Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Πέρασα OTA την 12S.Έχασα όμως το root.Τι κάνω τώρα;

Έχασα και  το twrp,ενώ δεν είχα τσεκαρισμένο το update recovery!

Επειδή έχει συμβεί και σε άλλους αυτό, το πρόβλημα είναι ότι επαναφέρεται το cm recovery μετά το first boot.

Υπάρχει λύση και είναι η εξής. Μετά την εντολή που θα δώσεις για να flashάρεις το TWRP, δίνεις την παρακάτω εντολή για να μπεις κατευθείαν στο TWRP που έχεις flashάρει και έτσι δεν θα χαθεί.

fastboot boot recovery.img
Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Όπου recovery το όνομα που έχουμε δώσει εμείς, σωστά; Πχ σε εμένα twrp.img

 

 

 

edit: Σωστά!! Έπιασεεεεεεεεεεεεεεεεεε. Επιτέλους δούλεψε σωστά το recovery και rootαρα.. Να 'σαι καλά ρε Evo, πουθενά δεν το πέτυχα αυτό που έγραψες και πάλευα από το πρωί! :D

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δικη μου μ...ια (φυσηξα με αερα στις τρυπουλες των ηχειων γιατι ειχαν κλεισει απο σκονη κ βρωμιες απο τη δουλεια), πλεον δε με ακουν οταν μιλαω στο τηλ. Ηχο τα ηχεια εχουν κανονικα, επισης ανοιχτη ακροαση κανονικα. Οποτε μαλλον το μικροφωνο πειραχτηκε.. Τωρα λυση ειναι μονο αποστολη πχ στη μαμα oneplus? Αν το παω σε κανα τεχνικο εξω στην αγορα θα μου το αλλαξουν τα φωτα λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με έπεισε ένα παλικαράκι να πάω σε 12.1 nightly.. λέει η μπαταρία είναι καλύτερη από 5.02.

Επειδή είμαι εντελώς "μαμά" ή θα πάω σε αυτό ή θα γυρίσω σε 44s. Έκανα το λάθος κ έβαλα για δοκιμή τους HERE Maps της NOKIA και το κινητό έζησε 21 ώρες.. τραγικό. Τους έβγαλα και έβγαλα 30 ώρες με 2.5 ώρες οθόνη.. χάλια.. 

 

Ισχύει ότι πάω πρώτα σε ξεκλείδωμα bootloader>TWRP>12.1 και μετά το root το κάνω μέσα από τη rom;

(εννοείται χάνω τα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται....Απο 5.1 (5.1.1) δοκιμασα XenonHD καμια βδομαδα τωρα. Δεν εχω δει καποιο bug. Γενικα απο οτι εχω κοιταξει δεξια-αριστερα υπαρχει ψιλο-σταθεροτητα. 

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-xenonhd-5-0-2-beta-5-26-01-15-truly-t3028163

Link to comment
Share on other sites

..

Ισχύει ότι πάω πρώτα σε ξεκλείδωμα bootloader>TWRP>12.1 και μετά το root το κάνω μέσα από τη rom;

(εννοείται χάνω τα πάντα)

Τραβά ένα adb backup αν θες να ξαναγυρισεις έτσι όπως ακριβώς ήσουν. Google it

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την τελευταια nightly και google camera. αντιμετωπίζει κανεις προβληματα; Καθε 3-4 φωτογραφιες, κολαει και δεν πατιεται το κουμπι για να τραβιξει. κανω restart το app και ξαναδουλευει για λιγο. 

 

* ειμαι με LG G3, απλα θέλω να δώ αν ειναι δικο μου το θέμα η της ΡΟΜ, app

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και απέκτησα πέρα από τα JBL, τα ΤΤPOD-1E (υποτίθεται αυτά με το έξτρα μπάσο)  καθώς επίσης και τα Xiaomi Pistons v3 και πέρασα όλο το απόγευμα παίζοντας, πρέπει να πω οτι δεν υπάρχει επαφή με τα JBL. Μπορεί να χαλαστείτε με το φτηνό λουκ αλλά ο ήχος θα σας ανταμείψει. Τα φοράτε και το πάρτυ αρχίζει :)

 

Τα πιστόνια όμορφα, περιποιημένα και unboxing λες και ανοίγεις ακριβό άρωμα σε σχέση με τα άλλα. Από ήχο συμπαθητικά κ αρκετό μπασάκι.

 

Τα TTPOD μέτρια σε όλα. Όχι σαβούρες, αλλά υπερεκτιμημένα κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει τα JBL, είχα τα AKG Κ328 στο iPhone και πραγματικά μετάνοιωσα που πήρα τα Piston v2 και δε μπορώ να χρησιμοποιήσω τα Κ328. Μπορεί να είναι φθηνά, αλλά την ποιότητα των ακριβότερων δεν τη φτάνουν. Χώρια που αν μιλάς στο δρόμο, ο συνομιλητής σου ακούει τα πάντα που γίνονται γύρω σου, σε αντίθεση με το ίδιο το ΟΡ, που έχει εκπληκτικό Noise-Cancelation.

Link to comment
Share on other sites

Διάφανο είναι το background μονο στο launcher .μέσα στο μενού είναι μαυρο.θες και εξω να είναι μαυρο;

 

ναι. γινεται;

 

 

edit: το βρήκα απο nova launcher!

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και απέκτησα πέρα από τα JBL, τα ΤΤPOD-1E (υποτίθεται αυτά με το έξτρα μπάσο)  καθώς επίσης και τα Xiaomi Pistons v3 και πέρασα όλο το απόγευμα παίζοντας, πρέπει να πω οτι δεν υπάρχει επαφή με τα JBL. Μπορεί να χαλαστείτε με το φτηνό λουκ αλλά ο ήχος θα σας ανταμείψει. Τα φοράτε και το πάρτυ αρχίζει :)

 

Τα πιστόνια όμορφα, περιποιημένα και unboxing λες και ανοίγεις ακριβό άρωμα σε σχέση με τα άλλα. Από ήχο συμπαθητικά κ αρκετό μπασάκι.

 

Τα TTPOD μέτρια σε όλα. Όχι σαβούρες, αλλά υπερεκτιμημένα κατά τη γνώμη μου.

Σπύρο τα ΤΤποντ θέλουν ενισχυτή. Δεν έχω τα jbl, έχω τα υπόλοιπα, και τα ostry kc06 που επίσης παίζουν καταπληκτικά χωρίς ενισχυτή αλλά τα ΤΤ αν βάλεις ενισχυτή το μπάσο θα "μπουμάρει" το αυτί σου!!!!! Είναι υπερβολικά σε αυτό το σημείο. Αν θες δανείζω φθηνό portable ενισχυτή για να παίξεις/πειραματιστείς! :)

Έγινε επεξεργασία από panos444
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.