Jump to content



SuSE 9.1 Professional


R@tNET

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 07:12]

βασικά το πακέτο professional έχει τα πάντα μέσα.

εγώ είχα αγοράσει το 8.2 και είχε 2dvd, 5cd και 2 manual,

με το administrative guide να είναι πολύ χρήσιμο για κάποιον που ξεκινάει.

Εγώ έχω αγοράσει τα πακέτα... SuSE 7.2 Professional & 8.1 Personal... :D

που από αυτά τώρα αξίζουν μόνο τα εγχειρίδια χρήσης τους...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από LordOfRings [Σήμερα, στις 19:24]

Αυτο που εχω εγώ εινα free.

suse server 9 suse 8.2 9.1 pro

Αυτά τα έχω αντιγράψει από έναν καλό και υπομονητικό φίλο... :p συν τα πακέτα που έχω κατεβάσει από ftp... συν τα πακέτα που έχω αγοράσει... παρακάτω φώτο... ;)

post-1513-1416071394,5589_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

-Έβαλα το DVD SuSE 9.1 Professional και ξεκινά η εγκατάσταση... σετάρει τα αρχεία από το DVD... και μου κάνει επανεκκίνηση για να ρυθμίσω μετά τα Passwords, το δίκτυο, κτλ...

-Κάνει επανεκκίνηση και δεν μου ξαναδιαβάζει το DVD και με βγάζει σε περιβάλλον UNIX :wall: και μου λέει:

-

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GNU GRUB version 0.94 (639K lower / 130048K upper memory)

[Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename.]

grub>_

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

please :help:...

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 21:34]

μήπως το ξεκίνησες σε περιβάλλον command prompt?

Του έκανα διόρθωση λειτουργικού :nerd: (το έγραφε "εκκίνηση εγκατεστημένου συστήματος" νομίζω... ) και τώρα δουλεύει ρολόι... για την ώρα μου φαίνονται καλά... θα δήξει όμως ο χρόνος... :look:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από R@tNET

Αυτά τα έχω αντιγράψει από έναν καλό και υπομονητικό φίλο... :p

Πάντως αν θές σου δίνω το Fedora να δείς το φώς το αληθινό. Μακράν καλύτερο απο το Suse 9.1 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 20:21]

Πάντως αν θές σου δίνω το Fedora να δείς το φώς το αληθινό. Μακράν καλύτερο απο το Suse 9.1 Pro

Μου το ξανά έβγαλε αυτό... :rant: :rant: δεν μπουτάρει καθόλου για να μπει σε γραφικό περιβάλλον... :rant: :wall:

------------------

GNU GRUB version 0.94 (639K lower / 130048K upper memory)

[Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename.]

grub>_

------------------

;) Αρχίζω να σκέφτομαι το Fedora...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Πάντως αν θές σου δίνω το Fedora να δείς το φώς το αληθινό. Μακράν καλύτερο απο το Suse 9.1 Pro

fedora και αγιος ο θεουλης!αν και ειναι λιγο σπαστικο οτι ανανεωνεται τοσο μα τοσο συχνα.εχω κατεβασει και τo core 1 και το 2 και τωρα σπαζομαι να το ξανακατεβασω :-(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Larry

fedora και αγιος ο θεουλης!αν και ειναι λιγο σπαστικο οτι ανανεωνεται τοσο μα τοσο συχνα.εχω κατεβασει και τo core 1 και το 2 και τωρα σπαζομαι να το ξανακατεβασω :-(

To τρία είναι καλύτερο από τα 1 και 2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε (μήπως είναι αυτό) να απενεργοποιήσεις το antivirus από το BIOS. Εγώ όταν το είχα ενεργοποιημένο το setup έγινε χάλια και το bootloader φαινόταν σε στυλ χαρακτήρων! Όταν το απενεργοποίησα (το antivirus) το bootloader φαινοταν μια χαρά (μπλε χρώμα με κάθετα στοιχησμένες επιλογές κ.λπ.). Ισως να είναι αυτό! :hmm:

(Αν δεν είναι, ενεργοποίησέ το για να έχω δίκιο!!! :boxed: --πλάκα κάνω!--)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΧΡΗΣΤΟΣ [Χθες, στις 22:04]

Δοκίμασε (μήπως είναι αυτό) να απενεργοποιήσεις το antivirus από το BIOS. Εγώ όταν το είχα ενεργοποιημένο το setup έγινε χάλια και το bootloader φαινόταν σε στυλ χαρακτήρων! Όταν το απενεργοποίησα (το antivirus) το bootloader φαινοταν μια χαρά (μπλε χρώμα με κάθετα στοιχησμένες επιλογές κ.λπ.). Ισως να είναι αυτό! :hmm:

(Αν δεν είναι, ενεργοποίησέ το για να έχω δίκιο!!! :boxed: --πλάκα κάνω!--)

:hehe::hehe::hehe:

Θα το δοκιμάσω ξανά... το είχα ενεργοποιημένο... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοιτάξτε...

http://www.houghi.org/pivot/entry.php?id=25

εγώ φτάνω πριν την επανεκίνηση για το root password αλλά μετά το reboot μπαίνει σε ένα πράσινο backround μ εδιάφορα να φορτώνουν. Μου ζητάει password αλλά τι να βάλω? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ να δηλώσω εγώ..( Αν βάλω PASS: ROOT τότε λέει "Have lots of fun" ή κάτι τέτοιο αλλά μετά τίποτα ...κάτι αρλούμπες. Βασικά durιng installation μου έβγαλε κάτι "these packages return an error" και απαριθμούσε καμιά 10ριά πακέτα....αλλά μετά συνέχισε κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.