Jump to content



Δραπανο parkside,να το παρω?


Recommended Posts

πήρα σήμερα ετούτο

Δραπανοκατσάβιδο επαναφορτιζόμενο PABS 14.4 A1

και με τα πρώτα τεστ

1. τρύπήματα σε μασίφ ξύλο

2. τρύπημα σε αλουμίνιο 1 εκατοστό πάχος

3. Τρύπημα λαμαρίνας

φαίνεται αρκετά δυνατό και άνετο στο χέρι.

Θα επανέλθω και σε κάνα 2μηνο ή και παραπάνω αν δε το ξεχάσω να πω εντυπώσεις.

Πήγα σε αυτό καθώς το Bosch PSR 12 μετά απο δύο χρόνια με εγκατέλειψε. Οι μπαταρίες πλέον δεν αντέχουν ούτε 2 τρυπήματα. κρίμα....

Τα πριτσίνια που ήθελα να περάσω χωρίς να σπάσουν τα νεύρα μου με τις μπαταρίες του bosch, περάστηκαν σήμερα χωρίς θέματα. Αλλά ο χρόνος θα δείξει.

Γιατί δεν άλλαξες μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Γιατί βρε συ Γιάγκο

1)Χρειαζόμουν ένα δεύτερο

2) Για να πάρω 2 μπαταρίες bosch πρέπει να δώσω όσα κάνει το εργαλείο, οπότε θα το πάρω καινούριο αν είναι να έχω και απο την αρχή εγγύηση. Εκτός αν έχεις κάτι υπόψιν σου απο κατάστημα και τιμές που εμένα μου διαφεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Δήσιος επισκευάζει τις παλιές.

Αυτή η ατζέντα σου θέλω να δω πόσους ακόμα θα σώσει :T:

να σαι καλα

edit: Πήρα τηλ και απογοητεύτηκα. Οσο κάνει η νέα που έχει και πουλάει κάνει και η επισκευή της παλιάς. γρρρρρρρ

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν παλιά πράσινα professional btw. O τροχός έχει φάει ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ δουλειά και δε κάνει κιχ.

Το σβουράκι δεν είναι "professional", είναι κινέζικο, αλλά και αυτό έχει δουλέψει πολύ. Κανένα πρόβλημα.

bosch-11336.jpg

Από τις σαβούρες του praktiker έχω πάρει ένα επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο. Ο θεός και η παναγία. Το mixeρακι του φραπέ μου έχει περισσότερη δύναμη. Όπως επίσης και ένα dremel. Άλλη πίπ@ από εκεί...

Βέβαια να πω την αλήθεια έχω πάρει και μία σέγα ελληνική ("ΣΕΓΑ" lol), βγήκε αρκετά καλή.

Ότι πληρώνεις παίρνεις. Τώρα για ελαφριές εργασίες, μία στο τόσο, νταξ δεν αξίζει να στάξεις και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
GriGas έγραψε:
εννοείται θέλουμε worklog και αν πετύχει, θα μου φτιάξεις και μια δικιά μου μπαταρία!!!

εδώ και το mini worklog για όσους δε το έχουν δει

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.