υπαρχει τιποτα στοκ πανω στο Pc Μου:hehe:

Απο εκει και περα για εναν χρηστη που του αρεσει να παιζει με το Hardware (οπως εγω για καλη ωρα, αλλα και συ αλλα και πολλοι εδω μεσα) η καρτα δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.

Ειναι μια καρτα η οποια κλοκαρει σαφως χειροτερα απο 780 και με την στοκ ψυξη μιλαμε για θερμοκρασιες φουρνου κοινως δεν πας πουθενα, θες νερο.

Ουτε σε νερο την βλεπω ικανη ομως να μπορει να ακουλουθησει "νερατι" 780 reference, δεν φαινεται να εχει πολλες ορεξεις να σηκωσει ρολογια η καρτα πως το λενε

Ουτε τιτανοκιλλερ ειναι ουτε τιποτα.

Μια καρτα με αξιολογες επιδοσεις ειναι σε αξιολογη τιμη, τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο.

Αν η καρτα "κενταγε" ειμαι σιγουρος οτι εσυ θα ησουν ο πρωτος που θα την ειχες παρει:T:

Θλίβομαι προσωπικα οτι μετα απο 18 μηνες δεν ειχε απάντηση στον KEPLER πυρηνα της Nvidia.

Υπαρχει μεγαλο χασμα μεταξυ των δυο εταιριών στην ερευνα.

Ειναι οπως και ο BD στα 5,0ghz που εβγαλε η AMD. Τιποτα παραπανω απο αυτο.

Αδιαφορη η καρτα για μενα....

Με το Maxwell να έρχεται θα εχει μεγαλο θεμα η AMD.

Αλλα το πιο σημαντικό που με θλίβει ειναι οτι συνεχίζει να καιει κοσμο ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]. Δεν παίζεις με τα λεφτά του αλλου....

Link to comment
Share on other sites

Θλίβομαι προσωπικα οτι μετα απο 18 μηνες δεν ειχε απάντηση στον KEPLER πυρηνα της Nvidia.

Υπαρχει μεγαλο χασμα μεταξυ των δυο εταιριών στην ερευνα.

Ειναι οπως και ο BD στα 5,0ghz που εβγαλε η AMD. Τιποτα παραπανω απο αυτο.

Αδιαφορη η καρτα για μενα....

Με το Maxwell να έρχεται θα εχει μεγαλο θεμα η AMD.

Αλλα το πιο σημαντικό που με θλίβει ειναι οτι συνεχίζει να καιει κοσμο ο @zpaf. Δεν παίζεις με τα λεφτά του αλλου....

Λες και ξαναλές για θερμοκρασίες οι οποίες προφανώς έρχονται από την μεγάλη συμπύκνωση των τρανζίστορ στο chipάκι ... το οποίο είναι κατασκευαστική επιλογή, μάλλον για να κρατηθεί το κόστος χαμηλότερα από τα μεγάλα chip της Nvidia και να είναι άκρως ανταγωνιστικό, όσο και να προσπαθήσει να συμπιέσει τις τιμές η Nvidia και δεν μιλάς για αρχιτεκτονική η οποία φαίνεται να κοντράρει σκληρότατα την Nvidia .

Τι άλλη απάντηση ήθελες δηλαδή ?

Oι θερμοκρασίες δεν προδίδουν υστέρηση αρχιτεκτονικής, αλλά την μέθοδο παραγωγής που έχουν επιλέξει μάλλον HPM , η οποία επιτρέπει μεγάλη συμπύκνωση τρανζίστορ και πολύ καλό performance/watt έως τα 900Mhz !!!

Προφανώς για να κοντράρουν τις Nvidia έχουν πουσάρει την κάρτα πάνω από το σημείο που το HPM δίνει καλό performance /watt ... και έχουν αποτύχει στο cooler που χρησιμοποίησαν στις μαμά κάρτες σε ότι αφορά τον θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.