Jump to content



αγορά λάπτοπ


Recommended Posts

Γειας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα λάπτοπ το οποίο να έχει

καλή ψύξη 300 με 350 να είναι μια καλή μάρκα να έχει καλό support Και εύκολο καπάκι για

να γίνονται εύκολα η αναβάθμισης ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό. 2 έχω πάρει από το ίδιο μαγαζί για φίλους. Πρέπει να έχει 500αρι δίσκο και χρειάζεται να περάσεις εσύ τα windows γιατί έχει linux.

Ψάξε να βρεις όποιο dell ή toshiba με intel cpu, 4 γιγα ραμ και στα λεφτά που μπορείς να δώσεις.

Εύκολη αναβάθμιση μόνο σε μνήμες και σκληρό δίσκο μπορείς να κάνεις σε λαπτοπ.

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα του λάπτοπ γίνετε εύκολα η πρέπει να τα βγάλεις όλα για

να τα αλλάξεις?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=H8ZE7BdBKHY]how to upgrade ram and harddrive of dell inspiron 3521 5521 do it yourself - YouTube[/ame]

μπαααα δεν αξιζει , δες

http://www.skroutz.gr/c/25/laptop.html?from=catspan&keyphrase=dell+laptop

πχ με 20αρικο παραπανω παιρνεις 4GB 500GB 3217U αν εχεις OS

.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα του λάπτοπ γίνετε εύκολα η πρέπει να τα βγάλεις όλα για

να τα αλλάξεις?

Οπως σου ειπε και ο @Artist , μπορεις να αλλαξεις ραμ και σκληρο ευκολα συνηθως σε 14'' και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ dell προτείνω, αλλά θα πήγαινα με λίγα παραπάνω σε i3 Dell Inspiron 15 3521 (i3-3217U/2GB/500GB/FreeDOS) | Skroutz.gr

Αναβάθμιση άμεσα με μνήμη και εν καιρώ κάποιο ssd στην θέση του hdd που χρησιμοποιείται και ως εξωτερικός με κάποιους τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Dell Inspiron 15 3521 (i3-3217U/6GB/500GB) | Skroutz.gr χωρίς λειτουργικό και αυτό Dell Inspiron 15 3521 (i3-3217U/4GB/500GB/W8) | Skroutz.gr με Windows 8.

To δεύτερο θα χρειαστεί άλλα 4gb μνήμης κάποια στιγμή.

Αναβάθμιση και στα δύο εύκολα με ένα ssd από τα τελευταία μοντέλα με πάχος 7mm, είτε στην θέση του dvd-r είτε στην θέση του hdd που τον κάνεις εξωτερικόν.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δεν βάζουν και φωτιά στην άσφαλτο τα laptop με τους hdd των 5400 στροφών. Αυτό που θα το κάνει σφαίρα είναι η μελλοντική προσθήκη ενός ssd για το λειτουργικό και τα προγράμματα. Θα έχει από 4 έως 10 φορές πιό γρήγορη απόκριση το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

για το Dell Inspiron 15 3521 με τον i3 που λέτε

του εχω βάλει mint ,δεν ζεσταίνετε και γενικά και τα 4ρα είναι αρκετά σαν μνήμη δεν δημιουργούν θέμα (για καθημερινή χρήση )

πρόσεχε οτι αν πάρεις ντελ με παράθυρα δεν υπάρχει κλειδί στο χέρι , με αλλα λόγια δεν μπορείς να μεταφέρεις το λειτουργικό σε αλλο pc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.