Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Έτσι φαίνεται. Ίσως είναι τυχαίο βέβαια και να ξεκολλήσει μετά από κάνα restart. Όταν το είχα κι εγώ, δεν μου δημιούργησε κανένα θέμα.

Από την άλλη, εγώ δεν βλέπω με τίποτα δύο μέρες. Αρχή είναι βέβαια και πρέπει να δω και τι παίζει με το Android system που είναι μόνιμα δίπλα δίπλα με την οθόνη στην κατανάλωση. Κάνα location services υποψιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Here please??

Χωρίς καμια διαθεση προσβολης, ενεργο μελλος με 20 post τα τελευταια 2 χρονια δεν νομιζω οτι συναδει.

Βεβαια δεν εκδηλωσει καποιος αλλο εωεργο μελος ενδιαφερον μεχρι αυριο στις 12 δικη σου :upside:

Φιλικα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το καλώδιο της samung έβγαζε 1,2 και απο το hp touchpad που είχα 1,9

Όπως και ο φορτιστής ο samsung σε σχέση με τον 2 amp απο το touchpad μεγάλη διάφορα

Πρέπει να βρείς τον κατάλληλο συνδυασμό φορτιστή- καλωδίου για να πεις οτι παίρνεις το maximum

Περί του καλωδίου, εχει μεγάλη σημασία ο τύπος και η ποιότητα του. Ιδανικά θα έλεγα ότι πρέπει να χρησιμοποιείται το καλώδιο της μαμάς, αλλά δεν ξέρω αν έχει μειωμένης ποιότητας το συγκεκριμένο.

Cables Can Significantly Impact the Charging Speed of Your USB Devices

[ame=http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=charging+micro+usb+28%2F24AWG+Cable+&rh=n%3A172282%2Ck%3Acharging+micro+usb+28%2F24AWG+Cable+]Παράδειγμα[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Για να το αγορασουμε θελουμε invite ντε και καλα?

Μπορείς να το αγοράσεις φυσικά κι από κάποιο ξένο μαγαζάκι κι απλά θα περιμένεις περισσότερο καιρό να σου έρθει..

π.χ. από εδώ. Έχω ακούσει άλλους που το πήραν από εδώ, εγώ προσωπικά το πήρα με τον παραδοσιακό τρόπο. Άλλωστε προσκλήσεις βρίσκεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

No worries.

Δεν ειμαι τοσο του να γράφω.

Πολύ πιθανό και το παιδί που θα απαντησει σε κανα 20λεπτο να το

χρειάζεται πολυ περισσοτερο από μένα...

Pm'd

Έχει μια ήμερα ακόμα περιθώριο so hurry up :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Είδα οτι άνοιξε ευρωπαικό warehouse χωρίς δασμούς κλπ και με γρήγορη παράδοση κατα πως λένε...Για ρίξε μια ματιά.

:whistle2:

+39E μεταφορικά !

Μάλλον είναι το "κινέζικο" ΟΡΟ με περασμένη cyanogen.

Link to comment
Share on other sites

+39E μεταφορικά !

Μάλλον είναι το "κινέζικο" ΟΡΟ με περασμένη cyanogen.

Θεωρητικά όχι, γράφει το CYANOGEN πίσω, κάτι το οποίο δεν έχουν τα κινέζικα. Αυτό μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα βέβαια.

Ειναι κακο αυτο;

Η μόνη διαφορά που έχω δει, είναι οτι έχουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση σε αντίθεση με τα original ευρωπαϊκά που δίνουν 2. Δεν ξέρω αν παίζει και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκεφτομαι το G2 να το δωσω στη γυναικα μιας και χρειαζεται κινητο, εχει δουλεψει κανεις και τα 2 να μας πει διαφορες/εντυπωσεις?

Ψηνομαι πολυ ασχημα, ο ογκος δεν ειναι θεμα μιας ειχα και Note 2 στη κατοχη μου.

Πιο πολυ με ενδιαφερει οθονη/αυτονομια/smoothness.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκεφτομαι το G2 να το δωσω στη γυναικα μιας και χρειαζεται κινητο, εχει δουλεψει κανεις και τα 2 να μας πει διαφορες/εντυπωσεις?

Ψηνομαι πολυ ασχημα, ο ογκος δεν ειναι θεμα μιας ειχα και Note 2 στη κατοχη μου.

Πιο πολυ με ενδιαφερει οθονη/αυτονομια/smoothness.

Θεωρώ οτι στις προτεραιότητες που έχεις θέσει θα σε καλύψει 100% out of the box. Στο θέμα του όγκου επίσης, η αναλογία πλευρών είναι διαφορετική απο αυτή του note (που είναι πιο τετραγωνισμένο) και σαφώς πιο εύχρηστη για χρηση με το ένα χέρι. Απο εκει και πέρα στο θέμα που λέγεται αυτονομία έχουν γραφτεί πολλά & διάφορα. Απο την προσωπική μου εμπερία μπορώ να πω οτι μετά το τελευταίο update είδα μεγάλη διαφορά (προς το καλυτερο) στην αυτονομία. Με wifi ανοικτό για 16 ώρες, με 20 λεπτά ομιλία και οθόνη στο 40% η μπαταρία βγάζει 2 μέρες full. Το τηλέφωνο δεν έχει γίνει ποτέ root ή οτιδήποτε τέτοιο και είναι όπως το έστειλαν απο την oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε!!! :hug:

Πρώτη εντύπωση!!! Τρομερό!!!! :Ο

Λεπτό(!!!!), μεγαλούτσικο (ψάχνω τσαντάκι, αντίο τσέπες:whistling) και αφήνει μια σκληρή αίσθηση (όχι πλαστικό). Ωραίο μεταλλικό περίβλημα!! Τρομερή αίσθηση του πίσω μέρους, σαν φαγωμένη τσόχα ένα πράγμα. Σκληρό αλλά και μαλακό στην αφή. Έβαλα και screen protector και δεν έχει κάτσει full καλά ακόμα κ μου σπάει τα νεύρα! Έβαλα να το φορτίσω κι η μπαταρία ήταν στο 67%. Το αφήνω 12ωρο όπως παλιά;;; Αν θέλετε φωτοζ ή οτιδήποτε άλλο, ευχαρίστως!

Η συσκευασία περιείχε καλώδιο usb και κινητό και σε ξεχωριστό κουτάκι ο ευρωπαϊκός φορτιστής. Ξεχωριστά το screen protector.

Όσο για το κόστος, ακόμα κι εγώ που το πήρα από το γερμανικό "επίσημο" μαγαζί, είχε ΚΑΙ μεταφορικά. ΣΥΝ τα μεταφορικά από mailboxde για εδώ.

vI4YTDn.png

και

Yl9hTni.png

τελική 348,06€ (μαζί με ένα απλό screen protector, στην πόρτα μου)

VcfLM0v.jpg

pdYHd0s.jpg

Πρώτες κινήσεις, το γυρνάω σε ART και περνάω αναβαθμίσεις;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ τον [MENTION=31928]dirving69[/MENTION] για την πρόσκληση!! :fun::T:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε!!! :hug:

Πρώτη εντύπωση!!! Τρομερό!!!! :Ο

Λεπτό(!!!!), μεγαλούτσικο (ψάχνω τσαντάκι, αντίο τσέπες:whistling) και αφήνει μια σκληρή αίσθηση (όχι πλαστικό). Ωραίο μεταλλικό περίβλημα!! Τρομερή αίσθηση του πίσω μέρους, σαν φαγωμένη τσόχα ένα πράγμα. Σκληρό αλλά και μαλακό στην αφή. Έβαλα και screen protector και δεν έχει κάτσει full καλά ακόμα κ μου σπάει τα νεύρα! Έβαλα να το φορτίσω κι η μπαταρία ήταν στο 67%. Το αφήνω 12ωρο όπως παλιά;;; Αν θέλετε φωτοζ ή οτιδήποτε άλλο, ευχαρίστως!

Η συσκευασία περιείχε καλώδιο usb και κινητό και σε ξεχωριστό κουτάκι ο ευρωπαϊκός φορτιστής. Ξεχωριστά το screen protector.

Όσο για το κόστος, ακόμα κι εγώ που το πήρα από το γερμανικό "επίσημο" μαγαζί, είχε ΚΑΙ μεταφορικά. ΣΥΝ τα μεταφορικά από mailboxde για εδώ.

vI4YTDn.png

και

Yl9hTni.png

τελική 348,06€ (μαζί με ένα απλό screen protector, στην πόρτα μου)

VcfLM0v.jpg

pdYHd0s.jpg

Πρώτες κινήσεις, το γυρνάω σε ART και περνάω αναβαθμίσεις;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ τον [MENTION=31928]dirving69[/MENTION] για την πρόσκληση!! :fun::T:

Μεγειά μεγειά ! :hi:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.