Jump to content



Νέα VGA mid-range 260X, 650 Ti ή 750 Ti?


jpavly

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=1347]jpavly[/MENTION] Είναι η μόνη επιλογή man. Οτιδήποτε με 1GB ram το ξεχνάς + ότι αυτή είναι η φθηνότερη 2GB και με τα καλύτερα ρολόγια. Ε είναι και Asus... Τι άλλο να θες.

Για μένα την έχεις πάρει χτες...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] πολύ χρήσιμο αυτό ρε. Δεν βλέπουμε βέβαια τι πιάνει και η 260X clocked, αν και δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν θα την κλοκάρω καθόλου :)

Link to comment
Share on other sites

+20% απόδοση αλλά +20% (και) ακριβότερη.

Ο άνθρωπος είπε ότι στην αρχή έλεγε να πάρει με 90-100€ και άντε να κάνει την υπέρβαση κανά 20άρικο πάνω. Τώρα πήγαμε στα 150+;

Άν είναι έτσι ας το ανεβάσω λίγο ακόμη και ας σου προτείνω την 270 :hehe: !

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες κάρτες από τα 90 ευρώ έως τα 300 ευρώ, δίνουν αναλογικά τόσο, όσο υπονοεί και η τιμή τους. Υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις, π.χ. η 650TI ζητάει τα ίδια με την 260Χ προσφέροντας όμως λιγότερα, αλλά γενικά ότι αγοράσει κάποιος από 7770/260Χ/750/750TI/265/270/270Χ/760/280Χ/770 θα τα αξίζει τα λεφτά του(προφανώς δεν μιλάω για υπερκοστολογημένες κάρτες, αλλά οτιδήποτε ανάμεσα σε minimum και average price ανά τσιπάκι)

Link to comment
Share on other sites

έχω 450 φίλος 550 και εχω πολυ καλη γνώμη για τα τσιπάκια αυτης της κατηγορίας. Αρπάζεις οτιδήποτε σε 650 και 750(ειδικά ΤΙ) σε καλή τιμή κ εισαι κομπλέ, Τώρα αν κοιτάς το +-1 βατ και +-1 φρέιμ δε νομίζω

Link to comment
Share on other sites

για καμιά 270 ?

στα 164 ε ?

VGA :: ATI Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-R927OC-2GD) - Visionstudio.gr

εδιτ

για να μην βγαίνω από offtopic

οι κάρτες γραφηκών με 2GB vram ξεκινάνε ας πούμε με την 260χ στα 132 ευρώ και μετά συνεχίζουμε στην αμέσως νέα 750ti στα 150ευρώ και μετά στα 164ε πάμε για 270 και πάει λέγοντας

edit 2

750ti 133e

Link to comment
Share on other sites

Το 2-7 εργάσιμες παραδοτέο του vision studio μην το πάρεις και τοις μετρητοίς...:hehe:

Είχα παραγείλει πριν κάτι μήνες από αυτούς μια 7950 (όχι κάτι εξωτικό δηλαδή) και κάνανε πάνω από μήνα να τη φέρουν...φυσικά φάγανε άκυρο στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να αγορασω την 260χ, αλλα δεν ξερω αμα δω καμια διαφορα με το συστημα μου εχω

CPU: Intel Caleron G1610 2.60Ghz

MOBO: Gigabyte H61M-S2PV

RAM: Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz

GPU: Asus nVidia Gt 210 1GB DDR3

HDD: 500GB 7200rpm Sata 3

PSU: 530 Watt

καμια ιδεα? :help1:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να αγορασω την 260χ, αλλα δεν ξερω αμα δω καμια διαφορα με το συστημα μου εχω

CPU: Intel Caleron G1610 2.60Ghz

MOBO: Gigabyte H61M-S2PV

RAM: Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz

GPU: Asus nVidia Gt 210 1GB DDR3

HDD: 500GB 7200rpm Sata 3

PSU: 530 Watt

καμια ιδεα? :help1:

Αν λες για games, θα δεις το φως σου, έτσι απλά. Αργότερα (σε 1-3-6-12-24 μήνες, όποτε νομίζεις) και αν παραμείνεις με το ίδιο σύστημα πας στα 8GB και αργότερα (......) πας σε έναν μεγαλύτερο επεξεργαστή, βάζεις κάποιον καλό SSD κ.τ.λ. Αυτά αν θέλεις να την βγάλεις οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

καλά έχω δει το άλλο με ένα φιλαράκι που βρέθηκε σε ένα φόρουμ , να έχει ας πούμε έναν 4πύρηνο γενιάς 775 και από 260 gtx 216 core να πηγαίνει σε ---> 550 gtx ---> 660 gtx ---> και μετά σε 7970 και να λέει τι άλλο μπορεί να βάλει πάνω και να μου έχει ζαλίσει τα @@ρια , μέχρι να του πουλήσω την 280x σε καλή τιμή (200ε) , άλλαξε πλατφόρμα του λέω τίποτα εκεί θέλει να παίζει ultra λέει ,του είπα πάρε μια TITAN :jester:

πάντως πέρα από την πλάκα ο celeron δεν κάνει τίποτα εδώ παρόμοιο μηχανάκι με μια gts 250 πάνω από τα 2,6 στα 3,6 ο celeron έδινε έως και 10-15 fps παραπάνω :hehe:

άλλαξε πλατφόρμα 1150 έναν 4 πύρηνο φτηνό αν γίνεται o/c ακόμα καλύτερα και σιγά σιγά στήσε το μηχανάκι σου αν και θα έλεγα να περιμένεις μέχρι το φθινόπωρο και να κάνεις ότι κάνει ο μέρμηγκας

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δει το φως του φίλος, όταν είναι με celeron;:big_boss:

G210 έχει. Αν πάει από την G210 στην 260Χ θα πάθει την πλάκα της ζωής του. Δες λίγο και το υπόλοιπο σύστημα. Βγάζει μάτια ότι έχει στηθεί με γνώμονα την οικονομία, να εξοικονομηθούν 2€ εδώ, 5€ εκεί, 4€ ποιο δίπλα. Δεν προτείνεις λοιπόν στον άλλον να ξεκινήσει από τον επεξεργαστή, να πάει να σκάσει δηλαδή κατά μέσο όρο 150€ επιπλέον του κόστους της 260Χ. Στην τελική ο Celleron μια χαρά είναι αν οι ανάγκες σου δεν είναι να κυνηγάς τα νούμερα στο 3DMark ή να παίζεις με όλα τα εφέ και φίλτρα στο τέρμα. Και στην τελική για κάρτα επιπέδου 260Χ μιλάμε. Δεν είναι ότι θα βάλει 780TI πάνω και θα του την φρενάρει.

Μια χαρά είναι ο Celleron και μην ξεχνάς ότι ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ. Άρα μηδενικό κόστος.

AMD A10-6800K and A4-4000 Richland APU Review > Gaming Performance - TechSpot

Gaming_01.png

Gaming_02.png

Gaming_03.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.