Jump to content



Μητρικη εξω απο case


Jimaki MBG

Recommended Posts

Θελω να κανω κατι δοκιμες, αν βγαλω την μητρικη και την εχω στο τραπεζι (ξυλινο) συνδεδεμενη κανονικα psu vga hdd cpu ολα .θα λειτουργει?υπαρχει φοβος να παθει κατι?(μην μου πειτε αν πεσει πανω νερο). Εννοω μονο και μονο που θα ερχεται σε επαφη με ξυλο ενω ειναι σε λειτουργιά.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλο.πως θα την ανοιξω?να βραχυκλωσω τα πινακια που συνδεετε το κουμπι power στην μιτρικη?η μιτρικη δεν εχει πανω κουμπι power απο μονη της οπως εχουν μερικες αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα. 3 χρονια το ειχα γυμνο το συστημα.

Ειχα βαλει ψηλες βιδες στις οπες της μητρικης για να ειναι 5+ ποντους ψηλοτερα απο το τραπεζι για να παιρνει αερα.

Η καρτα γραφικων αν ειναι μεγαλη πεφτει προς τα δεξια. Κρατησε την με οποια πατεντα θελεις. Στην αρχη ειχα ενα λαστιχακι αλλα μετα βρηκα το ψηλο σιδερακι που χρησιμοποιειται στα benchtables.

Το ανοιγμα του υπολογιστη γινεται με επαφη στα σιδερακια με κατσαβιδι ή αν βγαλεις το καλωδιο απο το κουτι κ το συνδεσεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα... Προσωπικα ειχα μηνες ετσι υπολογιστη, επισεις απο εποχες 486, pentium1 κτλ δε θυμαμαι ποτε να ειχα καπακι σε υπολογιστη για πανω απο 1-2 μερες... γενικα δεν τα παω καλα με τα κλειστα πραγματα...

Τελικα αυτο το προβλημα λυθηκε σχετικα προσφατα, εδω και κανα δυο χρονια οπου αποκτησα αυτο το κουτι Folding/Bench table ? - Overclock3D Forums και ησυχασα. :banging:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...τελικα το προβλημα που εχω εδω και 1μιση μηνα και μου εχει στοιχισει καρτα γραφικων και τροφοδοτικο 410 ευρω οφειλοταν στο κουτι που αγορασα απο μελος εδω.και βραχυκυκλωνε.Αν το γνωριζε οταν μου το πουλησε θα το βρει μπροστα του(δεν απειλω προφανως, καρμικα εννοω :) ), αν οχι ζητω συγνωμη που εστω το αναφερω εδω και προχωραμε.συμβαινουν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...τελικα το προβλημα που εχω εδω και 1μιση μηνα και μου εχει στοιχισει καρτα γραφικων και τροφοδοτικο 410 ευρω οφειλοταν στο κουτι που αγορασα απο μελος εδω.και βραχυκυκλωνε.Αν το γνωριζε οταν μου το πουλησε θα το βρει μπροστα του(δεν απειλω προφανως, καρμικα εννοω :) ), αν οχι ζητω συγνωμη που εστω το αναφερω εδω και προχωραμε.συμβαινουν αυτα.

Οχι ρε του ανθρώπου....

Καλυτερη καταρα ειναι να του γινει ο τιτανας ati :hehe:

(προσωπικα δεν νομιζω να το γνωριζε, αν και "αντιπαλο" στις συβαλλαγες δεν εχει δωσει το παραμικρο δικαιωμα απ' οσο γνωριζω)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...τελικα το προβλημα που εχω εδω και 1μιση μηνα και μου εχει στοιχισει καρτα γραφικων και τροφοδοτικο 410 ευρω οφειλοταν στο κουτι που αγορασα απο μελος εδω.και βραχυκυκλωνε.Αν το γνωριζε οταν μου το πουλησε θα το βρει μπροστα του(δεν απειλω προφανως, καρμικα εννοω :) ), αν οχι ζητω συγνωμη που εστω το αναφερω εδω και προχωραμε.συμβαινουν αυτα.

Πολύ δυσκολο αυτό, μηπως εσυ δεν τα τοποθέτησες σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μονο τον/τους σκληρους δισκους προσεχε. Ενας φιλος ειχε ετσι ανοιχτο το συστημα του μεχρι που επεσε ενας δισκος κατω ενω δουλευε και μετα ουτε ανακτηση αρχειων δε μπορουσε να κανει.

Επισης για το start/restart κλπ υπαρχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μονο τον/τους σκληρους δισκους προσεχε. Ενας φιλος ειχε ετσι ανοιχτο το συστημα του μεχρι που επεσε ενας δισκος κατω ενω δουλευε και μετα ουτε ανακτηση αρχειων δε μπορουσε να κανει.

Επισης για το start/restart κλπ υπαρχει αυτο.

ωραιος.το παραγγελνω.δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι τετιο αν και ειναι αρκετα χρησιμο οποτε προφανες οτι θα υπαρχει ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.