Jump to content



Windows setup κρασαρει στο expanding files.εχω παραδώσει πνευμα.


Πριονέτο

Recommended Posts

Ρε μηπως ειναι corrupt το αρχειο των windows.

2η εκδοχη κανε τα ιδια σε αλλο σπιτι με αλλη πριζα

Νοne of the above?-- παιξε κανενα poker η αλλο παιχνιδι online σε γκινια mode θα βγεις εκατομμυριουχος.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Έχω δοκιμάσει να κάνω setup και windows 7 και 8 και Xp.:-O Linux δεν δοκίμασα.:jester:

Επόμενος στόχος να το δοκιμάσω στον διεθνή διαστημικό σταθμό επειδή εκεί δεν έχει βαρύτητα.:alien:

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι καταλαβαίνω έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις όλα τα κομμάτια πλην του επεξεργαστή. Άρα ή το λάθος είναι σε κάτι που κάνεις εσύ ή ο επεξεργαστής σου είναι ελαττωματικός.

Έτσι από περιέργεια δοκίμασε να εγκαταστήσεις και ένα ubuntu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά που δε γινόταν η εγκατάσταση έφταιγε ο επεξεργαστής. Μόλις κλείσαμε του 2 τελευταίους πυρήνες η εγκατάσταση έγινε μια χαρά!!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι καταλαβαίνω έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις όλα τα κομμάτια πλην του επεξεργαστή. Άρα ή το λάθος είναι σε κάτι που κάνεις εσύ ή ο επεξεργαστής σου είναι ελαττωματικός.

Έτσι από περιέργεια δοκίμασε να εγκαταστήσεις και ένα ubuntu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Το cpu δεν παιζει να εχει θεμα επειδη απο μενα τον πηρε απο προσφατη αγγελια που ειχα στο φορουμ, οποτε και ειμαι 1000% σιγουρος οτι το συγκεκριμενο cpu παιζει αψογα-απροβληματιστα..

Εκτος αν τον πειραξε η διαδρομη που εκανε με το κουριερ μεχρι να φτασει στα χερια του [MENTION=1940]Πριονέτο[/MENTION], τι να πω!:p:jester:

[MENTION=1940]Πριονέτο[/MENTION] Αλλη μητρικη δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο i7 920 που έχει λήξει η εγγύηση

Από περιέργεια, μετά την εγκατάσταση παίζει κανονικά ή χρειάζεται να τους έχεις μονίμως απενεργοποιημένους; Μήπως εννοείς ότι έκλεισες το hyperthreading?

Link to comment
Share on other sites

δε βγάζεις-βάζεις και μια φορά το cpu στο slot; Τσέκαρε τα pinakia της mobo αν είναι κανένα τσαλακωμένο ίσως. Άσε τα απολύτως αναγκαία πάνω στη μητρική (1 mem stick, no gpu και extra pci cards, ουτε δίσκους και SSD άστο απλα στο bios να δείς αν κολλάει) Αν δεν έχεις BSOD και κάνει reset στη ψύχρα δύσκολο να είναι driver issue, τα logs του συστήματος δεν δίνουν κάνα hint; και εφόσον έχει τσεκάρει όλο το hw κάτι δεν κουμπώνει καλά. Οπως και νά χει μη στεναχωριέσαι θα βρεθεί λύση, changeneering είναι :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα κάνω είναι να το πάω πλαίσιο Πάτρα να το δουν αυτοί.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

νταξ, στο πλαισιο στη πάτρα ειναι τζιμανια μεσα, μετα απο λιγο περιμενε τηλεφωνημα για αντικατασταση οτιδηποτε με turbox

Link to comment
Share on other sites

δε βγάζεις-βάζεις και μια φορά το cpu στο slot; Τσέκαρε τα pinakia της mobo αν είναι κανένα τσαλακωμένο ίσως. Άσε τα απολύτως αναγκαία πάνω στη μητρική (1 mem stick, no gpu και extra pci cards, ουτε δίσκους και SSD άστο απλα στο bios να δείς αν κολλάει) Αν δεν έχεις BSOD και κάνει reset στη ψύχρα δύσκολο να είναι driver issue, τα logs του συστήματος δεν δίνουν κάνα hint; και εφόσον έχει τσεκάρει όλο το hw κάτι δεν κουμπώνει καλά. Οπως και νά χει μη στεναχωριέσαι θα βρεθεί λύση, changeneering είναι :D

Τα τσεκάρα τα πινάκια και στις 2 μητρικες. Έβαλα και ξανά έβαλα CPU. Gpu επεξεργαστή έχω με το μόνο πάνω τον ssd και δοκίμασα κα άλλο δίσκο κλπ. διαβασε ολο το ιστορικό παραπάνω για τα υπόλοιπα.γενικα σε τέτοιες περιπτώσεις fubar πρέπει να κανείς ένα βήμα πίσω και να αφήσεις κάποιον άλλο να το δει.

Θα προσπαθήσω να βρω ένα άλλο psu να το δοκιμάσω στο δικό μου σύστημα γιατί αυτό που έχω το δοκίμασα σε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

νταξ, στο πλαισιο στη πάτρα ειναι τζιμανια μεσα, μετα απο λιγο περιμενε τηλεφωνημα για αντικατασταση οτιδηποτε με turbox

Μπορούν να μου το κάνουν να δουλέψει το σύστημα;Ας το κάνουν και θα αγοράζω ακόμα και χαρτί τουαλέτας απο αυτούς:p

Link to comment
Share on other sites

:neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo:

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΛΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ.:alien: με έσωσε ένα enermax 8ετιας.:worship:

Τώρα γιατί σε άλλο PC που το δοκίμασα έπαιζε το τροφοδοτικο δεν ξέρω αλλά corsair FU:whip:

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τη συμπαράσταση

Link to comment
Share on other sites

:neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo:

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΛΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ.:alien: με έσωσε ένα enermax 8ετιας.:worship:

Τώρα γιατί σε άλλο PC που το δοκίμασα έπαιζε το τροφοδοτικο δεν ξέρω αλλά corsair FU:whip:

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τη συμπαράσταση

Τελος καλο ολα καλα!!

Στο αλλο συστημα επαιζε κανονικα το τροφοδοτικο, γιατι κανονικα στα λεξικα διπλα απο την λεξη δυστροπος επρεπε να εχουν επεξηγηση-->ΗΑSWELL:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχει εγγυηση το τροφοδοτικο, go for rma...:neo:

Οχι δεν φταινε οι Hasfail, απλα ξεσκεπαζουν τις μαλακιες τις corsair με τα V1, V2 Κλπ κλπ..!!!

Ιt's time for Oc'ing [MENTION=1940]Πριονέτο[/MENTION]:upside:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα 5μιση χρόνια με το corsair οπότε είμαι εκτός αλλά εχω ένα πιστωτικακι στο πλαίσιο οπότε it's time to collect.λεω για corsair cm 750.αποψεις;

Καλα το ειπες CM (cooler master) ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο corsair...:hang2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.