Jump to content



Corsair RM650W Η XFX 750W ( Άμεσα )


Peter Parker

Recommended Posts

Μιας και το θέμα που είχα ανοίξει εδώ http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/provlima-alla-apo-pou-129906.html πάει σε τροφοδοτικό μεριά το πρόβλημα. Μια γρήγορη απάντηση ποιο από τα 2 να παραγγείλω αύριο ?

CORSAIR RM SERIES RM650 - 650 WATT 80 PLUS GOLD CERTIFIED FULLY MODULAR PSU - - η XFX P1-750S-NLB9 PRO SERIES 750W PSU - -

Link to comment
Share on other sites

το xfx και το v700 φτιάχνονται από την seasonic...το rm από channel well

το v700 και το rm είναι gold σε απόδοση , bronze το xfx(λόγω παλαιότερης πλατφόρμας)

από εκεί και πέρα νομίζω πως το v700 είναι το καλύτερο(αν και ακριβότερο)..

απο εκεί και πέρα,αν θα είχα σύντομα sli και λοιπά ενεργοβόρα πράγματα,θα πήγαινα σε xfx αλλά πραγματικά οι διαφορές είναι μικρές,

και τα 3 τροφοδοτικά είναι πραγματικά ποιοτικές κατασκευές ...απο εκεί και πέρα..

full modular(ίσως το πιο εύκολο cable management v700+corsair

non-modular(καλό κουράγιο με την "μακαρονάδα") xfx

edit...το corsair είναι full modular

Link to comment
Share on other sites

Καλά αστο. Για την Corsair έχω και έχω να σου πω. Με lifetime εγγύηση και τραβιέμαι κοντά ένα δίμηνο. Μου είπαν να καλέσω support σε Αμερική μήπως βγάλουν άκρη. Αλλάζουν specs και αφήνουν τους κωδικους προϊόντων ίδιους και τραβάς μια ασυμβατότητα μετά από RMA και ψάχνεις να βρεις τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αστο. Για την Corsair έχω και έχω να σου πω. Με lifetime εγγύηση και τραβιέμαι κοντά ένα δίμηνο. Μου είπαν να καλέσω support σε Αμερική μήπως βγάλουν άκρη. Αλλάζουν specs και αφήνουν τους κωδικους προϊόντων ίδιους και τραβάς μια ασυμβατότητα μετά από RMA και ψάχνεις να βρεις τι φταίει.

εγω παλι γιατι παιρνω απαντηση την επομενη εργασιμη απο την μια (corsair ) και για να γινει approve το extension 3 years to 5 years επρεπε να περασει ενα διμηνο για το approval ...παντα υπαρχουν μελανα σημεια στις εταιρειες αλλα το θεμα ειναι το τελικο αποτελεσμα ποσο σε ευχαριστει η οχι..

και στην συγκεκριμενη περιπτωση προσωπικα αν με ρωτησεις τρεμει το φιλοκαρδι μου με τυχον προβλημα του xfx και του τραβηγματος που θα φαω απο vision και xfx μαζι.. γιατι ειδικα τελευταια ακουγονται μερικα παρατραγουδα και για τα δυο .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.