Jump to content



Recommended Posts

Πολλά προβληματα με netcode k connection . unplayable :stop: μεχρι τωρα . Πχ σημαδεύεις πρωτος και στη killcam φαινεται οτι σε εχει δει πρωτος ο αλλος και μετα εσυ. Χαλια μαυρα

Καλά ντάξει έλεος με το συγκεκριμένο game... Τελικά πρόκειται για μεγάλη φόλα! Δεν μπορώ να maxάρω τώρα το game επειδή έχω κάποια προγράμματα στο background λέει και δεν φτάνει η μνήμη... Καλή φάση! Θα το φάει το μαύρο σκοτάδι το game... είναι δυνατόν με την μουφιά! Crysis 3 και τα μυαλά στα κάγκελα! Άρε ρε CryEngine 4 γιατί αργείς...!

Btw [MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] κάνε με και accept να παίξουμε κανά παιχνιδάκι:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρόκειται για μεγάλη φόλα!

:T:

Crysis 3 και τα μυαλά στα κάγκελα!

:tomato:

Κατα τα αλλα...

Advanced Warfare's First Double XP Weekend Is Now Live, "Full Weight of Activision" On Lag Issues, Says Sledgehammer - MP1st

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11666]wolves[/MENTION] Μιλάω για τα ΓΡΑΦΙΚΑ όταν αναφέρομαι στο Crysis 3, και πάντα έχω στο μυαλό μου τις απαιτήσεις και των 2 παιχνιδιών για να δώ ποιός είναι ο "μάγκας" και ποιός είναι για ΓΕΛΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα απαιτήσεων είναι το καινούργιο Crysis.

1440p σε Max settings, 2x Super-Sampling, 16x AF.

295x2,4770k,16gb.

Ωραίος!

Δεν ήξερα οτι υπάρχει κάποιος απο δώ μέσα που έχει την 295Χ2!

Btw βγάλε το SuperSampling.. δεν υπάρχει κανένας λόγος να το έχεις και βάλε και Vsync και δές μετά τι ροή θα έχει το game! Φαντάζομαι οτι έχεις τους τελευταίους Catalyst 14.9.2 Beta..!

Όσο για το σχόλιο σου... ναι οκ έχει απαιτήσεις (Περισσότερο σε RAM/VRAM) απο κεί και πέρα CryEngine γραφικά ούτε στον ύπνο του δεν πρόκειται να δεί το ΑW...!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Btw βγάλε το SuperSampling.. δεν υπάρχει κανένας λόγος να το έχεις και βάλε και Vsync και δές μετά τι ροή θα έχει το game! Φαντάζομαι οτι έχεις τους τελευταίους Catalyst 14.9.2

To Super-sampling κάνει τη διαφορά.

Ειλικρινά, δε μπορώ χωρίς ΑΑ .Aκόμα και σε αυτές τις υψηλές αναλύσεις(2560χ1440) τα "jaggies" κάνουν την εμφάνιση τους.

Super-Sampling Vs No AA

s1_sp64_ship_2014_11_08_01_58_33_965.png

s1_sp64_ship_2014_11_08_02_01_25_164.png

Αναμένουμε καινούργιο σετ οδηγών από την amd για να λυθούν τα προβλήματα στο gpu scaling.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρών μπορώ να πω πως μου αρεσει.Στο pc μου παιζει ανελπιστα καλα και αν το ειχα κανει install στον ssd θα γλυτωσει και καποια μικρο κολληματα ,αλλα γενικα παιζω μια χαρα σε 1080p και με τα περισσοτερα feature ενεργοποιημενα.Στο call of duty παιζεις το singleplayer για να δεις την cinematic εμπειρια που σου προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρών μπορώ να πω πως μου αρεσει.Στο pc μου παιζει ανελπιστα καλα και αν το ειχα κανει install στον ssd θα γλυτωσει και καποια μικρο κολληματα ,αλλα γενικα παιζω μια χαρα σε 1080p και με τα περισσοτερα feature ενεργοποιημενα.Στο call of duty παιζεις το singleplayer για να δεις την cinematic εμπειρια που σου προσφερει.

με τι καρτουλα εισαι ? :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3724]Geo_K[/MENTION] δεν λέω οτι το SS δεν δίνει ποιότητα στο παιχνίδι...απλά το κόστος σε fps σε σχέση με την ποιότητα που λαμβάνεις είναι τελείως δισανάλογο! Ακόμα και για μία κάρτα σαν την 295Χ2 το SS λόγο του κακού αλγορίθμου με τον οποίο γίνεται implemented γονατίζει όλες τις κάρτες ανεξαρτήτως! Κάποιες game engines κάνουν χρήση αυτού του φίλτρου ακόμα και σήμερα και κάποιες όχι! Πάντως εκείνες που ΔΕΝ κάνουν χρήση του SS να ξέρεις είναι και εκείνες που είναι "σοβαρές" ως πρός τα γραφικά που προσφέρουν!

Όσο για το driver update που λές ναι.. περιμένουμε λογικά ΝΕΟ BETA Driver για το εν λόγω παιχνίδι διότι το scaling αυτήν την στιγμή αν κρίνω απο σένα είναι να το κλαίνε οι ρέγκες...!

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] με το SLI σου τι απόδοση έχει το game??

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Dj ALex έχουμε την ίδια κάρτα γραφικών και

SSD τον ίδιο απλά εγώ έχω τον 120άρι τί ρυθμίσεις έχεις στα options του παιχνιδιού;

Εγώ τα έχω όλα στα Extra (δοκίμασα όμως και στα low) Off τις ρυθμίσεις cache,HBAO+,SMAA t2x Shader 2X

δεν μπορώ να το παίξω απο ένα σημείο και μετά γιατί μου κολλάει και μου αποσυντονίζει

όλο το σύστημα μετά την αναγκαστική επανεκκίνηση δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει πάντως είμαι μέσα στα medium requirements μπορώ να πώ και στα adjusted γιατί παίζω σε ανάλυση 1680 Χ 1050 η κάρτα είναι η R9 270X 2 GB με τους τελευταίους beta drivers η RAM 8GB και ο επεξεργαστής AMD Phenom II X4 955 το λειτουργικό είναι Windows 8.1

Εdit: 1/Ο SSD είναι σχεδόν άδειος 80GB free και το παιχνίδι στον δεύτερο συμβατικό σκληρό.

2/GPU και CPU σε default ρυθμίσεις.

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

Dj ALex έχουμε την ίδια κάρτα γραφικών και

SSD τον ίδιο απλά εγώ έχω τον 120άρι τί ρυθμίσεις έχεις στα options του παιχνιδιού;

Εγώ τα έχω όλα στα Extra (δοκίμασα όμως και στα low) Off τις ρυθμίσεις cache,HBAO+,SMAA t2x Shader 2X

δεν μπορώ να το παίξω απο ένα σημείο και μετά γιατί μου κολλάει και μου αποσυντονίζει

όλο το σύστημα μετά την αναγκαστική επανεκκίνηση δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει πάντως είμαι μέσα στα medium requirements μπορώ να πώ και στα adjusted γιατί παίζω σε ανάλυση 1680 Χ 1050 η κάρτα είναι η R9 270X 2 GB με τους τελευταίους beta drivers η RAM 8GB και ο επεξεργαστής AMD Phenom II X4 955 το λειτουργικό είναι Windows 8.1

Εdit: 1/Ο SSD είναι σχεδόν άδειος 80GB free και το παιχνίδι στον δεύτερο συμβατικό σκληρό.

2/GPU και CPU σε default ρυθμίσεις.

Το πρόβλημα έγκειται στο οτι το game τραβάει πολύ RAM σε μας λόγω ανεπαρκούς frame buffer στην 270Χ (2GB αντί 4GB)!

Όταν το παιχνίδι πάρει όση VRAM έχουμε διαθέσιμη τότε πηγαίνει και τραβάει και όση RAM χρειάζεται για να καλύψει τις υπόλοιπες απαιτήσεις του σε μνήμη! Μέχρι στιγμής δεν έχουμε θέμα ΑΛΛΑ όταν έχουμε ΜΟΝΟΝ 8GB συνολική RAM στο σύστημα μας, και απο την οποία μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα έχουμε διαθέσιμη μονάχα (στην δική μου περίπτωση 4-5GB) το παιχνίδι ζορίζεται γιατί θέλει 6GB+ για να τρέξει νερό! Εάν τα κολλήματα που λές είναι σαν να παγώνει και να ξανά ξεκινά το παιχνίδι στα καλά καθούμενα είναι για αυτόν ακριβώς τον λόγο.. τελειώνουν οι μνήμες και αναγκάζεται ο σκληρός σου δίσκος να δώσει εικονική μνήμη στο παιχνίδι σαν συμπλήρωμα κάτι φυσικά που είναι πααααάρα πολύ αργό σε σχέση με την RAM/VRAM του συστήματος! Εγώ προσωπικά αναγκάζομαι πρός το παρόν να αδειάζω όσο μπορώ την RAM μου προτού ξεκινήσω το παιχνίδι για αυτό ακριβώς τον λόγο, ειδάλλως δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να τεζάρουμε τα γραφικά στο εν λόγω παιχνίδι εκτός απο το SuperSampling! Απο μία δοκιμή που έκανα πρόσφατα τεζάρισα τα γραφικά χωρίς SS και με FXAA ή SMAA t2X και είχα 100fps+ σε κάποιες σκηνές αλλά είχα θέμα με την ανεπαρκή μνήμη... Σιγά σιγά καταλαβαίνω οτι κάρτες με λιγότερα απο 4GB VRAM θα έχουν πρόβλημα σε λίγο καιρό στο να τεζάρουν τα παιχνίδια εκτός και αν εξοπλίσουμε τα συστήματα μας με πάνω απο 8GB RAM έτσι ώστε τα όποια παιχνίδια θέλουν μπόλικη μνήμη να τραβάνε περίσσοτερο απο κεί και να αξιοποιούν φυσικά και τα 2GB της 270Χ χωρίς κανένα πρόβλημα στην ροή του παιχνιδιού..

Τώρα αυτό που έκανα για να μην παιδεύομαι μέχρι να αναβαθμίσω την RAM μου είναι να κατεβάσω τα textures έτσι ώστε να "controllaro" τις απαιτήσεις σε μνήμη και να μην έχω σκαλώματα κάθε τρείς και λίγο επειδή όλα τα buffers ντικάρουν μέχρι το λαιμό...!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.