Jump to content



"Gaming" Headset 100€


PolomanGR

Recommended Posts

Θελω να παρω ενα headset για τον υπολογιστη,κυριως για παιχνιδια.

Εχω δει πολλοι να προτείνεται χώρια ακουστικα απο μικρόφωνο,και επειδη σκεφτομαι να το κανω ετσι θελω για αρχη ενα καλο μικρόφωνο,οχι γραφειου,επειδη παιζω και απο καναπε.

Απο κει και περα,για το headset σκεφτομαι να δωσω γυρο στα 100 €,αλλα μπορω να φτασω αρκετα παραπανω,αν αξιζει η διαφορα.

Ακουω προτασεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Gaming Headset όσο και να ψάχνεις το τέλειο δεν υπάρχει, στο λέω εγώ που έχω αλλάξει ένα κάρο headset.

Στη θέση σου θα κοίταγα να αγοράσω όσο το δυνατόν καλά headphones και ένα mic ( της τάξεως των 10 περίπου ευρώ )

Τσέκαρε εδώ :)http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/omadiki-agora-superlux-hd668b-91483.html

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα χρηματα θα προτεινα τα JVC HARX900 τα οποια τα ειχα πριν παρω τα πολυ ακριβοτερα Sennheseir 650.

Προκειται για πολυ καλα ακουστικα με μεγαλο soundstage που βοηθαει ιδιαιτερα στο gaming.

Για τα λεφτα τους ειναι best buy.

Παιρνεις και ενα mic σαν αυτο εδω Zalman ZM-MIC1 | Skroutz.gr και εισαι αρχοντας

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.co.uk/JVC-HA-RX900-High-Quality-Headphones/dp/B0019H5Z76/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387359137&sr=8-1&keywords=JVC+HARX900]JVC HA-RX900 High Quality Headphones: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

AntLion Audio

[ame=http://www.amazon.de/Sennheiser-PC-360-G4ME-Headset/dp/B003DA4D2U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387359036&sr=8-1&keywords=Sennheiser+PC+360]Sennheiser PC 360 G4ME Headset: Amazon.de: Computer & Zubeh[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις προτασεις.

Με βλεπω για JVC HARX900,βλεπω μονο θετικα σχολια για τα συγκεκριμένα,και τα προτεινουν παντου.

Περίμενα για να αποφασίσεις πρώτα. Και τώρα έτσι για να σε μπερδέψω λίγο ακόμα, τσίμπα άλλη μία πρόταση στα 60€ από ελλαδιστάν:

Creative Aurvana Live!

Review

:p :P

Link to comment
Share on other sites

@PolomanGR , εχουν ξαναμπει τα λινκ αλλα τα μαζεψα ολα μαζι να τα εχουμε.

Αφου οπως λες σε παιρνει για το κατι παραπανω καλυτερα κανε το, αλλα προσεκτικα... και δε θα βγεις χαμενος.

Καλο διαβασμα... και απλα να γνωριζεις το "οτι πληρωνεις, παιρνεις".

εξωτερικα links:

Mad Lust Envy's Headphone Gaming Guide: (Updated 9/2/2013: Sony MA900 added)

Quest for Holy Grail of gaming sound!

απο τους δικους μας:

Σε ποιοτητα κατασκευης και ανεση τα 668B υστερουν σε συγκριση με πολλα ακουστικα των 100 ευρω, επισης η μοντα με τα velour pads θεωρειται absolute must, οποτε στην ουσια δεν δινεις 30 αλλα 30 + 20 για τα μαξιλαρακια + 50 για κανεναν samson.

Σνομπαρω συστηματικα τις gay-ming μαρκες εδω και 6 χρονια, αν καποιος σημερα με ρωτουσε τι ακουστικα να παρει για all-round χρηση, θα του ελεγα καθαρα και ξαστερα τι θα επαιρνα εγω με βαση την προσωπικη μου εμπειρια και γνωσεις

250 ευρω+ : AKG K701 / Ultrasone Pro 900

~160 ? : AKG K601 / DT770/80 pro

~110 ? : audiotechnica AD700 / m-audio Q40

~50 ? : Samson SR850 + pads / Creative Aurvana Live! / JVC HA-RX 700

<50 ? : Μοιρασε κανα φυλλαδιο :p

Δεν θα προτεινα σε κανεναν ενα ζευγαρι της κατηγοριας των 50 και των 100 το οποιο θα απαιτουσε αλλα τοσα χρηματα να ξοδευτουν σε ψιψινια και κοκοψοψαρα για να φανουν τα "δοντια" του.

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/agora-gaming-headset-108103.html

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/akoustika-headset-100-130-a-104379.html

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι εγώ ένα λιθαράκι στην συζήτησή σας γιατί κι εγώ για πολύ καιρό τυρανιόμουν για την επιλογή.

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/voitheia-stin-epilogi-polykanalou-headset-100542.html

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι εγώ ένα λιθαράκι στην συζήτησή σας γιατί κι εγώ για πολύ καιρό τυρανιόμουν για την επιλογή.

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/voitheia-stin-epilogi-polykanalou-headset-100542.html

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

Μπραβο ρε, το εψαχνα και αυτο να το βαλω γιατι το ειχα δει και δε το εβρισκα...

Link to comment
Share on other sites

Gaming wise, you have to separate a normal gamer from somebody into competitive gaming.

For a normal gamer, I would advise the GHS1, while for a competitive gamer the PC360 wins hands down: you can just locate your enemies so much better (I only play cod4). That assumes you can shed the double of the price for that advantage.

And of course, the pc360 mic is much much better.

AKG GHS1

Καλο ειναι να ειμαστε λιγο πιο σαφεις οταν ζηταμε/δινουμε συμβουλες για "gaming" περιφερειακα

Link to comment
Share on other sites

AKG GHS1

Καλο ειναι να ειμαστε λιγο πιο σαφεις οταν ζηταμε/δινουμε συμβουλες για "gaming" περιφερειακα

Συγκρίνεις ένα προϊόν των 85€ με ένα των 200€ :unsure:

Δεύτερον, το να λες "you can just locate your enemies so much better" σε στερεοφωνικά ακουστικά, είναι τουλάχιστον άτοπο, αφού τον διαμοιρασμό στα ακουστικά τον κάνει η κάρτα ήχου και κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρινω τιποτα, οποιος εχει την μυγα να ανοιξει το dolby headphone μπας και την φερει πισω :p

Η καρτα ηχου ειναι μονο ενα κομματι σε ολο το "παζλ", απο προσωπικη εμπειρια εχω παρατηρησει οτι αλλου ειδους sound-whoring μπορω να κανω με ακουστικα των 40 αλλο με 80 και αλλο με 200, χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει πως οποιοδηποτε ζευγαρι στην δευτερη κατηγορια αποδιδει στο "competitive" factor λιγοτερο καλα απο οποιοδηποτε στην τριτη.

κραχτο παραδειγμα απο προσωπικη εμπειρια : ultrasone pro 900 vs akg k601

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] Συγκρίνεις. Ειδικά σε ένα thread που λέει "μέχρι 100€" δε μπορείς να προτείνεις κάποια των 200€. Με αυτό το σκεπτικό θα σου έλεγα, "ποιά PC360, πάρε τα K-701"...

Όσον αφορά στις προσωπικές σου δοκιμές, τις περισσότερες φορές ξέρεις πως τις σέβομαι και τις δέχομαι ως αξιόπιστες. Όχι όμως να διαβάζω ότι ο Χ τύπος συγκρίνει με το αφτί του δύο ζευγάρια σε ένα μόνο παιχνίδι και βγάζει συμπεράσματα. Για να είμαστε αντικειμενικοί, τα βάζεις κάτω σε αναλυτές συχνοτήτων και τα μετράς. Μετά υπολογίζεις και το κόστος του καθενός και βγάζεις τα συμπεράσματά σου.

O δε ίδιος τύπος, γράφει μεταξύ άλλων:

For music I'm not convinced the 360 is clearly better than the GHS1.
The 360 lacks bass. However, the 360 have a better mid and high than the GHS1.

Ο δε FoxSpirit παραπάνω, γράφει:

This headset oozes quality. Everything about it looks solid and well built, the plastic feels high quality and the metal elements just say "sturdy".
Sound quality is clear and crisp and very nice. Beware that it is NOT a noise cancelling mic and therefore will pick up all surrounding noises which accompany you.
Definitely a highlight of this set. Sound is actually very clear and pretty full. It offered a big leap in clarity and overall soundscape to the PC161. It also really likes bass and not only produces spades but quality ones of it.

Κι αυτά όμως είναι προσωπικές απόψεις χωρίς κάποια εργαλεία μέτρησης.

Προσωπικά νομίζω υπάρχουν ελάχιστα που μπορούν να συγκριθούν σε αυτό το επίπεδο τιμής.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλισπερα,ας πω και εγω μια αποψη

ο ηχος ειναι υποκειμενικος :pleasantry:

δλδ τον εαν θα ακουσεις πιο ωραιο ηχο στα αυτια σου μονο τα αυτια σου θα παιξουν ρολο

οποτε παρε βουρ ακουστικα απο αντιπρωσοπειες και βρες αυτο που σου αρεσει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

κοιτώντας μια από τις παραπάνω επιλογές [ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000XT8JTM/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2OZDCM2SDJCA2]M-Audio Studiophile Q40 Headphones: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

απτην άλλη 20 λίρες μεταφορικά είναι πάρα πολά...φέρτε πίσω το super saver delivery !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.