Jump to content



Αλλαγές στον τρόπο λειτουργίας των αγγελιών


DJD

Recommended Posts

Αλλωστε και γιατί να αγοράσεις εσύ ?????

Την μιά παίρνεις μητρική και την κάνεις καφετιέρα - την άλλη παίρνεις μνήμη και την κάνεις βαρελότο - κτλ...κτλ....

έχουμε καιρό για το πάσχα :p, γιατί νομίζεις έκανα τέτοια εποχή αναβάθμιση , όλο άνοιξη άλλαζα και πάντα γινόταν μαμακία

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδιά οι περισσότεροι είστε από ΑΘΗΝΑ και άρα μπορείτε να κάνετε τις αγορές σας οι τις πωλήσεις σας χέρι με χέρι χωρίς πρόβλημα!

Εμείς οι άλλοι όμως που δεν ζούμε στην ΑΘΗΝΑ τι θα κάνουμε;;;;;

Μην λέτε ότι σας κατέβει....Έλεος πια ....ακόμα και εδώ να παραμερίσουε την επαρχίια;;;;;;;;;;;;;;

έχω συνολικά 6 αγορές και 3 πωλήσεις και δέν είχα πρόβλημα και δεν είχα την απαίτηση να δω το προιόν πριν το αγοράσω.....

Δεν ψήφισα γιατί νομίζω δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει τίποτα......

ΤΙ 50 και 200 ; Δηλαδή για να αγοράσει πουλήσει κάποιος πρέπει ντε και καλά να γράφει διάφορα....;;;

ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Μια λυση ειναι η αντικαταβολη , το οποιο προϊον να ειναι σε διαφανη θηκη για να ειναι ευκρινες. Αλλα παλι ποιος θα σου εξασφαλισει οτι αυτο θα δουλευει σωστα? Το ιδιο ισχυει και για πωλησεις σε συναντηση. Και ολα καλα , με τα ποστ και οι δυο χρηστες εχουν 10μυρια ποστ ο καθενας και γινεται μια στραβη και το hardware χαλαει. Αμα τωρα ο ενας απο τους δυο ειναι στραβος ανθρωπος και δεν μπορεις να συννενοηθεις μαζι του τοτε τρεχα γυρευε. Ή μηπως ψαχνεται για 100% ασφαλες συναλλαγες? Ενα ποσοστο μηδαμινο ( απο οτι εχω δει εδω) με απατες θα υπαρχει παντα και παντου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas

με τις αναζητησεις τι παιζει? μου λεει μια αναζητηση καθε 20 δευτερ.

ενω ειναι η πρωτη που κανω?...

Και το "νεα θεματα" αναζητηση ειναι

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας όπως θέλει ας προστατευτεί.

αν θέλετε συλλογική θωράκιση ας δώσουμε όλοι απο 1ευρώ να αποζημιωθεί το παιδί που έχασε τα 170.....

κανείς δε θα το στερηθεί και άυτός θα χαρεί....

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε παιδιά αρχισε κιόλας το μέτρο!

Μου φαίνεται λίγο ανούσιο να μην μπορείς καν να δεις την ενότητα Ζήτηση. Δεν θα μπορούσε να γίνει απλά να μην ποστάρουν αυτοί που δεν έχουν δικαίωμα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω καποιος που εχει 200 post δεν ειναι κλεφτης και καποιος που εχει λιγοτερα ειναι(η τουλαχιστον εχει περισσοτερες πιθανοτητες να ειναι)!ωραιο μετρο για να μετρησεις την τιμιοτητα ενως ανθρωπου πιστευω ειναι "αντικειμενικοτατο".εγω δηλαδη που postαρω σπανια ενω ειμαι εδω αρκετο καιρο ηρθα για να σας κλεψω.και πανω απο ολα μου αρεσουν τα ακραδαντα επειχηρηματα σας.Η αποψη μου παντως ειναι οτι τα ατομα του lab μπορουν απο εδω και περα να κρινουν(πιστευω οτι ειναι σε θεση ολοι να κρινουν) με ποια ατομα θα κανουν αγοροπωλησιες,χωρις ταυτοχρονα να μου απαγορευσουν εμενα να κανω συνναλαγες με οποιον θελω και οπως θελω.

Link to comment
Share on other sites

@Zul:Τι να κανουμε δηλαδη τωρα για να προστατευτουμε....

Προτινε κατι καλυτερο αν εχεις βρει εσυ....

Edit: Το Zul βγενει απο την Ζουλλα....;;;;:p :P :hehe: :hehe: (σορρυ δεν κρατιθηκα....:whistling )

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα αντι να σου επιβαλει καποιος να μην κανεις αγοροπωλησιες με καποιον με λιγα post απλα κοιτα μονο σου ποσα post εχει και κρινε εσυ τι θελεις να κανεις.Δεν ειναι πολυ απλο?η χρειαζεστε ολοι εδω μεσα ενα "μπαμπα και μια μαμα"να σας προστατευουν απο τους επιτηδειους?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να σκεφτείτε και κάποιο άλλο πρόσθετο κριτήριο για χρήστες (όπως εγώ) ?

Δηλαδή με αρκετό διάστημα εγγραφής στο site ....αλλά λίγα πόστ ?

Διαφορετικά ...τους αφαιρείτε το δικαίωμα να χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο τμήμα του φόρουμ.

Εγώ θα πρέπει να περιμένω μέχρι την Ολυμπιάδα του Πεκίνου το 2008 για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω ξανά τις αγγελίες ή να τροποποιήσω μιά ήδη υπάρχουσα που έχω βάλει.

Δέν το θεωρώ σωστό.

Το θέμα των αγγελιών...για μένα είναι σχετικά απλό....όσον αφορά τη Διοίκηση του site.

Πληρης διασφάλιση για συναλλαγές μέσω αγγελιών δεν μπορεί να υπάρξει ποτέ.

....και όπως αναφέρετε και εσείς...δεν σκοπεύετε να κάνετε το site σας....fleamarket.

Αναγράφεται στους κανόνες ότι....το site ουδεμία ευθύνη φέρει για τις αγοραπωλησίες αγαθών που γίνονται μέσω των αγγελιών του.

Από 'κει και πέρα την ευθύνη φέρουν οι 2 αντισυμβαλλόμενοι....πωλητής και αγοραστής.

Αλλο ένα παράδειγμα είναι η λειτουργία του insomnia.

Αρκετά παλιό site...χωρίς παρόμοιους περιορισμούς.

Τέλος πάντων....αυτή είναι η γνώμη μου.

Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να τροποποιηθούν οι κανόνες των αγγελιών.....χωρίς να αποκλείονται άμμεσα ή έμμεσα κάποιοι χρήστες.

Ευχαριστώ

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Μ αρέσει που κάποιοι συνεχίζουν να ψηφίζουν ενώ από το ίδιο το thread γίνεται αντιληπτό ότι πάει να γίνει μεγάλο λαθος στο forum.....Tι να πώ....

Αν η πλειοψηφια διαφωνισει δεν βλεπω το λογο για να μεινει αυτο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.