Jump to content



Hack This!! (Εδώ σας θέλω)


astrolabos

Recommended Posts

Σε γενικές γραμμές είναι πάρα πολύ καλό site για να μάθεις για προγράμματα spoofing. Κατα τα άλλα είναι λίγο καλύτερο από παιχνίδι.

Είναι πολύ παλιό site αλλά κλείνει συνέχεια. Εγώ τα είχα βγάλει όλα πριν 3 χρόνια νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas

καμιια βοηθεια για το 5? με τo visual basic 3 προγραμμα?

κατεβασα το vbrun300.dll και το ανοιξα και σε ενα hexeditor

αλλα τιποτα

Εδώ Θέλει HexEditior και να ανοίξεις όχι το πρόγραμμα στο δίσκο αλλά αυτό που έχει φορτώθει στη RAM!!

Link to comment
Share on other sites

google it και βρηκα το winhex

το περναω και βρηκα οτι το προγραμμα

level5.exe οταν τρεχει στην μνημη ειναι μεσα στα process\ threads toy ntvdm.exe??

ανοιγω το ntvdm.exe sto ram editor toy winhex kai βαζω και μια αναζητηση για π.χ. try2hack, username ktl αλλα δεν βρησκω τιποτα ???

Link to comment
Share on other sites

ενα γνωστος μου ειπε οτι για νβ3 υπαρχουν decompilers sto net

google it και βρηκα ενα ονοματι dodi.zip

το τρεχω κανω decompile to level5.exe

kai εχω τωρα 7 αρχεια

level5.1

level5.2

level5.bas

level5.frm

level5.mak

main.txt? kai

module1.bas

απο οτι φενεται ανοιγωντας το level5.bas η εντολη που τσεκαρει

τον κωδικο ειναι με συντεταγμενες σε καποιο στρινκ

' LEVEL5.FRM

Option Explicit

Sub cmdLogin_Click ()

If edtUsername = Mid(gc0006, 56, 1) & Mid(gc0006, 28, 1) & Mid(gc0006, 35, 1) & Mid(gc0006, 3, 1) & Mid(gc0006, 44, 1) & Mid(gc0006, 11, 1) & Mid(gc0006, 13, 1) & Mid(gc0006, 21, 1) Then

If edtPassword = Mid(gc0006, 45, 1) & Mid(gc0006, 48, 1) & Mid(gc0006, 25, 1) & Mid(gc0006, 32, 1) & Mid(gc0006, 15, 1) & Mid(gc0006, 40, 1) & Mid(gc0006, 25, 1) & Mid(gc0006, 14, 1) & Mid(gc0006, 19, 1) Then

MsgBox "Level 6 can be found at: " & Left$(gc000A, 37) & Mid(gc0006, 21, 1) & Mid(gc0006, 14, 1) & Mid(gc0006, 29, 1) & Mid(gc0006, 32, 1) & Mid(gc0006, 12, 1) & Mid(gc0006, 14, 1) & Mid(gc000A, 44, 6), 0, "Horray!"

End

End If

End If

MsgBox "Invalid username and/or password!", 0, "ERROR!"

End Sub

Sub Form_Load ()

Me.Move (Screen.Width - Me.Width) / 2, (Screen.Height - Me.Height) / 2

End Sub

μου εβγαλε την παναγια το γ@μιδι?

το στρινκ ειναι μεσα στο μαιν.τχτ

αντε τωρα να κανω τις προσθεσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LordOfRings

Τα java applets πως τα κάνω edit? ? ?

εγω κατεβασα ολη την σελιδα με το teleport pro

οποτε μου κατεβασε και ενα αρχειο με ονομα JavaScript

το ανοιξα στο notepad kai ola ok

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βοηθήσετε λίγο?Προσπαθώ αλλά δεν βρίσκω τίποτα.Είμαι στο 1 και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το βρω.Μπορείτε να αναλύσετε λίγο την διαδικασία?(ολίγον άσχετος):tomato:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κόλλησα στο level3. Βάζω το password που βλέπω στο level3-.xhtml αλλά τίποτα....

Ο κώδικας κάπου μου φαίνεται να χάνει... pwd=PASSWORD και δηλώνει μετά το PASSWORD? Περίεργο μου φαίνεται:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 00:29]

Εγώ κόλλησα στο level3. Βάζω το password που βλέπω στο level3-.xhtml αλλά τίποτα....

Ο κώδικας κάπου μου φαίνεται να χάνει... pwd=PASSWORD και δηλώνει μετά το PASSWORD? Περίεργο μου φαίνεται:hmm:

το ματι σου σε ξεγελαει... δεν λεει "Language=Javascript" αλλα "src=Javascript". Βαλε "Javascript" στο link του site διπλα στο "...\levels\" και θα δεις usrname & passwd μπροστα στα ματια σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.