Jump to content



Απάτη από αγγελία από γειτονικό forum?


dimmelis

Recommended Posts

Κοιτάξτε...αν όπως μας αναφέρει ο dimmelis γίνονται έτσι τα πράγματα, ότι δεν μπορεί να έρθει σε επικοινωνία μαζί του (κοινώς τον αποφεύγει) αυτό και μόνο του φαίνεται ύποπτο.

Τώρα η κάρτα έχει δεν έχει πρόβλημα ο πωλητής θα έπρεπε να έχει ήδη μιλήσει με τον dimmelis. Μάλλον δεν σκέφτηκε πως υπάρχει περίπτωση να τον αναφέρουν στα forum και όχι μόνο.

Δυστυχώς υπάρχουν και τέτοια άτομα με τέτοιες συμπεριφορές που προσπαθούν να κοροϊδέψουν κοσμάκι.

Πόσο αν επιτρέπεται την αγόρασες;

Έγινε επεξεργασία από kazaboy
Link to comment
Share on other sites

Μετά και από τεχνικό έλεγχο η κάρτα είναι σίγουρα χαλασμένη.

Ο χρήστης έχει τα εξής username:

(forum INSOMNIA)

-----

To νου σας παιδιά κ ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Έγινε επεξεργασία από DJD
Username deleted - DJD
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεις να αποδειξεις πως η καρτα δεν δουλευε ΠΡΙΝ τη παραλαβεις τοτε κακως βαζεις το ονομα του.

Ο δικηγορος μου λυσσαει για κατι τετοια κι ανετα σου παιρναμε κι το πισι κι το αμαξι :p

Αντιστοιχα κι εκεινος δεν μπορει να αποδειξει οτι δουλευε ΑΦΟΥ σου τη παρεδωσε.

75ε ειναι αυτα σε καταλαβαινω, βαλτα στη χασουρα και πας παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεις να αποδειξεις πως η καρτα δεν δουλευε ΠΡΙΝ τη παραλαβεις τοτε κακως βαζεις το ονομα του.

Ο δικηγορος μου λυσσαει για κατι τετοια κι ανετα σου παιρναμε κι το πισι κι το αμαξι :p

Αντιστοιχα κι εκεινος δεν μπορει να αποδειξει οτι δουλευε ΑΦΟΥ σου τη παρεδωσε.

75ε ειναι αυτα σε καταλαβαινω, βαλτα στη χασουρα και πας παρακατω.

Μόλις την έβαλα στον 1ο υπολογιστή δεν δούλεψε. Δοκιμαστηκε και σε άλλους 2 και δεν δούλεψε. Αν ο πωλητής είχε λίγο μυαλό θα μου απαντούσε σε κάποιο pm λέγοντας μια φτηνή δικαιολογία όπως π.χ., σε αυτόν δούλευε και δεν ξέρει τπτ. Το ότι με αποφεύγει σημαίνει πως ήξερε πολύ καλά τι συμβαίνει με την κάρτα.

Έχεις δίκιο πάντως, δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα.

Το όνομα του, όμως δημοσιεύτηκε για να μην τον εμπιστευτεί εύκολα κάποιος μελοντικός αγοραστής.

Αν θέλει πάντως ας έρθει με τον δικηγόρο σου να τα βρούμε :p.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα αντίλογος σε αυτά δυστυχώς και αν και δεν έχω κανένα λόγο να πιστέψω πως είσαι κακοπροέρετος πολλοί θα το κάνουν.

Επίσης πρέπει να ξέρεις για τον Πολωνό πως ο τελευταίος δικηγόρος που του μίλησε έσκισε τα πτυχία του και έκτοτε διδάσκει τον λόγο του θεού στην Αφρική.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως το έκανες ανάρτηση και στο γειτονικό forum.

Τώρα από μεριάς forum δεν θα ήταν συνετό να προβεί στην κατάργηση του λογαριασμού του αν όντως αποδειχνούν ότι όλα τα παραπάνω που έχουμε πει ισχύουν; Το λιγότερο που μπορεί να κάνει.

Επειδή δεν έχω διαβάσει να πώ την αλήθεια τους κανόνες για τις πωλήσεις, δεν υπάρχει κάτι στο οποίο να παραπέμπει σε τέτοιου είδους περιπτώσεις και τι γίνεται μετά;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα αντίλογος σε αυτά δυστυχώς και αν και δεν έχω κανένα λόγο να πιστέψω πως είσαι κακοπροέρετος πολλοί θα το κάνουν.

Επίσης πρέπει να ξέρεις για τον Πολωνό πως ο τελευταίος δικηγόρος που του μίλησε έσκισε τα πτυχία του και έκτοτε διδάσκει τον λόγο του θεού στην Αφρική.

Τη τελευτια φορα που ειδα εκανε check in στο θιβετ :hehe:

Φαντάζομαι πως το έκανες ανάρτηση και στο γειτονικό forum.

Τώρα από μεριάς forum δεν θα ήταν συνετό να προβεί στην κατάργηση του λογαριασμού του αν όντως αποδειχνούν ότι όλα τα παραπάνω που έχουμε πει ισχύουν; Το λιγότερο που μπορεί να κάνει.

Επειδή δεν έχω διαβάσει να πώ την αλήθεια τους κανόνες για τις πωλήσεις, δεν υπάρχει κάτι στο οποίο να παραπέμπει σε τέτοιου είδους περιπτώσεις και τι γίνεται μετά;

Και ΠΩΣ θα το αποδειξει ?

Οταν αγοραζεις μεταχειρισμενα πραγματα χωρις εγγυηση λιγο η πολυ αυτα πρεπει να τα περιμενεις.

Οχι απαραιτητα να ερθει ο αλλος να στον φερμαρει στα δοντια, αλλα κατι για καποιο λογο να σταματησει να λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε πολλές φορές για το πως θα αποδειχτεί...

Αφού αποφεύγει οποιαδήποτε επικοινωνία με τον dimmelis, ε τι άλλο θέλει να καταλάβει κάποιος ότι η υπόθεση βρομάει?

Link to comment
Share on other sites

απο την στγμη που ο πωλητης λεει οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ , και ο αγοραστης δεν δοκιμαζει την καρτα μπροστα στον πωλητη για να δει τι παραλαμβανει , ο πωλητης μπορει να ισχυριστει οτι θελει .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί ειστε τόσο στενόμυαλοι συγνώμη κιόλας ....αλλά γιατί δεν καταλαβαίνεται, δεν λέω πως δεν έχετε δίκιο κι εγώ μαζί σας είμαι, άλλωστε σε προηγούμενο post αναφέρω πως θα μπορούσε να κινηθεί σωστά ο dimmelis, αλλά αναφέρωμαι στο ότι απο την στιγμή που αποφεύγει κάθε επικοινωνία μαζί του , ε αυτό και μόνο αρκεί στο να τον χαρακτηρίσει κανείς ΕΝΟΧΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι, γιατί μπορεί να είναι διακοπές.

Οχι γιατι μπορεί να έχει πάθει κάτι.

Όχι για 100000 όχι.

Δυστυχώς αυτό που ισχύει είναι αυτό.

απο την στγμη που ο πωλητης λεει οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ , και ο αγοραστης δεν δοκιμαζει την καρτα μπροστα στον πωλητη για να δει τι παραλαμβανει , ο πωλητης μπορει να ισχυριστει οτι θελει .
Link to comment
Share on other sites

Λάθος που έβαλες τον χαρακτηρισμό μ...λακας στην αξιολόγησή σου. Ένα απλό

"Μου πούλησε κάρτα που δεν δουλεύει και αποφεύγει να απαντήσει στα μηνύματά μου" περιγράφει τα πάντα για αυτόν, χωρίς να εκτίθεσαι εσύ.

[MENTION=24079]kazaboy[/MENTION]

Στο εν λόγω άτομο έχουν βάλει 2 ουδέτερες αξιολογήσεις διότι δεν τσεκάρει το mailbox του. Οπότε μπορεί να μην είναι... μόνιμος κάτοικος Insomnia, αλλά μόλις πουλήσει κάτι να την κάνει και να επανέρχεται μετά από μήνες.

Link to comment
Share on other sites

To username του χρήστη αφαιρέθηκε από το post. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώσουμε τι έγινε θεωρώ άδικο να στιγματίσουμε κάποιον.

dimmelis λυπάμαι για τα 75ευρώ που έχασες, τουλάχιστον την επόμενη φορά θα ξέρεις να το δοκιμάσεις πριν τα χρήματα αλλάξουν χέρια.

Το θέμα κλείνει κάπου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.