Jump to content



EIZO L680 Αξίζει???


cpavlidi

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους. Ημουν λέει στην Infosystem όπου και βρήκα καινούργιο(παλιότερο μοντέλο είναι αλλά καινούργιο στο κουτί του αχρησιμοποίητο ) το EIZO TFT L680 (18.1 Η επαγγελματική έκδοση της EIZO) σε εξευτελιστή τιμή. Το έχει κανείς ? Αξίζει ? Τι γνωρίζετε για αυτό; Αύριο τελειώνει η Infosystem οπότε οποιαδήποτε γρήγορη απάντηση θα βοηθούσε. Thanks ....

Link : http://www.eizo.com/support/discontinued/lcd/l680.asp

http://www.techweb.com/winmag/reviews/hardware/2000/02/0229.htm

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι και πολύ.

Οι EIZO είναι κορυφαίες...

(Δουλεύω σε EIZO CRT 17" και νομίζω οτι άξιζε τα 160.000 που έδωσα πριν 4 χρόνια για να την πάρω... )

Απλά οι EIZO δεν έχουν καμοια σχέση με οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί. Παίζον σε άλλη κατηγορία...

Αν ήμουν στην θέση σου θα την τσίμπαγα...

Είναι μεταχρειρισμένη? (είδα οτι γράφεις καινούρια στο κουτί της, αλλά ρωτάω για το θέμα της Εγγύησης. Αν είναι ακόμα στην εγγύηση μην το πολυσυζητάς.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την θέλω για games, τελικά είναι 350+ΦΠΑ. Μιλάμε για ολοκαινούργια. Μήπως όμως λόγω παλαιότητας του μοντέλου δεν είναι τελικά και τόσο καλή, δηλαδή αν δώσω + 50Ε παίρνω την 17 ΕΙΖΟ το καινούργιο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

σε αυτά τα χρήματα (~390 με ΦΠΑ) παίρνεις πχ την LG 1715S η οποία όμως είναι 1'' μικρότερη (στην ίδια ανάλυση( αλλά καλύτερη σε rt και πιο ''φρέσκια''

νομίζω ότι είναι λίγο οριακά τα πράγματα για μία τέτοια επιλογή

προσωπικά, θα πήγαινα σε πιο καινούργιο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω και εγώ, μιας και μου είπαν τελικά οτι είναι μεταχειρισμένη?? Μα τι καθαριστικά έχουν αυτοί οι τύποι? Επρεπε να τους ρωτήσω!!! Επι της ευκαιρίας, είδα απο OKTABIT την SDM-HS74P/B SONY, και ήταν απίστευτη, μοναδικά μαγική, βάλαν ένα ειδικό πλαστικό φίλτρο μπροστά απο το panel και δεν παίζεται.Μπορεί να είδα πάνω απο 50 διαφορετικά LCD monitor's αλλά αυτό ήταν αλλιώς ... μάλλον για εκεί με κόβω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.