Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Eίχε εύκολο όμιλο :hehe:

Καλα ευκολο με iPhone 6 στους ομιλους, galaxy edge στα προημιτελικα και Μ9 στα ημιτελικα δε το λες κιολας :p

 

Παντως με το cyanogenOS ειχα ενα θεμα στο φλασαρισμα με το αρχειο του Delijohn. Ειχα 05Q τελευταια μετα απο μερικα φλασαρισματα με διαφορα kernel (οχι roms, μονο kernels) και με το TWRP μου εβγαζε error, κατι οτι εχω bacon ηδη? Δε πολυκαταλαβα.. Τελικα το φλασαρα με το OPO Toolbox στην "πρωιμη" CM11s, με stock recovery και στη συνεχεια φλασαρα την 12s. Καλη φαινεται, δεν ξαναειχα βαλει αλλη lollipop rom, μπαταρια στα ιδια μου φαινεται, δεν τρωει παραπανω. 

Παντως στα forum της OPO ειδα αρκετα threads τυπου οι CM12 nightlies ειναι καλυτερες απο COS12.. Μιας και δε..δοκιμασα cm12 nightlies, παιζει?

Έγινε επεξεργασία από vbatsigr
Link to comment
Share on other sites

διάβασε και το spoiler και θα καταλάβεις τι κάνεις οι μεγάλες "εταιρείες"

Θα σου πω για το δικο μου το S4 που κολλαγε οταν περασα την 5,0,1

Το πηγα εδω στη γειτονια μου σε εξουσιοδοτημενο (εχω ξαναπαει αλλες 2 φορες), της λεω κολλαει, θα το δουμε, απαντα

 

Σε 2 μερες μου το δωσανε με αλλαγμενη πλακετα φλασαρισμενο, ετοιμο

Και επειδη ειχε καποια (παλια) αρχεια συστηματος στην SD και ξανακολλαγε, το ξαναπηγα την αλλη μερα, το ξαναφλασαρε και το πηρα σε μιση ωρα με την οδηγια να βαλω την SD αδεια την πρωτη φορα.

 

Και φυσικα το κινητο πεταει τωρα.

 

Υπαρχουν εταιριες και "εταιριες"


Είχε εύκολο όμιλο :hehe:

Δεν πετυχε Note 4 και το LG G3 32GB που ειναι στα ιδια λεφτα περιπου

Link to comment
Share on other sites

...σε εξουσιοδοτημενο...

 

....Υπαρχουν εταιριες και "εταιριες"...

To εξουσιοδοτημένο, δεν είναι η Samsung. Πήγαινέ το στη Samsung και μετά έλα να μου πεις για εταιρίες.

Αν βαριέσαι, ψάξε κανένα forum ειδικά για κινητά και θα καταλάβεις κάτι 2μηνα, 3μηνα και επιστροφή τηλεφώνου χειρότερου από πριν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το είπα ο καημένος, ήταν για φουλ μαμά κινητό, χωρίς άλλους κερνελ και twrp  :rolleyes:

ελπίζω να μην έφαγα πολύ βρίσιμο  ^_^

Οχι μωρε απλα δε μπορεσα να καταλαβω στην αρχη, μετα καταλαβα κατι με το twrp πρεπει να παιζει.. Γιατι τελευταια το ειχα με στοκ 05Q και stok kernel απλα με twrp σαν bootloader. Οποτε προφανως..

Ολα καλα εν τελη, καλη φαινεται, μπαταρια με μετρια χρηση γιατι στη δουλεια δε το πολυχρησιμοποιω αλλα ειναι 24/7 wifi ανοιχτο (εχω ιντερνετ και στη δουλεια) ειμαι 47% απο το χσεθινοβραδινο φορτισμα.

Link to comment
Share on other sites

To εξουσιοδοτημένο, δεν είναι η Samsung. Πήγαινέ το στη Samsung και μετά έλα να μου πεις για εταιρίες.

Αν βαριέσαι, ψάξε κανένα forum ειδικά για κινητά και θα καταλάβεις κάτι 2μηνα, 3μηνα και επιστροφή τηλεφώνου χειρότερου από πριν...

 

και ποια ειναι η samsung? γτ ξερω οτι μονο σε εξουσιοδοτημενα σε στελνει

Link to comment
Share on other sites

Σε στέλνει, αλλά όταν πρόκειται για ανταλλακτικό ή αλλαγή τηλεφώνου, τα τηλέφωνα πάνε στην ίδια την εταιρία και τα εξουσιοδοτημένα περιμένουν από εκεί. Κάτι μήνες...

Κανεις λαθος, ειναι η τριτη φορα που παω εκει για service, δευτερη για το S4, και το πιο πολυ που κανανε ηταν 2 εργασιμες

Συγκεκριμενα την πλακετα την αλλαξανε σε 2 ωρες γιατι αργησαν να παραλαβουν ανταλλακτικο.

Link to comment
Share on other sites

@nikchris ελπίζω να μη σε κουράζω αλλά έχω απορία.

 

Προσπάθησα να βάλω αυτό, έτσι για δοκιμή, αλλά δε μου το βγάζει μέσα στην εφαρμογή themes. Όταν κατέβηκε μου'πε πως μπήκε στην εφαρμογή themes αλλά τίποτα. Πάω να βάλω κι ένα free μέσα από την εφαρμογή για δοκιμή.. 

Αυτή τη στιγμή απλά έχω ένα theme πάνω στον nova (dcikonz).

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος, ειναι η τριτη φορα που παω εκει για service, δευτερη για το S4, και το πιο πολυ που κανανε ηταν 2 εργασιμες

Συγκεκριμενα την πλακετα την αλλαξανε σε 2 ωρες γιατι αργησαν να παραλαβουν ανταλλακτικο.

Όπως είπα, δεν έχω προσωπική εμπειρία. Γνωρίζω από άλλους, γυναίκα συναδέλφου εργάζεται σε εξουσιοδοτημένο, η κουνιάδα μου είχε θέμα με την οθόνη της, φίλη είχε θέμα με Galaxy Tab 10, και από όσα έχω διαβάσει σε άλλα forums, όπως:

 

 

Απαράδεκτο service από την Samsung. Για ένα Galaxy Note με καμμένα pixel στην οθόνη, τους πήρε δύο μήνες και πολλές ώρες τηλεφωνημάτων μέχρι να εξακριβωθεί ο αριθμός των καμμένων pixel και αν θα πρέπει να γίνει αλλαγή η συσκευή ή αν θα πρέπει να διορθωθεί η οθόνη. Ευτυχώς κρατώ ενα ολοκαίνουργιο Galaxy Note στα χέρια μου. Απαράδεκτη η καθυστέρηση για ένα κινητό τηλέφωνο τέτοιας αξίας…

 

 

Καλύτερη η LG και Huawei όσο και αν ακούγεται παράξενο! Η χειρότερη η Samsung!!!

 

 

Από εμένα άσχημη εμπειρία με samsung. πήρα το omnia 2 και μετά από ένα 3μηνο περίπου άρχισαν τα προβλήματα. Μετά από 6 φορές που το πήγα στο service και δεν γινόταν τίποτα, παρόλο που συνεχώς έλεγαν ότι επισκευάστηκε, ελέγχθηκε και λειτουργεί κανονικά (σχεδόν κάθε φορά μου έβγαζαν ότι είχε πρόβλημα σε διαφορετικό σημείο της συσκευής), τελικά το πήγα και 7η φορά 20 μέρες πριν την λήξη της εγγύησης, όπου κοιτάζοντας το ιστορικό στα service και μετά από έλεγχο τεχνικού αποφάσισαν να μου δώσουν πίστωση για άλλο κινητό. Και να προσθέσω ότι κάθε φορά στο service κρατούσε τουλάχιστον 2,5 βδομάδες…

 

 

Η Samsung είναι απαράδεκτη ούτε κάνω ανταλακτικό για πάνελ οθόνης τηλεόρασης δεν έβρισκαν ή δεν ασχολήθηκαν που ήταν σχετικά καινούργια. 1.5 χρόνου. από τότε μακριά από κάθε συσκυή Samsung.

 

 

 

Samsung:

Αθλια εξυπηρετηση κ για το κινητο μου κ για τον λειζερ εκτυπωτη που λογο φορτου εργασιας δεν μπορουσα να τον στειλω την πρωτη εβδομαδα να παρω το DOA. Δεν δουλευουν 2 λειτουργιες του και μου μασαει τα χαρτια χωρις λογο απο την πρωτη μερα. Μιλησα με την εταιρια κ αφου η κυρια που προσπαθουσε να μου λυσει το προβλημα δεν μιλουσε καν τα βασικα Ελληνικα εκλεισα το τηλεφωνο χωρις να περιμενω να ακουσω κι αλλες δικαιολογιες. Οταν πηρα για ενα προβλημα του κινητου μου ο κυριος που απαντησε δεν μιλουσε καν τα βασικα Ελληνικα και δεν καταλαβαινε καν τι του ελεγα

 

 

 

Πριν ένα μήνα πήγα με το rooted s2 να μπώ σε recovery mode και ξαφνικά εσβησε και δεν εκανε boot,μονο αναβε και εβγαζε το samsung logo.

Ψαχνοντας για service βρηκα πολυ καλα σχολια για το 9volto στον Πειραια και το πηγα για επισκευη.

Σε πρώτη φαση μου είπαν για 3 μερες χρονο επισκευης...

Ε,εχει περασει ενας μηνας,παιρνω τηλ και συνεχεια η απαντηση τους ειναι οτι δεν εχουν βρει ακομη το ιδανικο boot και περιμενουν απο την SaMSUNG..

Εχω αρχισει και ανησυχω ,δεν είναι πολυ μεγαλη η καθυστερηση?

Link to comment
Share on other sites

@nikchris ελπίζω να μη σε κουράζω αλλά έχω απορία.

 

Προσπάθησα να βάλω αυτό, έτσι για δοκιμή, αλλά δε μου το βγάζει μέσα στην εφαρμογή themes. Όταν κατέβηκε μου'πε πως μπήκε στην εφαρμογή themes αλλά τίποτα. Πάω να βάλω κι ένα free μέσα από την εφαρμογή για δοκιμή.. 

Αυτή τη στιγμή απλά έχω ένα theme πάνω στον nova (dcikonz).

 

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν το βλεπεις στα themes.

Δεν το εχω συναντησει ποτε.

 

Αλλα θεματα δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

@Wizard!,

 

και αλλοι 287123847284372852 πελατες που μειναν ευχαριστημενοι.Δυστηχως τα καλα δε τα γραφουμε , αλλα μονο οταν εχουμε παραπονο.
Να μου ελεγες για την arvatto που σχεδον η καθε επισκεψη ειναι και μια εμπειρια παραπονου , να το δεχτω.Για την samsung δε το δεχομαι.
και σου μιλαω γτ ΕΧΩ προσωπικη εμπειρια και οχι μια, αλλα ερκετες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν το βλεπεις στα themes.

Δεν το εχω συναντησει ποτε.

 

Αλλα θεματα δοκιμασες;

 

δοκίμασα αυτά 

M8Keg7V.png

 

πάει να τα βάλει και κάνει κάτι σα σκάσιμο.. δεν προλαβαίνω να δω γιατί κλείνει.. έκανα και clear data στο themes αλλά τίποτα..

μάλλον υπάρχει conflict με τα theme του nova.. ίσως παίζουν τα themes με τον Launcher 3 μόνο.. δεν ξέρω.. τώρα άλλαξα σε lollipop μαμά από τον nova κι έπαιξε κανονικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.