Jump to content



VGA Διαξιφισμοί


astrolabos

Recommended Posts

Περα απο την πλακα αφου θες να μιλησουμε σοβαρα:p

Για καποιον που θελει μια καρτα plug end play και τιποτε αλλο για οποιοδηποτε λογο, η καρτα ειναι πολυ καλη ειδικα στα 5-5,5 κατοσταρικα.:T:

Μεχχχχ, λες να νοιαζει ομως εμενα αυτο?Δεν υπαρχει τιποτα στοκ πανω στο Pc Μου:hehe:

Απο εκει και περα για εναν χρηστη που του αρεσει να παιζει με το Hardware (οπως εγω για καλη ωρα, αλλα και συ αλλα και πολλοι εδω μεσα) η καρτα δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.

Ειναι μια καρτα η οποια κλοκαρει σαφως χειροτερα απο 780 και με την στοκ ψυξη μιλαμε για θερμοκρασιες φουρνου.

Ουτε τιτανοκιλλερ ειναι ουτε τιποτα.

Μια καρτα με αξιολογες επιδοσεις ειναι σε αξιολογη τιμη, τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο.

Αν η καρτα "κενταγε" ειμαι σιγουρος οτι εσυ θα ησουν ο πρωτος που θα την ειχες παρει:T:

Καλα το πας ... συμφωνουμε τουλαχιστον στο out of the box.

Στο κομματι του o/c λοιπον εχω ηδη γραψει περι ... R9 290X GHz Edition. (μαγκια της κοκκινης κατε με).

Οπως και οτι εχοντας μια πρασινουλα στα 1200/1800 περιμενω να δω νουμερακια απο o/c κοκκινουλα.

Αν κενταει ομως ή οχι πρεπει να την δουμε στα παιχνιδια και οχι στα 3dmark/unigine.

Αλλα το πιο σημαντικό που με θλίβει ειναι οτι συνεχίζει να καιει κοσμο ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]. Δεν παίζεις με τα λεφτά του αλλου....

Mαιμουδοαπατη μου το παραληρημα σου καιει κοσμο. :T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply
Λες και ξαναλές για θερμοκρασίες οι οποίες προφανώς έρχονται από την μεγάλη συμπύκνωση των τρανζίστορ στο chipάκι ... το οποίο είναι κατασκευαστική επιλογή, μάλλον για να κρατηθεί το κόστος χαμηλότερα από τα μεγάλα chip της Nvidia και να είναι άκρως ανταγωνιστικό, όσο και να προσπαθήσει να συμπιέσει τις τιμές η Nvidia και δεν μιλάς για αρχιτεκτονική η οποία φαίνεται να κοντράρει σκληρότατα την Nvidia .

Τι άλλη απάντηση ήθελες δηλαδή ?

Oι θερμοκρασίες δεν προδίδουν υστέρηση αρχιτεκτονικής, αλλά την μέθοδο παραγωγής που έχουν επιλέξει μάλλον HPM , η οποία επιτρέπει μεγάλη συμπύκνωση τρανζίστορ και πολύ καλό performance/watt έως τα 900Mhz !!!

Θα σου πω το απλο το GK104 ειναι κατα 30% πιο αδυνανο σε tessellation απο το GK110. Με διαφορα που μπηκαν στους φουρνους μερικους μηνες....

Τι αναπτυξη ειχε σε αυτο τον τομεα το Hawaii σε σχεση με το Tahiti μετα απο 18 μηνες? ...κατω απο 5%!

Οποια καλυτέρευση εγινε απο τους more shaders της καρτας.

Το αστειο με το opencl ειναι παραμυθι χωρις δρακο.

Το Ηawaii καταλαβε oτι δεν ειναι GK110. Το GK110 ειτε στην Τιταν, ειτε στην K20X ειτε στην K6000 ειναι στην κορυφη των επιδόσεων καταστρέφοντας τον ανταγωνισμο χωρις να σου τρωει τα αυτια και να σε κανει να κανεις striptiz στο δωματιο!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το απλο το GK104 ειναι κατα 30% πιο αδυνανο σε tessellation απο το GK110. Με διαφορα που μπηκαν στους φουρνους μερικους μηνες....

Τι αναπτυξη ειχε σε αυτο τον τομεα το Hawaii σε σχεση με το Tahiti μετα απο 18 μηνες? ...κατω απο 5%!

Οποια καλυτέρευση εγινε απο τους more shaders της καρτας.

Το αστειο με το opencl ειναι παραμυθι χωρις δρακο.

Το Ηawaii καταλαβε oτι δεν ειναι GK110. Το GK110 ειτε στην Τιταν, ειτε στην K20X ειτε στην K6000 ειναι στην κορυφη των επιδόσεων καταστρέφοντας τον ανταγωνισμο χωρις να σου τρωει τα αυτια και να σε κανει να κανεις striptiz στο δωματιο!

Εχει 15% πτώση από normal σε extreme όταν με το TAHITI είχε 20% αν θυμάμαι καλά.

Σε openCL είναι είδη πολύ μπροστά από κάθε Nvidia, o ΤΙΤΑΝ σου δεν αγγίζει ούτε 7870XT κάρτα οπότε και ελλείψει ανταγωνισμού το έκοψε λιγάκι , ναι !

Αυτό όμως τι σημαίνει? Δεν καταλαβαίνω την όλη λογική σου SEB.

Βλέπεις να μην έχει την αρχιτεκτονική να αυξήσει το openCL (που είδη καταστρέφει τον ανταγωνισμό με κάρτα 3ων ετών μεσαίας κατηγορίσας) ή βλέπεις πως με την αρχιτεκτονική της χρειάζεται 800WATT για να πιάσει το GK110 ?

Η θερμοκρασία που αναπτύσσει ένα CHIP δεν έχει καμιά σχέση με την θερμοκρασία που απαγάγει στο χώρο !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει 15% πτώση από normal σε extreme όταν με το TAHITI είχε 20% αν θυμάμαι καλά.

Σε openCL είναι είδη πολύ μπροστά από κάθε Nvidia, o ΤΙΤΑΝ σου δεν αγγίζει ούτε 7870XT κάρτα οπότε και ελλείψει ανταγωνισμού το έκοψε λιγάκι , ναι !

Αυτό όμως τι σημαίνει? Δεν καταλαβαίνω την όλη λογική σου SEB.

Βλέπεις να μην έχει την αρχιτεκτονική να αυξήσει το openCL (που είδη καταστρέφει τον ανταγωνισμό με κάρτα 3ων ετών μεσαίας κατηγορίσας) ή βλέπεις πως με την αρχιτεκτονική της χρειάζεται 800WATT για να πιάσει το GK110 ?

Θα στο πω απλα οτι η 780gtx reference ειναι καλυτερη απο την R9-290X.

Που το GK110 σε αυτη την καρτα (780gtx) εχει 580 shaders λιγοτερους απο το FULL GK110 και 50 tmus λιγοτερα.

Φαντασου ποσο εχει ακομα να δωσει η Nvidia οποια στιγμη το γουσταρει....

Η θερμοκρασία που αναπτύσσει ένα CHIP δεν έχει καμιά σχέση με την θερμοκρασία που απαγάγει στο χώρο !!!

Νομιζεις....

Link to comment
Share on other sites

Θα στο πω απλα οτι η 780gtx reference ειναι καλυτερη απο την R9-290X.

Που το GK110 σε αυτη την καρτα (780gtx) εχει 580 shaders λιγοτερους απο το FULL GK110 και 50 tmus λιγοτερα.

Φαντασου ποσο εχει ακομα να δωσει η Nvidia οποια στιγμη το γουσταρει....

Οκ εσύ νομίζεις πως αν φέρει ολόκληρο το chip και όχι κομμένο θα τρέχει στα 1100 και όχι στα 800Mhz ..... Μόνο η Nvida τα κάνει αυτά ΟΚ ....

η Θερμοκρασία που αναπτύσσει ένα chip έχει να κάνει με την ποσότητα των τρανζίστορ ανά μονάδα επιφανείας (σε chip με ίδια κατανάλωση) !!!

Η απαγωγή θερμότητας προς το περιβάλλον και για τα δυο chip θα είναι σχεδόν η ίδια !

Αυξημένη θερμοκρασία θα έχει το chip με την μεγάλη συμπήκνωση γιατί δεν υπάρχει η ίδια επιφάνεια για μεταφορά την θερμότητας προς το περιβάλλον στην μονάδα του χρόνου ! Εκεί χρειάζονται πιο αποδοτικά συστήματα ψύξης για να μειώσεις την θερμοκρασία του , πράγμα σχετικά δύσκολο .

Link to comment
Share on other sites

Οκ εσύ νομίζεις πως αν φέρει ολόκληρο το chip και όχι κομμένο θα τρέχει στα 1100 και όχι στα 800Mhz ..... Μόνο η Nvida τα κάνει αυτά ΟΚ ....

η Θερμοκρασία που αναπτύσσει ένα chip έχει να κάνει με την ποσότητα των τρανζίστορ ανά μονάδα επιφανείας (σε chip με ίδια κατανάλωση) !!!

Η απαγωγή θερμότητας προς το περιβάλλον και για τα δυο chip θα είναι σχεδόν η ίδια !!!

ΤΟ GK180 θα ερθει με boost clock πανω απο 900 και μιλαμε για την Κ6000. Οποτε καταλαβαινεις.... το Τιταν που βλεπεις στα reveiw ειναι στα 875mhz. Τα 1235 με 1,2v ταση απο factory Nvidia σε bench δεν περναει τους 82 βαθμους.

Οταν ο αερας περναει μεσα απο την ψήκτρα που βραζει (μιλαμε για διαφορα 25 βαθμων πανω απο την Nvidia). Απο πισω τι βγαζει εσενα η καρτα σου κρυο αέρα ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ GK180 θα ερθει με boost clock πανω απο 900.

Οταν ο αερας περναει μεσα απο την ψήκτρα που βραζει (μιλαμε για διαφορα 25 βαθμων πανω απο την Nvidia). Απο πισω τι βγαζει εσενα η καρτα σου κρυο αερα ? :hehe:

Αν δώσεις ενέργεια σε μια βελόνα με την μορφή θερμότητας στην ακμή της θα έχεις 100C !

Αν δώσεις την ίδια ενέργεια σε ένα τούβλο , αυτό θα έχει θερμοκρασία 25C ...

Είναι τι ψύκτρα έχεις και πως αυτή αποβάλει την θερμότητα προς το περιβάλλον ....

Αλλά αυτό με τους 25C διαφορά που το βρήκες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα το πας ... συμφωνουμε τουλαχιστον στο out of the box.

Στο κομματι του o/c λοιπον εχω ηδη γραψει περι ... R9 290X GHz Edition. (μαγκια της κοκκινης κατε με).

Για μενα δεν ειναι μαγκια αυτο, Marketing το λενε.

Η 290Χ ειναι μια καρτα με σαφως πιεσμενα ρολογια απο τον κατασκευστη με προφανη σκοπο να φανει η καρτα στα Review ταχυτερη απο 780 reference stock και κοντα στα επιπεδα stock titan.

Εξου και η αδυναμια της να κλοκαρει ψηλα και η υπερ υψηλες θερμοκρασιες φουρνου που εχει.

Το ιδιο "μαρκετιστικο" τρικ ειχε κανει ξανα η amd με την 7970 Ghz edition, που επι τις ουσιας ειτανε μια 7970 reference, με σηκωμενα ρολογια, με σκοπο να βγει μπροστα στα review απο reference 680.

Καποιοι παρουσιαζαν τοτε την 7970 Ghz edition με φανφαρες, λες και επροκυτω για νεα καρτα και δεν ειχαμε να κανουμε με 7970:tomato:

ΤουλΑχιστον η Nvidia στην 780ti "αναβαθμιζει" καποιες specs της 780, ενω μπορουσε πολυ απλα να βγαλει μια "780 π@π@ρο-Boost edition" στα 1100Mhz πυρηνα (ετσι και αλλιως απο ρολογια ο πυρηνας τραβαει σαν γαιδουρι) και να στειλει την 290χ για βρουβες "οut of the box", και δωωωωσε αρμεγμα, αλλα ευτυχως δεν το εκανε:T:

Ουτε κουλος ουτε αναπηρος ειμαι.

Μια χαρα μπορω να παω και να κουνησω με το χερακι μου το ποντικακι και να σπρωξω την μπαρα προς τα δεξια και να αυξησω το ρολογακι του πυρηνα της καρτας μου...

Το ιδιο ευκολο επισης μπορω με τα χερακια μου να βαλω ενα usb stick και να πατησω "nvflash..." ετσι ωστε να φερω την καρτα στα μετρα μου και στα γουστα μου..:T:

Και για να ξεκαθαρισω τι θελω να πω.

Πιστευω ξεκαθαρα οτι η 290χ δεν μπορει να βγει μπροστα απο 780 reference σε oc καταστασεις, ειτε σε αερα ειτε σε νερο συγκρινεις τις καρτες..

Εδω ειναι η καρτουλα μου, δειξε μου οτι εχω αδικο σε αυτα που λεω...

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσεις ενέργεια σε μια βελόνα με την μορφή θερμότητας στην ακμή της θα έχεις 100C !

Αν δώσεις την ίδια ενέργεια σε ένα τούβλο , αυτό θα έχει θερμοκρασία 25C ...

Είναι τι ψύκτρα έχεις και πως αυτή αποβάλει την θερμότητα προς το περιβάλλον ....

Αλλά αυτό με τους 25C διαφορά που το βρήκες ?

βαλε τις ιδιες στροφες στους ανεμιστηρες με τα ιδια ρολογια στις καρτες 1000mhz.

Εγω θα συνεχιζω να παιζω εσυ θα εχεις κρασαρει στο 10 λεπτο.

Στο uber mode σου, με 1000mhz καρφωμενα στον Τιτανα μου που σε σμπαραλιαζω και τον ανεμιστηρα στα DB σου ειμαι στους 70 βαθμους μην πω και πιο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

βαλε τις ιδιες στροφες στους ανεμιστηρες με τα ιδια ρολογια στις καρτες 1000mhz.

Εγω θα συνεχιζω να παιζω εσυ θα εχεις κρασαρει στο 10 λεπτο.

Στο uber mode σου με 1000mhz εγω που σε σμπαραλιαζω και τον ανεμιστηρα στα DB σου ειμαι στους 70 βαθμους μην πω και πιο χαμηλα...

Οχι δεν θέλω να μου απαντήσεις σε αυτό ...

Αυτό είναι θέμα γιατί η ψύκτρα μαμά στην 290X δεν θα μπορεί να τραβήξει την θερμότητα από το CHIP προς τον χώρο ...

Αυτό με άλλη ψύξη θα είναι εφικτό ...

Που βρήκες πως η θερμοκρασία του αέρα που βγάζει η R9 290X είναι κατά 25C υψηλότερη από την θερμοκρασία που βγάζει η 780 θέλω να μου δείξεις ....

Αυτό θέλω να το δω ... γιατί είπες πως η θερμοκρασία που αναπτύσσει ένα CHIP έχει άμεση σχέση με την θέρμανση του χώρου .... πράγμα που δεν ισχύει όταν μιλάμε για διαφορετική μέθοδο παραγωγής και άλλη συμπύκνωση ....

Μην μου ξεφεύγεις SEB ....

Προφανώς η AMD επέλεξε τον δρόμο αυτό για φτηνότερο chip και φτηνότερη κάρτα στην αγορά ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θέλω να μου απαντήσεις σε αυτό ...

Αυτό είναι θέμα γιατί η ψύκτρα μαμά στην 290X δεν θα μπορεί να τραβήξει την θερμότητα από το CHIP προς τον χώρο ...

Αυτό με άλλη ψύξη θα είναι εφικτό ...

Που βρήκες πως η θερμοκρασία του αέρα που βγάζει η R9 290X είναι κατά 25C υψηλότερη από την θερμοκρασία που βγάζει η 780 θέλω να μου δείξεις ....

Αυτό θέλω να το δω ... γιατί είπες πως η θερμοκρασία που αναπτύσσει ένα CHIP έχει άμεση σχέση με την θέρμανση του χώρου .... πράγμα που δεν ισχύει όταν μιλάμε για διαφορετική μέθοδο παραγωγής και άλλη συμπύκνωση ....

Μην μου ξεφεύγεις SEB ....

Δεν ειπα οτι βγαζει αερα 25 βαθμους πανω. Ο αερας που βγαινει εξω μπορει να ειναι πχ 5+ βαθμους πανω. Λιγο ειναι αυτο ? Δεν καταλαβαινεις την διαφορα στο περιβάλλον απο 25 σε 30, σε 35 μεσα σε κλειστο χωρο :p να δεις.

Η 25 βαθμοι διαφορα αφορα με τα db της καρτας. Εγω παιζω silent στους 80 και εσυ στους 95 με το κομπρεσερ διπλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι βγαζει αερα 25 βαθμους πανω. Ο αερας που βγαινει εξω μπορει να ειναι 5 βαθμους πανω. Λιγο ειναι αυτο ?

Αυτό είπες ....

Οταν ο αερας περναει μεσα απο την ψήκτρα που βραζει (μιλαμε για διαφορα 25 βαθμων πανω απο την Nvidia). Απο πισω τι βγαζει εσενα η καρτα σου κρυο αέρα ?

Εγώ σου λέω πως μπορεί να είναι και μικρότερη η θερμοκρασία του αέρα αν η κάρτα ρουφά και δίνει προς το περιβάλλον την ίδια ποσότητα αέρα στην μονάδα του χρόνου.... το ίδιο και η ψύκτρα !!!!

Αυτό δεν το ξέρει κανείς !!!!

Αυτό που προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις είναι πως η AMD επέλεξε ένα δρόμο ο οποίος οδηγεί σε φτηνό CHIP , απ`ότι φαίνεται βάση της διαδικασίας παραγωγής που επέλεξε ...

Το μειωνέκτημα σε αυτή την περίπτωση είναι πως η κάρτα χρειάζεται δυνατά συστήματα ψύξης ... για να ανέβει .

Αυτό ΔΕΝ έχει να κάνει με την αρχιτεκτονική αλλά την παραγωγική διαδικασία ...

Αυτό και τέλος !

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν ειναι μαγκια αυτο, Marketing το λενε.

Η 290Χ ειναι μια καρτα με σαφως πιεσμενα ρολογια απο τον κατασκευστη με προφανη σκοπο να φανει η καρτα στα Review ταχυτερη απο 780 reference stock και κοντα στα επιπεδα stock titan.

Εξου και η αδυναμια της να κλοκαρει ψηλα και η υπερ υψηλες θερμοκρασιες φουρνου που εχει.

Το ιδιο "μαρκετιστικο" τρικ ειχε κανει ξανα η amd με την 7970 Ghz edition, που επι τις ουσιας ειτανε μια 7970 reference, με σηκωμενα ρολογια, με σκοπο να βγει μπροστα στα review απο reference 680.

Καποιοι παρουσιαζαν τοτε την 7970 Ghz edition με φανφαρες, λες και επροκυτω για νεα καρτα και δεν ειχαμε να κανουμε με 7970:tomato:

ΤουλΑχιστον η Nvidia στην 780ti "αναβαθμιζει" καποιες specs της 780, ενω μπορουσε πολυ απλα να βγαλει μια "780 π@π@ρο-Boost edition" στα 1100Mhz πυρηνα (ετσι και αλλιως απο ρολογια ο πυρηνας τραβαει σαν γαιδουρι) και να στειλει την 290χ για βρουβες "οut of the box", αλλα ευτυχως δεν το εκανε:T:

Ουτε κουλος ουτε αναπηρος ειμαι.

Μια χαρα μπορω να παω και να κουνησω με το χερακι μου το ποντικακι και να σπρωξω την μπαρα προς τα δεξια και να αυξησω το ρολογακι του πυρηνα της καρτας μου...

Το ιδιο ευκολο επισης μπορω με τα χερακια μου να βαλω ενα usb stick και να πατησω "nvflash..." ετσι ωστε να φερω την καρτα στα μετρα μου και στα γουστα μου..:T:

Και για να ξεκαθαρισω τι θελω να πω.

Πιστευω ξεκαθαρα οτι η 290χ δεν μπορει να βγει μπροστα απο 780 reference σε oc καταστασεις, ειτε σε αερα ειτε σε νερο συγκρινεις τις καρτες..

Εδω ειναι η καρτουλα μου, δειξε μου οτι εχω αδικο σε αυτα που λεω...

αυτο ακριβως ρε φιλε.στη σειρα 6vs7 η amd ειχε το πανω χερι λογο Overclock και τωρα λες και ηπιανε ολοι το χαπι της αμνησιας και κανουν κωλοτουμπες.

η καρτα αουτ οφ δε μποξ ειναι πολυ δυνατη,αλλα σε οβερκλοκ ειναι πισω απο 780(τουλαχιστον μεχρι τα 1440π)

Link to comment
Share on other sites

Εγω διακρινω μονο αθλιότητες, το καψατε απο εκει το παλικαρι! ....κανετε και την παλαβη απο πανω!

Το βλεπω να τα μαζεύετε ομαδικώς για Αλασκα. Θα καβαλήσετε της AMD και θα πάτε σαν αποδημητικά πουλιά!

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγω διακρινω μονο αθλιότητες, το καψατε απο εκει το παλικαρι! ....κανετε και την παλαβη απο πανω! :hehe:

Εμενα παλι μολις χαλασε το πληκτρο F5 κοιτοντας και ξανα κοιτοντα τις αγγελιες μπας και βρω καμια κουτσο-780 λογο της υπερκαρτας που ακουει στο ονομα R9-290X αλλα τιποτα:p

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] μου χρωστας ενα πληκτρολογιο για παρτι σου το χαλασα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν ειναι μαγκια αυτο, Marketing το λενε.

Η 290Χ ειναι μια καρτα με σαφως πιεσμενα ρολογια απο τον κατασκευστη με προφανη σκοπο να φανει η καρτα στα Review ταχυτερη απο 780 reference stock και κοντα στα επιπεδα stock titan.

Εξου και η αδυναμια της να κλοκαρει ψηλα και η υπερ υψηλες θερμοκρασιες φουρνου που εχει.

Το ιδιο "μαρκετιστικο" τρικ ειχε κανει ξανα η amd με την 7970 Ghz edition, που επι τις ουσιας ειτανε μια 7970 reference, με σηκωμενα ρολογια, με σκοπο να βγει μπροστα στα review απο reference 680.

Καποιοι παρουσιαζαν τοτε την 7970 Ghz edition με φανφαρες, λες και επροκυτω για νεα καρτα και δεν ειχαμε να κανουμε με 7970:tomato:

ΤουλΑχιστον η Nvidia στην 780ti "αναβαθμιζει" καποιες specs της 780, ενω μπορουσε πολυ απλα να βγαλει μια "780 π@π@ρο-Boost edition" στα 1100Mhz πυρηνα (ετσι και αλλιως απο ρολογια ο πυρηνας τραβαει σαν γαιδουρι) και να στειλει την 290χ για βρουβες "οut of the box", και δωωωωσε αρμεγμα, αλλα ευτυχως δεν το εκανε:T:

Ουτε κουλος ουτε αναπηρος ειμαι.

Μια χαρα μπορω να παω και να κουνησω με το χερακι μου το ποντικακι και να σπρωξω την μπαρα προς τα δεξια και να αυξησω το ρολογακι του πυρηνα της καρτας μου...

Το ιδιο ευκολο επισης μπορω με τα χερακια μου να βαλω ενα usb stick και να πατησω "nvflash..." ετσι ωστε να φερω την καρτα στα μετρα μου και στα γουστα μου..:T:

Και για να ξεκαθαρισω τι θελω να πω.

Πιστευω ξεκαθαρα οτι η 290χ δεν μπορει να βγει μπροστα απο 780 reference σε oc καταστασεις, ειτε σε αερα ειτε σε νερο συγκρινεις τις καρτες..

Εδω ειναι η καρτουλα μου, δειξε μου οτι εχω αδικο σε αυτα που λεω...

Εσυ μπορει να πιστευεις οτι θελεις Πανο εγω θα περιμενω να δω νουμερακια σε o/c mode απο κοσμο.

Εγω βλεπω οτι θελω 20% o/c για να πιασω την κοκκινουλα σε παιχνιδι της πρασινης.

8mxg.png

AnandTech Portal | The AMD Radeon R9 290X Review

Την υπαρξη των μαιμουδοbios του TechInferno και του Skynet τα θεωρεις μαγκια για την nvidia ή marketing ;

Link to comment
Share on other sites

Εσυ μπορει να πιστευεις οτι θελεις Πανο εγω θα περιμενω να δω νουμερακια σε o/c mode απο κοσμο.

Εγω βλεπω οτι θελω 20% o/c για να πιασω την κοκκινουλα σε παιχνιδι της πρασινης.

8mxg.png

AnandTech Portal | The AMD Radeon R9 290X Review

Την υπαρξη των μαιμουδοbios του TechInferno και του Skynet τα θεωρεις μαγκια για την nvidia ή marketing ;

Ρε Γιαννη παραγματικα απορω με αυτα που ποσταρεις ωρες ωρες και να πω οτι δεν το κατεχεις το πραγμα η δεν εισαι κατοχος καρτων απο το Review που μου δειχνεις παει και ερχεται...

Aπο το Review που μου δειχνεις, η reference 780 φαινεται ΜΟΛΙΣ 12% ΤΑΧΥΤΕΡΗ ΑΠΟ 7970 GHZ EDITION στο συγκεκριμενο παιχνιδι..

Εχεις δωσεις νουμερα και ξερεις οτι κατι τετοιο δεν ισχυει..

Ξερεις οτι 7970ghz vs 780 reference στοκ Vs stock υπαρχει διαφορα 27% υπερ της 780 εδω

Δικα σου νουμερα:

Ελα μωρη γρια ... :hehe:

0vqe.jpg

Πολυ καλυτερος οδηγος ο 320.11 για το παιχνιδι με καλυτερα min.

metrodrv.jpg

Επισης ξερεις οτι το ατου της 780 ειναι το παρα πόλυ καλο oc ability που εχει και μπορει να παρει για πλακα αλλο ενα 20% σε επιδοσεις με μαμα ψυξη, μαμα ρευμα, μαμα bios αλλα το προσπερνας και αυτο...

Με μαμα ταση 1.162v και το max boost στα 1202MHz.

metrodrvoc.jpg

Καλα για παραπερα, δηλαδη με Overvoltage Και καλυτερη ψυξη δεν μιλαμε καν, η 780 μπορει να παρει στις ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΕΝΑ +30% σε σχεση με τα νουμερακια που βλεπουμε στα review στα μαμα της ...

Γιατι δεν πουλας δεν καταλαβαινω να παρεις το κοκκινο υπερ-οπλο:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.