Jump to content



Αναζήτηση φορητού με IPS οθόνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και λίγο καιρό ψάχνω αυτό που λέει ο τίτλος οπότε θα ήθελα κάποιες προτάσεις.

Το κόστος είναι ενας σημαντικός παράγοντας και θα ήθελα να κρατηθεί όσο γίνεται πιο χαμηλά. Ωστόσο επειδή δεν ξέρω που ακριβώς παίζουν οι τιμές για τη συγκεκριμένη προδιαγραφή το αφήνω αόριστο βλέπουμε στην πορεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδιστάν;

Στο αμέρικα παίζει το envy με την τρελή ανάλυση (3200x1800) στα 800 ντόλαρς. IPS προφανώς.

Ελλαδιστάν νομίζω όλα τα ENVY 15 /Zenbook/Aspire με FHD ανάλυση έχουν IPS αλλά είναι ακριβά...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση.

Έριξα μια ματιά και όντως είναι αρκετά ακριβά τα άτιμα :p

Βασικα ας ρωτησω και κάτι άλλο.

Για να έχω μια πιο ποιοτική οθόνη από την τρέχουσα άθλια (προφανως ΤΝ) που τουλάχιστον να έχει αξιοπρεπείς γωνίες θέασης (και να μην αλλάζει αυτό που βλέπεις κάθε φορά που κουνάς έστω και ένα εκατοστό) υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ή αναγκαταστικά κοιτάμε μόνο τα προαναφερθέντα ;

Link to comment
Share on other sites

H πιό προσιτή λύση είναι να πας σε μεταχειρισμένο precision. Το πρώτο που είχε ips ήταν το [ame=http://www.amazon.com/Dell-Precision-Workstation-i7-2760QM-BoostTechnology/dp/B004Z1HYWW]Μ4600[/ame] σε 15.6" και το [ame=http://www.amazon.com/Dell-Precision-M6600-Mobile-Workstation/dp/B005REJDE8]Μ6600 [/ame]σε 17.3".

Για καινούργιο κοιτάς από το Μ4700 και πάνω.

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κι εμενα το μόνο που με προβλημάτισε ειναι η μάρκα αν και έχει τύχει να ακούσω αρκετές φορές και πολύ καλά λόγια.

Τα προβλήματα με την αντιπροσωπεία παραμένουν όπως πριν μερικά χρόνια να υποθέσω ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.