Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Έκανα πάλι μου σκάει η κάμερα όταν τραβάω hdr φώτος σε raw.

Κάτι μάλλον δεν έκατσε καλά στην εγκατάσταση είτε θέλει καμιά επανεκκίνηση έμενα τραβάει κανονικά

 

Εγώ το μόνο θέμα που παρατήρησα είναι ότι σε παιχνίδια που θέλουν login με facebook τα περισσότερα μου βγάζουν error (δοκίμασα ως και εφαρμογή συστήματος να κάνω το facebook )άλλα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

OTA;Γιατί εμένα δεν ήρθε;

 

Δεν κρατήθηκα (το έπαιζα κι υπομονετικός) :sarcastic:

Το πιο γρήγορο update EVER!

Το πέρασα και νόμιζα ότι κάτι δεν πήγε καλά, πάει λέω το brickαρα.. το updating apps 1 of 177 πήρε κάνα 5-7λεπτο και μετά bootαρε και άρχισαν να σκάνε τα notifications μου... ΣΟΥΠΕΡ! Εντυπώσεις αργότερα! γιούχουυυ

 

dnU87pB.png

Link to comment
Share on other sites

OTA;Γιατί εμένα δεν ήρθε;

 

Γιατί προφανώς δεν έρχεται σε όλους ΤΩΡΑ!

Βγαίνει σε κύματα και σιγά σιγά.. αλλιώς θα κρεμούσαν οι server τους.. κι εγώ δεν περίμενα να μου έρθει, απλά κατέβασα το αρχείο και το πέρασα μόνος.

Όταν το κατέβαζαν κάποιοι με ΟΤΑ, "υπέκλεψαν" το λινκ και το μοίρασαν δημόσια. Το τσίμπησα και μπουμ!  B)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάλι μου σκάει η κάμερα όταν τραβάω hdr φώτος σε raw.

E?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Το RAW αποθηκεύει την πληροφορία όπως τη δέχεται ο αισθητήρας... Το HDR είναι επεξεργασμένες φωτογραφίες, άρα η πληροφορία του αισθητήρα είναι χαμένη... Ούτε η Nikon ούτε η Canon κάνουν κάτι τέτοιο και το κάνει το 1+1 ? Εγώ νομίζω ότι αυτή η διαδικασία έτσι κι αλλιώς είναι άσχετη με την πραγματικότητα, οπότε και JPG να αποθηκεύσεις, το ίδιο κάνει...

Link to comment
Share on other sites

E?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Το RAW αποθηκεύει την πληροφορία όπως τη δέχεται ο αισθητήρας... Το HDR είναι επεξεργασμένες φωτογραφίες, άρα η πληροφορία του αισθητήρα είναι χαμένη... Ούτε η Nikon ούτε η Canon κάνουν κάτι τέτοιο και το κάνει το 1+1 ? Εγώ νομίζω ότι αυτή η διαδικασία έτσι κι αλλιώς είναι άσχετη με την πραγματικότητα, οπότε και JPG να αποθηκεύσεις, το ίδιο κάνει...

Το πιο πιθανό που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι κάνοντας την λήψη πριν την επεξεργασία της κρατάει και το RAW kai to jpeg που αποθηκευtεί είναι με HDR επεξεργασία , έτσι και αλλιώς όταν τραβάς και στη κανονική λήψη αποθηκεύει και το jpeg και το raw αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

προσπαθώ να rootaro το δικό μου για να βάλω το oxygen αλλά δεν μου δέχεται την εντολή fastboot oem unlock για κάποιο λόγω και μου μένει στο fastboot mode ενώ στο cmd μου μου δείχνει ότι όλα πήγαν καλά,καμία ιδέα γιατί έχω κολλήσει..(έχω ήδη ανοίξει ένα θέμα άλλα έδω μου φαίνεται πιο κατάλληλο να ρωτήσω)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το update, ωστόσο σε φίλο μου που το εγκατέστησε μου ειπε οτι εξαφανιστήκε ο trebuchet και έχει εγκατασταθεί μια εφαρμογή cm apps που περιλαμβάνει και κάποιον launcher. Ισχύει οτι δεν υπάρχει πλέον ο trebuchet ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τα updates, είναι απίστευτα σπαστικό... Λες και περιμένεις κλήρωση λαχείου...  :TD:

Η Apple, που έχει εκατομμύρια συσκευές, πως μπορεί και τα βγάζει την ίδια ημέρα για όλον τον κόσμο κι όλες τις συσκευές; Δεν έχει θέμα με τους servers της...;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τα updates, είναι απίστευτα σπαστικό... Λες και περιμένεις κλήρωση λαχείου... :TD:

Η Apple, που έχει εκατομμύρια συσκευές, πως μπορεί και τα βγάζει την ίδια ημέρα για όλον τον κόσμο κι όλες τις συσκευές; Δεν έχει θέμα με τους servers της...;

Εδω η Apple κάνει παρουσιάσεις μόνο από Apple συσκευές, δεν θυμάμαι την Google να κάνει τέτοια ξεφτιλίκια.

Επίσης οπότε αλλάζει νούμερο η έκδοση του ios ακολουθούν και ενα σωρό εκδόσεις και αναβαθμίσεις, δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο με το Oneplus.

OK, άργησαν, αλλα έδωσαν καταπληκτική rom.

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση είναι Google και λοιπών κατασκευαστών, με Apple και είναι αναπόφευκτη. Δεν αναφέρθηκα στο πόσο καιρό έκανε να βγάλει τη ROM, αναφέρθηκα στο πόσο σπαστικό είναι να έχει βγει, αλλά να μην κατεβαίνει το update στη συσκευή σου. Και όσον αφορά στο να το κάνω manual, άσε, το πακέτο το έφαγα μία φορά, δεν το κάνω ξανά.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση είναι μεγάλη κουβέντα.. 

Για το update πάντως, με μαμά κινητό, ξαναλέω δε μου πήρε πάνω από 10 λεπτά.

1. κατέβασα το αρχείο στο pc (όπως το ΟΤΑ κάνει στο κινητό),

2. md5 check (δική μου τρέλα),

3. το πέρασα στην sd,

4. reboot to recovery (από το menu του power button), 

5. wipe cache,

6. apply update (find zip),

7. wipe cache,

8. restart,

9. μετά από 5-6 λεπτά άνοιξε (177 εφαρμογές μου έκανε update)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση είναι Google και λοιπών κατασκευαστών, με Apple και είναι αναπόφευκτη. Δεν αναφέρθηκα στο πόσο καιρό έκανε να βγάλει τη ROM, αναφέρθηκα στο πόσο σπαστικό είναι να έχει βγει, αλλά να μην κατεβαίνει το update στη συσκευή σου. Και όσον αφορά στο να το κάνω manual, άσε, το πακέτο το έφαγα μία φορά, δεν το κάνω ξανά.

 

Αν το πληρωνες το Oneplus 700-800€, να εισαι σιγουρος οτι θα το επαιρνες την ιδια μερα.

 

Το πληρωσες ομως 300, δεν μπορεις να ζητας τους server της Apple.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.