Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Το μόνο έχω ακούσει οτι έχουν θέματα με το κεντρικο κουμπί.

 

Πάντως το 1 δεν το ξανα έπαιρνα για  τα γνωστα θέματα.

 

Αραγε τα ακουστικά του iPhone δουλευουν στο καινουργιο ;

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

προσωπική μου άποψη, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει στα 400€

ειδικά με το oxygenOS που έρχεται, θέλει άμεσα φλασάρισμα...  <_<

και να έδινα το 1+1 για το 2, δεν έδινα 100-150€ νομίζω.. πέρα από τα 4gb ram, αξίζει για την καλύτερη κάμερα; Μπααα.. 

 

Καλυτερη καμερα.

Fingerprint reader.

Καλυτερο ποιοτικα.

Dual Sim.

Βαζεις οποια ρομ γουσταρεις πανελευθερα.

 

Δε βλεπω αλλη συκευη στα ιδια λεφτα που να μου κανει κουκου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ εγώ ανάμεσα σε αυτό κ το G4 αλλά μάλλον με κερδίζει το δεύτερο για την καλύτερη κάμερα η οθόνη..

 

Ως κάτοχος του G3 θα εφιστούσα την προσοχή σου σε αποκρισιμότητα λόγο ανάλυσης, μπαταρία και υπερθέρμανση (*Μάλλον ομως έχουν φτιάξει αυτά λόγο καλύτερου επεξεργαστή που σηκωνει το software).

 

Για το oneplus 2 δε ξέρω, φαινεται οτι του έχουν καλύτερο support μεσω oxygenOS. Δες αν διορθωσαν το θέμα με το κεντρικό κουμπί γιατι υπάρχουν αρκετά παράπονα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις μου χάλασε το power button. Ευτυχώς είχα ενεργοποιήσει το double tap. Τώρα το κάνουμε;! Το κινητό το αγορασα πέρυσι τον Ιούνη από Κίνα οπότε γιοκ η εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις μου χάλασε το power button. Ευτυχώς είχα ενεργοποιήσει το double tap. Τώρα το κάνουμε;! Το κινητό το αγορασα πέρυσι τον Ιούνη από Κίνα οπότε γιοκ η εγγύηση..

 

Το στέλνεις για service στην oneplus απ'όσο ξέρω, και απλά σε χρεώνουν για την επισκευή. Κάνε και "submit a ticket" και δες για αρχή.

 

πάρε και ενα otg καλώδιο να συνδέεις ποντίκι σε περιπτωση που κολλήσει και το double tap (ίσως δεν έχει διαφορά αλλα δεν χάνει κάτι)

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του G3 θα εφιστούσα την προσοχή σου σε αποκρισιμότητα λόγο ανάλυσης, μπαταρία και υπερθέρμανση (*Μάλλον ομως έχουν φτιάξει αυτά λόγο καλύτερου επεξεργαστή που σηκωνει το software).

 

Για το oneplus 2 δε ξέρω, φαινεται οτι του έχουν καλύτερο support μεσω oxygenOS. Δες αν διορθωσαν το θέμα με το κεντρικό κουμπί γιατι υπάρχουν αρκετά παράπονα.

 

Το G3 το ειχα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα, πηγαινε ανελπιστα καλα με την τελευταια cloudy. Stock δεν δοκιμασα καν να δω πως παει.

Καποιες αλλες custom CM-based ηταν χαλια.

 

Το UI του ειναι αρκετα καλο παντως ή απλα το συνηθισα.

 

Ειναι οντως αντιπαλος το G4, εχω πιασει ενα leather στα χερια μου και ηταν εκπληκτικο, φαινοταν να πηγαινει και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το G3 το ειχα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα, πηγαινε ανελπιστα καλα με την τελευταια cloudy. Stock δεν δοκιμασα καν να δω πως παει.

Καποιες αλλες custom CM-based ηταν χαλια.

 

Το UI του ειναι αρκετα καλο παντως ή απλα το συνηθισα.

 

Ειναι οντως αντιπαλος το G4, εχω πιασει ενα leather στα χερια μου και ηταν εκπληκτικο, φαινοταν να πηγαινει και γρηγορα.

 

Ισχυει οτι η cloudy ηταν η καλυτερη. Δεν προλαβα να την χρησιμοποιησω πολύ. Πάντως ζεστενόταν για πλάκα και κολλαγε.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι η cloudy ηταν η καλυτερη. Δεν προλαβα να την χρησιμοποιησω πολύ. Πάντως ζεστενόταν για πλάκα και κολλαγε.

 

Το ειχα παθει με μια custom rom, μαλλον ειχαν πειραξει το ποτε θα κανει throttle.

Με cloudy ολα καλα, ποτε δεν ειχα θεμα ακομα και σε παραλια με βαρια χρηση

Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν μιλάτε για το update σε 5.1.1 της CM; Να το περάσω λέτε;

 

 

Έχω και ενα ινβιτατσιο για το 2 που λήγει αύριο αλλά λέει μπορεί να γίνει claim μόνο από τον λογαριασμό μου..

Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν μιλάτε για το update σε 5.1.1 της CM; Να το περάσω λέτε;

 

 

Έχω και ενα ινβιτατσιο για το 2 που λήγει αύριο αλλά λέει μπορεί να γίνει claim μόνο από τον λογαριασμό μου..

 

Με το invite τι μπορούμε να κάνουμε;

Μπας και περιμενω να ερθει και σ'εμένα να μην το μπλέξουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις το 2;

 

Εχω και εγω Invite, αν λοιπον μπορεσω να φορτωσω το balance του paypal σημερα, θα το αγορασω.

 

Ο κυριοτερος λογος για μενα που εχω 2 νουμερα, ειναι το dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις μου χάλασε το power button. Ευτυχώς είχα ενεργοποιήσει το double tap. Τώρα το κάνουμε;! Το κινητό το αγορασα πέρυσι τον Ιούνη από Κίνα οπότε γιοκ η εγγύηση..

Τελικά ήταν θέμα software. Έκανα wipe όλα και είναι κομπλέ, κάπου είχε κολλήσει. Πρόσκληση ψάχνω και γώ.

Blonde mode in: Με μία πρόσκληση μπορούμε να πάρουμε δύο συσκευές; :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.