Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Οσοι έχουν αλλαξει συχνοτητες και governor σε cpu/gpu μπορουν να μου πουν τι ρυθμισεις έχουν ;

 

*Ειμαι με LG G3 / CM12.1 και σαν να μην ανταποκρινεται γρηγορα η GPU. οποτε για καθημερινη χρηση εχω βαλει 330mhz και performance. cpu εχω ριξει στα 1900 και δεν βλέπω καμια διαφορα σε αποδοση.

 

**Ισως ειναι και η τεραστια αναλυση που εχει το G3.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα δοκιμασει, δεν αξιζε.

Πολυ λιγη βελτιωση ειδα σε μπαταρια αλλα και το κινητο αρχισε να λαγκαρει, πραγμα αδιανοητο για μενα.

 

ποιος ειναι ο default governor στην gpu ?

 

δε το εκανα τοσο για την μπαταρια, οσο για τη gpu. Αργουσε να ξυπνησει και εχω lag στα μενου. οταν την βαζω στα 330mhz (200 einai to katotero), παει αρκετα καλυτερα. Απλα πρεπει να εχω το governor σε performance.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε παιδιά SOS, έχω θέμα από το πρωί με το κινητό. Δεν ανοίγει με τίποτα! Το έκλεισα χθες βράδυ κ σήμερα το πρωί που πήγα να το ανοίξω είχε θέμα.

Με το που bootάρει βλέπω τη μπλε φατσούλα της cyanogen και μετά πάει να κάνει κάτι σαν ενημέρωση εφαρμογών κ ξανά restart στην οθόνη με τη μπλε φατσούλα. Αιώνιο loop! Ότι κι αν κάνω δεν διορθώνεται. Έχω μείνει από το πρωί χωρίς τηλέφωνο... :( μέχρι είδα κι απόειδα κ ξανακατέβασα cyanogen 12.1 και gapps, τα φλάσαρα ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!

Παρακαλώ βοηθείστε γιατί είμαι δουλειά κ με ψάχνει κόσμος και δε με βρίσκουν στο τηλέφωνο.. έστω να το ανοίξω σαν συσκευή :/

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το ψάξω με το που πάω σπίτι! Ελπίζω να είναι κάτι εύκολο! Σήμερα συνειδητοποίησα πόσα πράγματα δε μπορώ να κάνω χωρίς κινητό.

 

...βρήκα κι αυτό για ψάξιμο, σε περίπτωση που δεν δουλέψει το toolkit

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το ψάξω με το που πάω σπίτι! Ελπίζω να είναι κάτι εύκολο! Σήμερα συνειδητοποίησα πόσα πράγματα δε μπορώ να κάνω χωρίς κινητό.

 

...βρήκα κι αυτό για ψάξιμο, σε περίπτωση που δεν δουλέψει το toolkit

Όλα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου, τα εικονίδια των εφαρμογών μέσα στο μενού και όχι στα pages που τα τακτοποιείς εσύ όπως θέλεις, είναι τακτοποιημένα αλφαβητικά; Αυτή την εντύπωση είχα αλλά κάτι έγινε τώρα τελευταία και έχουν γίνει αχταρμάς! Φτιάχνει κάπως; (μη reset κατά προτίμηση)

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το πλήκτρο των επιλογών εντός app drawer,  δεν σου βγάζει να διαλέξεις?

Δεν θυμάμαι σίγουρα γιατί το έχω δώσει.

 

 

ΝΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! Μπράβο ρε φίλε, κάτι πατήθηκε εκεί και είχε αλλάξει η επιλογή. :T:

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ?

 

τελικά την έβγαλα πιο καθαρή... μετά από αναβάθμιση twrp, wipe όλων εκτός data κι sdcard, πέρασμα νέας rom και gapps...άνοιξε... σαν να έκανα αναβάθμιση σε πιο νέα rom... σήμερα παίζει οκ... απροβλημάτιστα.. ελπίζω να ξεμπέρδεψα.. του έχω κάνει και 5-6 restart να το δοκιμάσω... :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει τύχει να "κολλάει" στο Android updating και να πέφτει σε bootloop επειδή ανεβάζε θερμοκρασία στο Θεό και εσβηνε μόνο του. Η λύση ήταν να το κολλήσω στο air condition για να μπορέσει να συνεχίσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να διαλέξω ποια processes/apps ξεκινούν με το startup; Ή χρειάζομαι κάποια εφαρμογή ή launcher;;

Εγω διαλεγω ποια θα ξεκινανε με το Bootmanager θελει ομως xposed

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενδιαφερει κανεναν προσκληση για oneplus TWO??

Μου ηρθε αλλα δεν μπορω να αγορασω λογω των γνωστων προβληματων των μπουρδ.... τραπεζων. 

Αν θελει και μπορει κανεις να αγορασει μεσω paypal (399 κανει το κινητο) ας στειλει ενα πμ. :)

Υποψην ειναι για λιγες ωρες... μετα ληγει.

Έγινε επεξεργασία από SLN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προσωπική μου άποψη, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει στα 400€

ειδικά με το oxygenOS που έρχεται, θέλει άμεσα φλασάρισμα...  <_<

και να έδινα το 1+1 για το 2, δεν έδινα 100-150€ νομίζω.. πέρα από τα 4gb ram, αξίζει για την καλύτερη κάμερα; Μπααα.. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.