Jump to content



[SOLVED]Αποσυγχρονισμός μεταξύ ήχου και βίντεο κατά την αναπαραγωγή


karmen1983

Recommended Posts

καλημέρα παίδες

Εχω win 8.1 και αντιμετωπίζω το παραπάνω πρόβλημα. Σημειώνω ότι το κάνει σε οποιοδήποτε είδος αρχείο βίντεο. Εχω δοκιμάσει ότι Player υπάρχει στο νετ χωρίς αποτέλεσμα. Μετά το πέρασμα 2-3 λεπτών αρχίζει να χάνει τον συγχρονισμό. Εννοείται ότι τα ίδια αρχεία παίζουν κομπλέ στο διπλανό pc.

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρη λύθηκε με την εγκατάσταση του DivX codec και του Player, αλλά το πρόβλημα παραμένει στους υπόλοιπους players. Οπότε είναι θέμα codec. grrrrrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω το παραπάνω και το K-Lite Mega pack. Πως μπορώ να δω γενικά τι έχει περάσει;

Βασικά σκέφτομαι να πετάξω όλους τους players έξω με κανένα revo και να ξανακάνω εγκατάσταση. Πάντως είναι σπαστικό πρόβλημα. Πέρα ότι αποσυντονίζεται, αν συνεχίσεις να βλέπεις τη ταινία σε κάποια φάση κολλάει εντελώς ο ήχος, αλλά το βίντεο συνεχίσει κανονικά. Οπότε πρέπει να κλείσω Player να ξανανοίξω και να πάω στο σημείο που είχα σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω το παραπάνω και το K-Lite Mega pack. Πως μπορώ να δω γενικά τι έχει περάσει;

Βασικά σκέφτομαι να πετάξω όλους τους players έξω με κανένα revo και να ξανακάνω εγκατάσταση. Πάντως είναι σπαστικό πρόβλημα. Πέρα ότι αποσυντονίζεται, αν συνεχίσεις να βλέπεις τη ταινία σε κάποια φάση κολλάει εντελώς ο ήχος, αλλά το βίντεο συνεχίσει κανονικά. Οπότε πρέπει να κλείσω Player να ξανανοίξω και να πάω στο σημείο που είχα σταματήσει.

CCCP - Combined Community Codec Pack

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιεργεια, ο mpc-hc παιζει τα παντα χωρις codecs, τον δοκιμασες ;

ενοειται σε συστημα που δεν εχει σαβουριαστει με σαβουροδρεπανα και Κ-αγγουρια.

Link to comment
Share on other sites

τον media player classic έχω σαν main player αλλά όταν άρχισε τα κουλά κατέβασα GOM player, VLC.

επίσης είχα και το Power DVD και έκανε τα ίδια. Τώρα ο media player classic παίζει κομπλέ, οπότε και θα αφαιρέσω τους άλλους που έβαλα με την ελπίδα ότι θα μου έδιναν λύση

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να εννοεις τον mpc-hc και οχι τον σκετο mpc.

πολλα βιντεο ειναι με εντελως ανορθοδοξους τροπους κωδικοποιημενα και προκαλουν προβλημα οταν τα παιζεις με dxva, οταν βλεπεις κουλα δοκιμασε να αλλαξεις την επιλογη απο evr custom press σε vmr-9 renderless, χανεις το dxva αλλα πολυ πιθανο να παιζουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πέταξα όλα τα άλλα έκανα ένα καθαρισμό με το revo κατά την εγκατάσταση σε registry κλπ και συνεχίζει ακάθεκτο.

Οπότε πρόβλημα Solved

Link to comment
Share on other sites

το CCCP ειναι φτιαγμενο για να βλεπεις Anime.

σβηστα ολα και περνα το K Lite Mega Codec Pack 10.3 (μονο αυτο δν θες κατι αλλο)

Τι εννοείς είναι φτιαγμένο να παίζει anime; Τι το ειδικό έχει για τα anime και τι του λείπει για τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

pfffff έβαλα να δω σειρά και επανήλθε το πρόβλημα σήμερα :nada:

edit: αφαιρεσα τα πάντα έβαλα μόνο το mpc-hc, πέρασα το mega pack συνεχίζει

πέρασα στη συνέχεια και το δρεπάνι και συνεχίζει

τι στα τσακίδια γμτ???

edit2: Πέρασα το vlc μετά απο παρότρυνση του [MENTION=403]crmaris[/MENTION] και παίζει κανονικά!

Μαμώτο μου τη δίνει αυτή κατάσταση! τον Media player classic Θέλω εγώ :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.