Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Πολύ θετική εντύπωση ή πρώτη βδομάδα με το op2. Ελλιπής ή ROM αλλά σταθερή

 

Μπορείς να ανεβάσεις μερικές φωτος τις συσκευής να τη δούμε σε πραγματικές συνθήκες χωρίς φωτοσοπιές κλπ κλπ;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη κάμερα από το 1 για μένα. Πιο πολύ φως μαζεύει κυρίως. Τα δοκίμασα δίπλα δίπλα με το δικό μου.

 

 

Κυρίως είναι σταθερή γιατι με το one ολα βγαίνανε κουνημένα. Και η μπροστινή πολύ καλή αν και δεν με ενδιαφέρει τόσο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ή μπροστινή του 2 μου φάνηκε πιο σκοτεινή. Δεν βοηθάνε και τα τσιπούρα της Κυριακής. Αν θες κάτι να συγκρίνουμε πες Σπύρο, είναι σχετικά εύκολο. (Στην αρχή της συνάντησης..!)

Link to comment
Share on other sites

Το σ/κ έχουμε κανονίσει μάζωξη λόγω της εορτάζουσας οπότε θα στα φωτογραφίσω.

Στην πρόταση σου για παρουσίαση σε διπλανό θέμα, εκτός ότι δεν έχω χρόνο δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Παρακάτω ένα σύντομο κείμενο:

Είναι παντού πιο γρήογορο το νέξους -εκτός της κάμερας- που όμως αργεί γιατί οι φωτογραφίες είναι σταθερές. Δεν το δικαιολογώ έπρεπε να είναι πιο γρήγορο. Αν έχεις "τρίποδο" πιθανόν το 1+1 να έχει καλύτερη φωτογραφία και σίγουρα πιο γρήγορη λήψη.

Οπουδήποτε αλλού υπερέχει. Το μέγεθος δεν με "ξενίζει" μιας και δεν έχει τεράστια διαφορά, με χαλάει που δεν έχει notification led. Με την μία πήρε την αναβάθμιση σε 6. Το προτίμησα και από 6p που θα έδινα άλλα 100€ αλλά όλα μετρητά. (φίλοι στην Αμερική)

Τέλος αυτό που μου έμεινε από την πρώτη μέρα χρήσης δεν είναι από μπαταρία ( :p) αλλά αυτή η φανταστική οθόνη. Ήμουν έτοιμος μέχρι και samsung να ξαναπάρω για αυτήν την τεχνολογία οθόνης. Ανοίγει η οθόνη από αδράνεια και δείχνει την ώρα και είναι σαν να είναι σβηστή η υπόλοιπη.

Για μένα άξιζε η αναβάθμιση -όση ήταν αυτή-, δεν θα την έκανα έτσι βιαστικά αν δεν έδινα το κινητό μου. Δεν αξίζει να αναβαθμιστείτε εν ολίγης. Και επίσης, επιτέλους αναβαθμίσεις όταν ανακοινώνονται. γιατί καταλήξαμε και η CM να τις δίνουν μετά από ένα τρίμηνο++.

Μπορώ να σας απαντήσω οποιαδήποτε απορία -αν έχετε κάποια-.

Συνημμένα και 2 φωτό κακάσχημες με βρώμικα τα κινητά.

post-41579-0-99935900-1446668000_thumb.j

post-41579-0-89674300-1446668007_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από panos444
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Congratulations, you have just received an invite to purchase the OnePlus X.

αν ενδιαφέρεται κάποιος, ας μου στείλει pm να του την στείλω.. είναι 3 ημερών και μου ήρθε πριν 3 ωρίτσες..

 

 

(sorry για το spam, είπα να το βάλω κ στα 2 θέματα της oneplus)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
πριν 17 ώρες, το μέλος Bonito έγραψε:

αυτο σκεφτόμουν μιας και το πήρα ήδη. 

 

τίτλος θέματος; Οneplus Three - Ο επωνυμος κινέζος ;

 

Yeap, καιρός είναι @Bonito

 

Αν θέλεις, μπορείς να έχεις την τιμή να δημιουργήσεις το νέο θέμα για το Oneplus 3. :T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
πριν 4 ώρες, το μέλος b1gboss έγραψε:

Ο λόγος; Γιατί το mi6 το βρίσκω και με 350 ευρώ από kimovil και το Op5 θέλει ~500

 

Τότε στα 350 ευρώ mi6 δαγκωτό :p  Είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά για το op5. Νόμιζα οτι τα έβρισκες στην ίδια τιμή γιαυτό είπα για το 5.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lamogio said:

 

Τότε στα 350 ευρώ mi6 δαγκωτό :p  Είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά για το op5. Νόμιζα οτι τα έβρισκες στην ίδια τιμή γιαυτό είπα για το 5.

Απλά δεν ξέρω μου αρέσει πάρα πολύ σαν εμφάνιση το op5. Επίσης έχω την εντύπωση ότι και η υλοποίηση του android στο op5 πρέπει να είναι κλάσης ανώτερη. Όσα xiaomi έχω δει δεν ξέρω, μου θυμίζουν λίγο OS από chinatown.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος b1gboss έγραψε:

Απλά δεν ξέρω μου αρέσει πάρα πολύ σαν εμφάνιση το op5. Επίσης έχω την εντύπωση ότι και η υλοποίηση του android στο op5 πρέπει να είναι κλάσης ανώτερη. Όσα xiaomi έχω δει δεν ξέρω, μου θυμίζουν λίγο OS από chinatown.

 

Στο op5 το OOS είναι σχεδόν stock android με κάποιες πινελιές της εταιρείας. Για μένα πολύ καλύτερο από αυτό της xiaomi. Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα και μπορείς να δώσεις τα περίπου 500 ευρώ που ζητάει θεωρώ οτι είναι καλύτερη επιλογή(AMOLED οθόνη-στα υπόλοιπα πάνω κάτω είναι σχεδόν ίδια). 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.