Jump to content



αναζήτηση προστατευτικού γραφείου-extended mousepad ίσως;;;


sstav

Recommended Posts

Είμαι στην αναζήτηση λεπτού προστατευτικού διαστάσεων ~900 x 400-500mm για ξύλινο γραφείο. Υλικό από δερματίνη ή κάτι άλλο που όμως να δίνει μια αίσθηση "πολυτέλειας". Ίσως θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και λεπτό (<3mm) mousepad. Άλλες απαιτήσεις είναι να μπορείς να γράφεις επάνω, να μην γλιστράει, να καθαρίζεται...

Επάνω θα ακουμπούν πληκτρολόγιο, βάση οθόνης και το "καλό" mousepad (ξεχωριστό)....Yπάρχει κάποια πρόταση; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

corsair mm200

Δεν ξέρω αν ψάχνεις κάτι τέτοιο, αλλά ρίξε μια ματιά.

Υπάρχουν και απο άλλες εταιρίες σε διάφορα μεγέθη...

Είναι mousepad οπότε δεν χρειάζεσαι ξεχωριστό. Βέβαια αν έχεις ήδη καλο mousepad μάλλον δεν είναι αυτο που θες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω αγοράσει από τα jumbo ένα κάπως λαστιχένιο - αφροδες υλικό μαύρου χρώματος ήταν σε ρολο με διαστάσεις περίπου 92cm x 45cm x 2mm (τις μέτρησα τώρα πρόχειρα με τον χάρακα) πάει καιρός δεν θυμάμαι για τι ακριβώς ήταν η χρήση του πάντως με έχει βολέψει, το κόστος ήταν max 3 euro

καθαρίζει άνετα με ένα ξεσκονόπανο η ένα βρεγμένο βέτεξ δεν απορροφάει υγρασία και δεν έχει κουνήσει χιλιοστό από όταν το τοποθέτησα από την άλλη πλευρά είναι λείο και κολλάει στο γραφείο χωρίς να έχει κάποιου είδους κόλλα

για πρόχειρα το πήρα μέχρι να βρω κάτι να καλύπτει όλο το γραφείο αλλα έμεινε, το έχω σχεδόν ένα χρόνο και είναι σαν την πρώτη μέρα που το αγόρασα

δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις η αν σου κάνει

Untitled.jpg

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει από τα jumbo ένα κάπως λαστιχένιο - αφροδες υλικό μαύρου χρώματος ήταν σε ρολο με διαστάσεις περίπου 92cm x 45cm x 2mm [...]

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να χρησιμοποιείται στα συρτάρια/ντουλάπια της κουζίνας και βγαίνει σε διάφορα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικά ως προστατευτικό ξύλου μπορείς να χρησιμοποιήσεις γυαλί.

Πλεονέκτημα: εύκολος καθαρισμός, δεν κρύβει το ξύλο, αρκετά ανθεκτικό.

Μειονέκτημα: το κόστος υποθέτω, δε γνωρίζω τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

επαναφέρω το θέμα....

έβαψα πριν λίγο το γραφείο μου και ψάχνω κάτι σαν προστασία και να είναι όλα μαζί.

πριν λίγες μέρες είχα πάει στη smartec (εταιρεία επισκευής samsung κινητών) και τα παιδιά εκεί είχαν ένα πράσινο σαν μεγάλο mouse pad με σημαδεμένα πάνω cm (σαν χαρτί millimetre). ψάχνω κάτι τέτοιο....

 

 

edit: http://www.ikea.gr/apothikeusi-mikron-pragmaton/diaheirisi-hartiou-kai-optstikon-meson/axesouar-grafeiou/prostateytiko-grafeioy-33148/34279/

Έγινε επεξεργασία από AlexanderK
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ψαχνεις (cutting mat)

http://www.hobbygallery.gr/product/7093/a2-self-healing-cutting-mat.html

Τυχαίο το link, είναι το πρώτο που έβγαλε το Google. Σίγουρα θα βρεις φτηνότερα.

Έγινε επεξεργασία από kted24
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.