Jump to content



Super PI 32M Database :: TOP 30 List


DJD

Recommended Posts

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Spyrus [Σήμερα, στις 12:53]

Έχω δει μέχρι και 20 βαθμούς κάτω χωρίς το καπάκι των Opteron που είναι χάλια λένε...

Έχεις δοκιμάσει να το βγάλεις;

Το εβγαλα σε εναν 148 που εβλεπα ψηλες θερμοκρασιες.Εκτος του οτι δεν διορθωθηκε κατι,το CPU αυτο πεθανε μετα απο λιγες μερες,οπως και αρκετα αλλα CPU topless αποτι διαβαζω στο XS:rip:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στον Venice βλέπω -10 κέρδος περίπου και κανα 50mhz + [stable] οποτε βγάζω το ihs . Απλά θέλει προσοχή κατα το βγάλσιμο μην πάρεις με το ξυράφι κανα chipaki μαζί , οπως επίσης μετά και με την τοποθέτηση waterblock-evap-Can να μην είναι πολύ σφικτά . [ενοειται ολα τα ανωτέρω να ειναι κεντραρισμένα γιατί αν δεν είναι θα την φάς την μία γωνία κατα την τοποθέτηση σφίξεις δεν σφίξεις πολύ] .

Ολα αυτά για bench και αν σου λέιπουν τόσο 50~ μηζ για να κανεις score για 24/7 δεν θα το άφηνα ξεκαπάκωτο .

Link to comment
Share on other sites

Νταξ...phase k can χωρίς καπάκι είναι :rip: :rip: :rip: για πυρήνα...θέλει πολύ πείρα...

Απλά το βγάζεις τους τραβάς ένα lapping από την κάτω μεριά εκεί που είναi ο πyρήνας του χώνεις και As5 για αέρα/νερό ή AC για phase/ln2 όπως κάνω σε κάθε A64 μ και βλέπεις μέχρι και -5 τουλάχιστο σε load αλλά και mhz...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil

Το εβγαλα σε εναν 148 που εβλεπα ψηλες θερμοκρασιες.Εκτος του οτι δεν διορθωθηκε κατι,το CPU αυτο πεθανε μετα απο λιγες μερες,οπως και αρκετα αλλα CPU topless αποτι διαβαζω στο XS:rip:

Σπανε οι γωνιες...:(...και rip το CPU....αν προσεξεις και κολλησεις τιποτα πιο ψηλα αυτοκολλητα γυρω γυρω για να ειναι το evap παντου το ιδιο καιπροσεξεις και το σφιξιμο εισια μια χαρα...:D

Link to comment
Share on other sites

Αν πατάει το εβάπ στο κέντρο και δεν σφίξεις τις βίδες του με Γαλλικό κλειδι :rolleyes: δύσκολα να σπάσει . εμένα πάντως μετά απο καμια 10ρια βγάλε βάλε ihs φανήκανε τα traces οποτε δεν το ξαναβγάζω . :D

@Esdee κοιτα πώς έγινε το socket πουναι η αυτοκολλητη αρμαφλεξ οεοεοεοεο

post-1303-1416072486,1504_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Αν πατάει το εβάπ στο κέντρο και δεν σφίξεις τις βίδες του με Γαλλικό κλειδι :rolleyes: δύσκολα να σπάσει . εμένα πάντως μετά απο καμια 10ρια βγάλε βάλε ihs φανήκανε τα traces οποτε δεν το ξαναβγάζω . :D

εδω εχω το 24/7 naked 4800+ και εχω σφιξει με παξιμαδι το waterblock με το χερι για να μην ξεφυγω, ακομα και με τις πεταλουδες και με το χερι σε phase παντα παρασηρομαι και στραβονουν backplate-board

Αρχική απάντηση από Athens2004

@Esdee κοιτα πώς έγινε το socket πουναι η αυτοκολλητη αρμαφλεξ οεοεοεοεο

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

εδω εχω το 24/7 naked 4800+ και εχω σφιξει με παξιμαδι το waterblock με το χερι για να μην ξεφυγω, ακομα και με τις πεταλουδες και με το χερι σε phase παντα παρασηρομαι και στραβονουν backplate-board

Ντάξ...άλλο το waterblock και άλλο το evap...

Σε waterblock δεν το φοβάμαι το core γιατί μπορείς να το ρυθμίσεις ακριβώς... αλλα σε Phase ή ακόμα και στην μαμά την ψύκτρα το φοβάμαι να τον έχω γυμνό...

Link to comment
Share on other sites

Aναμένεται μεγάλη μάχη για το WR και να είναι ελληνικότατο.

Καιρό έχω να δω το Hipro No2 εδώ μέσα.

Μπράβο Unseen...αλλά δε θα πέσει έτσι εύκολα ο Γιώργος....

’ντε καιρός να δούμε το backup του όπως και το δικό σου που σίγουρα έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 21:33]

ωχ... αυτο δεν το ειχα δει... Γιωργο σε εχω :p

Βρε Intel να 'ναι κι ας μ'έχεις.......Εγώ χαίρομαι....... ;):D

Μόνο κάνε λίγο γρήγορα γιατί ένας Yonah στους 4Gzzz, θα κάνει μεγάλη ζημιά........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Μόνο κάνε λίγο γρήγορα γιατί ένας Yonah στους 4Gzzz, θα κάνει μεγάλη ζημιά........ ;)

Ώχ....

Δεν μ αρέσει αυτό...

Για καλό μας το είπες ή για να περιμένουμε να μας πέσουν τα μαλιά(όσα έχουμε)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.