Jump to content



Αλλαγές στον τρόπο λειτουργίας των αγγελιών


DJD

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 14:26]

Ο συνδυασμός 150 καταχωρήσεων και δίμηνη παρουσία στο forum "ενεργοποιήθηκε". Επίσης όλα τα μέλη έχουν πλέον την δυνατότητα να βλέπουν το forum των πωλήσεων και τα μέλη με πάνω από 150 καταχωρήσεις μπορούν να βάλουν την δική τους αγγελία.

Αντε και μεγειές.... ;)

Εύχομαι να μην ξαναχρειαστεί να κάνουμε UPDATE στο ίδιο θέμα,,,:T:

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεις οτι καποιος μπορει να ΜΗΝ κατεβαινει για δουλιες σε μεγαλες πολεις. Δηλαδη οι Κρήτες τι να πουν? Απ'οσο δεν ξερω δεν υπαρχει καποιος Admin/mod απο εκει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

$George Vasil$ δεν μπορει να μην κατεβαινεις για διασκεδαση η για δουλειες σε Αθηνα -Σαλλονικη η σε αλλες πολεις .

Αυτο που λες θα μετρουσε μονο αν εμενες Αυστραλια η Αμερικη .

Εγώ δηλαδή που δεν πάω σε άλλες πόλεις για δουλιές ή διασκέδαση είμαι εξωγήινος; Και πιστεύω και πως πολλοί άλλοι δεν μετακινούντε συχνά από την διαμονής τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν με καταλαβατε...

Εγω ειπα οτι δεν εχω την δυνατοτητα να συναντηθω με αλλα μελη εκτος αυτα του Βολου για να με αξιολογισουν,αυτο και μονο...

Και αυτο δεν ειναι λογος να μην θελω να συναντηθω με καποιον ή να μην κατεβω για διασκεδαση...

Και γαι ποιο λογο να κατεβω αθηνα κτλ για να διασκεδασω...(αφου ειμε μολις 17)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ,οταν λεω προσωπο με προσωπο δεν εννοω να συναντηθει με καποιον μια φορα και τερμα πρωτον , και δευτερον οτι θα ηταν και ενα μετρο + προληψης για περιπτωσεις σαν αυτες που οδηγησαν να γινει αυτο το πολλ και τριτον αν ενα μελος κανει 150 ποστς θα θελει και αυτος και οι υπολοιποι να ειδωθουνε για να γνωριστουνε και μεταξυ τους .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ τελείως. Νομίζω πως μια ασφαλής συναλλαγή δεν εξαρτάται από τον αριθμό των posts αλλά από την φερεγκυότητα αυτού που την κάνει και από τα μέτρα ασφάλειας που περνούμε εμείς που αγοράζουμε .Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο, το να ποστάρω θα με κάνει εμένα η οποιωνδήποτε άλλο πιο αξιόπιστο για τις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ναι, το meeting για το meeting ναι, αλλά όχι να συναντηθούμε με κάποιον για να τον "κόψουμε", τι καπνό φουμάρει. Δεν είναι μυστική υπηρεσία το φόρουμ. Κάποιος μπορεί να θέλει και να μπορεί να το κάνει, δεν διαφωνώ, για να σιγουρέψει και την αγορά του. Αλλά αν υιοθετηθεί μια τέτοια μεθοδολογία ίσως αποκλειστούν κάποιοι που δεν έχουν την δυνατότητα αυτή. Καλύτερα να μην βάζουμε πολλά καλούπια στην λειτουργία του φόρουμ, αφού στην ουσία δεν πρόκειται για θέμα του φόρουμ, αλλά για προσωπική μας διευκόλυνση.

Για να μην παρεξηγηθώ, συμφωνώ με όλες τις αλλαγές που γίνανε [καλαμπούρι]αν και έχουν ως στόχο εμένα και μόνο εμένα[/καλαμπούρι] αλλά από κει και πέρα μην βάζουμε και ΤζειμςΜπονίστικες μεθόδους επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

@πασχαλια:Μαλλον θα ενοουσες τον τροπο σκεψης του αλλου οταν ειπες για το face to face....;)

Ειναι και αυτο κατι, για να αποφυγουμε ολα αυτα που γινονται τελαιυταια,αλλα με την δικια μου περιπτωση ή με αλλων χρηστων δεν μπορεις να πεις οτι εχω αδικο...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astacus

Εγώ διαφωνώ τελείως. Νομίζω πως μια ασφαλής συναλλαγή δεν εξαρτάται από τον αριθμό των posts αλλά από την φερεγκυότητα αυτού που την κάνει και από τα μέτρα ασφάλειας που περνούμε εμείς που αγοράζουμε .Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο, το να ποστάρω θα με κάνει εμένα η οποιωνδήποτε άλλο πιο αξιόπιστο για τις αγγελίες.

Μα δεν γινεσαι περισσοτερο ή λιγοτερο φερεγγυος με τα πολλα ποστς, εξηγησαν και παραπανω τα παιδια οτι δεν πανε να το κανουν Fleamarket, ειδαλλως θα ηταν 150 ποστς, 2 μηνες απο την εγγραφη, ενα μπουκαλακι δειγμα ουρων, λιγες τριχες απο τα μαλλια για ελεγχο DNA και δακτυλικα αποτυπωματα.

Δεν εξαλειφει κανενα προβλημα απο την ριζα του, ειναι πολυ πιο δυσκολο. Παμε απλως να απορριψουμε ενα μεγαλο ποσοστο τυχαρπαστων που κανουνε το πρωτο τους ποστ στις αγγελιες και κινδυνο για τον αγοραστη. Και καλα αν ο αγοραστης ειμαι εγω που πολυ δυσκολα θα κανω καταθεση τα 200 μου σε καποιον που εσκασε μυτη απο το πουθενα, αν και ο αγοραστης ειναι καινουριος και δεν εχει συνειδητοποιησει οτι ο πωλητης ηρθε απο το πουθενα, τι γινεται; Και στην τελικη, δεν ειναι χαζοι οι ανθρωποι, αν δουνε οτι δεν δουλευει ή οτι επιδεχεται βελτιωσεων, το προσαρμοζουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως πως αν οι αγοραστές προτιμούσαν αγορές μόνο χέρι με χέρι ή εγγύηση σε ότι αγοράζουν θα ήταν καλύτερα.Ακόμα θα μπορούσε να γίνει δημοσιοποίηση από τον πωλητή το μέλος-αγοραστής έτσι ώστε αν εγώ από αθήνα αγόραζα κάτι από κάποια άλλη πόλη ο πωλητής να είχε κάποιο είδος πιστοποίησης ας πούμε από εμένα για την καλή αγοραπωλησία.

Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμός 150 καταχωρήσεων και δίμηνη παρουσία στο forum "ενεργοποιήθηκε". Επίσης όλα τα μέλη έχουν πλέον την δυνατότητα να βλέπουν το forum των πωλήσεων και τα μέλη με πάνω από 150 καταχωρήσεις μπορούν να βάλουν την δική τους αγγελία.

κορυφαίο !!!!!!!!

καλή συνέχεια παιδιά στην προσπάθεια σας 50 και από μένα το ελάχιστο

όσο για το face2face αποκλείεται εξ ορισμού.....

άλλο .....αν κάποιος έχει καλές συστάσεις από φορουμ fleamarket ας βάλει λινκς στην υπογραφή του

ή ας βάλει στην υπογραφή "μ' έχει δει ο DJD ή ο RootX"

το τελευταίο αν το δω σε κανέναν σας θα πεθάνω στο γέλιο

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω 100.

Αλλα επειδη εχω δρομο μεχρι τα 150....

Ας κανω μερικα ποστ παραπανω

:D :D :D :D :D ΤΟ πιασατε το νοημα ετσι? :D :D :D :D :D:innocent:

Edit by DJD: Το νόημα είναι ότι την ίδια τύχη θα έχει κι όποιος το επαναλάβει. Κι αν παρατραβηχτεί το θέμα πάντα υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 13:55]

Μα ετσι την πατησε ο akal......Αγορασε κατι !

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 13:54]

τουλαχιστο θα μπορει καποιος με κατω απο 150 να εχει προσβαση στις αγγελίες Πωλήσεων ΜΟΝΟ για view , ώστε να μην μπορώ να πουλήσω , αλλά να μπορώ να αγοράσω αμα λάχει, Εξάλλου σε αυτή την περίπτωση ο πωλητης , δεν κινδυνεύει σε τπτ

--------------------------------------------------------------------------------

μα για την προστασια των αγοραστων δε γινονται ολα αυτα;

====================

τι δεν καταλάβατε (και το επαναλάβατε και οι 2) ?? Στην αναδρομή είσαστε λίγο... :rolleyes:

Δεδομένου ότι οι κακοπροαίρετοι χρήστες θα έχουν αποκλειστεί , -γιατί θα πρέπει να έχουν περάσει τον εκάστοτε περιορισμό- , οι άλλοι που δεν θα είναι "έτοιμοι" ακόμη , θα μπορούν να αγοράζουν κανονικά.

edit : 1) "...Ο συνδυασμός 150 καταχωρήσεων και δίμηνη παρουσία στο forum "ενεργοποιήθηκε". Επίσης όλα τα μέλη έχουν πλέον την δυνατότητα να βλέπουν το forum των πωλήσεων και τα μέλη με πάνω από 150 καταχωρήσεις μπορούν να βάλουν την δική τους αγγελία..." ,2) "...και συμφωνω σε αυτο που ειπαν παραπανω καποιοι στο να εχουν ολοι δικαιωμα για view...."

επιτέλους η φωνή της λογικής και.... του προγραμματιστή... :D

Link to comment
Share on other sites

με τις αναζητησεις τι παιζει? μου λεει μια αναζητηση καθε 20 δευτερ.

ενω ειναι η πρωτη που κανω?

οσο για τις αγγελιες εχω πουλησει ηδη 3 αντικειμενα και εχω κατω απο 150 ποστ?

σαν πολυ αυστηρο να ειναι το συστημα που ετοιμαζεται πιστευω πως 50 ειναι πολυ καλα

και ισως 2 μηνες απο την ημερα εγγραφης

αλλωστε δεν παιζει (για μενα τουλαχιστον) μεγαλο ρολο ο αριθμος των ποστ οσο η ποιοτητα τους

απαντησεις του στυλ ΥΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ..... Rules

ειναι μετρησιμο ποστ ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.