Jump to content



Metal gear rising revengeance


sebastian

Recommended Posts

Αυτο το σκουπίδι το επεξε κανείς ?

Μπαίνω edge βλεπω 7αρακι λεω για να βαζει το edge 7αρακι καλο θα ειναι και το αγοραζω απο το Steam!!! Κλαιω τα λεφτα μου ακομα και τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αρχίσει στο PS3 αλλά λόγω εξεταστικής το έχω αφήσει. Όσο είχα παίξει πάντως μου άρεσε αρκετά, και δε μου αρέσουν συνήθως παιχνίδια τέτοιου είδους.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενω οταν εβλεπα να παιζει ενας φιλος μου ειχα ξετρελαθει.

Οταν το εβαλα στο pc μου ξενερωσα.Πολυ κακο gameplay(keyboard-mouse παντα)

Πολυ κακη camera.

Για να μπεις στο menu για secondary weapons/health packs etc. πρεπει να εισαι στασιμος :slap:

Ε και την ωρα που σε κυνηγανε κατι σελινιασμενα bosses ειναι κομματακι δυσκολο να μην τρεχεις."Ωπ φιλαρακι κανουμε ενα διαλειμα να παρω ενα health pack?"

To blade mode με ποντικι ειναι κομματακι αθλιο.

Link to comment
Share on other sites

..το παιχνιδι ειναι μακραν οτι χειροτερο εχω παιξει τα τελευταία χρονια. Ακομα και με χειριστήριο ειναι χείριστο! Ειναι απαίσιο, μια άθλια αρπαχτή της Konami.....

Το πηρε το βατομουρο....

qqq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έβαλα αλλά δεν μπόρεσα να το παίξω.

Ο χαμός από τα εφέ και ο κακός χειρισμός σε συνδυασμό με τις γρήγορες

μάχες με έκαναν να το παρατήσω,φαντάζομαι ότι με χειριστήριο θα ήταν

καλύτερα τα πράγματα.Τελικά έβαλα ένα trainer γιατί ούτε τον λύκο δεν

μπορούσα να βγάλω...

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα χθες ..... στα βιντεακια εδειχνε φοβερο , απο κοντα ειναι 100% μαπα

το επαιξα με xbox controller στο pc , οποτε δεν ειχα τρελλο θεμα στον χειρισμο

ομως μετα απο 20 λεπτα , εφαγε delete , το παιχνιδι μου φαινετε εντελος προχειροφτιαγμενο

Link to comment
Share on other sites

Tο έβαλα στο 360 επειδή δεν άκουσα και τα καλύτερα για την pc version.

Το έλιωσα. Δε φτάνει DmC κατά τη γνώμη μου αλλά πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι, που στην αρχή φαίνεται πολύ δύσκολο, μέχρι να μάθεις τα patterns εχθρών κλπ.

To gameplay του διαφέρει απ' τα υπόλοιπα και πρωτοτυπεί σε κάποια σημεία, πράγμα πολύ θεμιτό για το είδος. Είναι απ' τα παιχνίδια που πρέπει να ψιλολιώσεις για να εκτιμήσεις. Πέρα απ' αυτό, οι πίστες ήταν άθλιες και δεν είχαν τίποτα. Τα στοιχεία Metal Gear (προσοχή όχι solid) όμως μου άρεσαν.

Το προτιμώ απ' τα άλλα παιχνίδια της Platinum εκτός απτο vanquish.

To ξαναλέω όμως χειρότερο όμως απ' το DmC συνολικά...

6μίση ώρες στο νορμαλ, και κοντά 5μίση στο hard στο 2ο play through.Χωρίς τα βίντεο και με πολύ ψάξιμο για τα collectibles κλπ. άμα βάλεις και τα VR missions πάει κοντά 15..

Τα bosses ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!Μολις ειχα βγάλει τον LQ-84I σηκωθηκα απο την καρεκλα και εκανα κωλοδαχτυλα στην οθονη... :hehe:

Καποιος που δηλωνει gamer και γι αυτον δε μετρανε τα γραφικα θα το χαρει πολυ το game...Ειναι ο τιτλος που αν το βλεπαμε σε ps2 που τα στανταρντς ηταν πιο χαμηλα θα τον παιζαμε πανω απο το cover....:hehe:

Για την μουσικη δεν υπαρχουν λογια.

Γενικά cheesy σενάριο, γιαπωνεζίλα και κομμένα μέλη από cyborgs και γιγαντιαία ρομπότ που πέφτουν με μια σπάθα που κόβει το μέταλλο σαν ναναι βούτυρο. some like it, some not.

Aυτά ε και τα cutscenes να μην ηταν 480p γιατί στο ps3 ειναι 20gb και στο 360 8gb :p

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το τερματισα το καταχαρηκα πολυ ωραιο story με νοημα, ωραια εφε ωραιες μαχες πολυ δραση γενικα τρελα σκηνικα, με xbox360 controller ενοειτε.κανεις upgrade armor/weapons γενικα μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κατέβασα να το δοκιμάσω..δεν μπορώ να πώ ότι τρελάθηκα κιόλας αλλά είναι ωραίο για να περνάς την ώρα σου...Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι χάλασε πλέον η γενιά του MGS μέχρι το 4 που έιχε τον SNAKE ήταν κορυφή..Τώρα απο εδώ και πέρα αν βγαίνουν τέτοιου είδους μ@λ@κιες πάει το θέμα...:/ Τα γραφικά στο PS4 θα είναι πολύ καλύτερα απο το PC τι λέτε...???

Link to comment
Share on other sites

Καλως ή κακως τα MGS θα τελειωσουν στο 5, τουλαχιστον αυτο λεει ο Kojima.

Αυτο ειναι spin off, δεν χρειαζεται καποιος να εχει παιξει πρωτα mgs 1 - 2 - 4 για να εκτιμησει το σεναριο ουτε να εχει παιξει metal gear ποτε γενικα.

Για να δεις καλυτερα γραφικα σε εκδοση κονσολας απο την αντιστοιχη στο PC ή κατι εχει παει πολυ στραβα με το port ή κατι παιζει με την οραση σου :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κατάφερα...!!!Έχει βγει κάποιο DLC για το παιχνίδι αυτό???

Πως κάνει άμυνα ρε παιδιά αυτός???Με χειριστήριο XBOX 360 παίζω....

Κάποιος να βοηθήσει ρε μάγκες...:/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.