Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Εχω μια ερωτηση και συγνωμη αν ειναι καπως ασχετη με το θεμα αυτο....

 

Εχω triple monitor πανω σε μια R9 280X O.C.....θελω να βαλω και 4η οθονη αλλα δεν την ενεργοποιει....Το εχει κανει κανεις αυτο το config γιατι που φαινεται περιεργο το οτι δε παιζει..

 

Η σειρα ειναι

 

1 Χ HDMI

1 X DVI

1 X DP ( Με active adapter)

 

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Maximvs said:

Εχω μια ερωτηση και συγνωμη αν ειναι καπως ασχετη με το θεμα αυτο....

 

Εχω triple monitor πανω σε μια R9 280X O.C.....θελω να βαλω και 4η οθονη αλλα δεν την ενεργοποιει....Το εχει κανει κανεις αυτο το config γιατι που φαινεται περιεργο το οτι δε παιζει..

 

Η σειρα ειναι

 

1 Χ HDMI

1 X DVI

1 X DP ( Με active adapter)

 

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Ποιον active adapter έχεις?

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Aris Teidis said:

Παίζει κανείς μας με G25 σε win10 (drivers κτλ.)? Το ρωτάω για την G25 που θέλω να δώσω...

Παντως εγώ με G27 αντιμετοπίζω κάποια προβλήματα κάθε φορά που γίνεται κάποιο update στα Windows... Από αυτά που έχω ψάξει αυτό που συμβαίνει είναι ότι κάθε φορά που γίνεται κάποιο update στα Windows γίνεται update και στους drivers της τιμονιέρας... Άλλοι αναφέρουν ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα και άλλοι οτι κάθε φορά που συνδέουν την τιμονιέρα έχουν πρόβλημα... Στους περισσότερους το θέμα το λύνει αυτό το video οπότε έχε το λίγο στα υπόψιν σου... (Αυτά για G27 αλλά νομίζω πως είναι το ίδιο και για g25, δεν ξέρω αν κάνω λάθος)...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιον active adapter έχεις?

Αυτή με τον ανταπτορα παίζει κανονικά...Ή 4η οθόνη όταν την συνδεω την βλέπει σαν οθόνη αλλά δεν την ενεργοποιεί..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis

 

Και εγω g25 win10 κανένα prob.

Δεν εχω το original shifter και το nixim και σε σκεφτόμουν.

Αν σου κάνει κουνήματα ο υποψήφιος νέος κάτοχος pm me.

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H τεταρτη οθονη του SimDASH ειναι ετοιμη....PitStop Live Data Screen
 

Ενεργοποιειται αυτοματα μολις το αυτοκινητο μπει στα pits και με τον ιδιο τροπο απενεργοποιειται οταν το αυτοκινητο βγει στο pitlane.
Δεν μπορει να ενεργοποιηθει την ωρα που το αυτοκινητο ειναι στην πιστα για να μη μπερδεψει τον οδηγο.
Δειχνει τις παρακατω πληροφοριες σε πραγματικο χρονο την ωρα που ειμαστε στα Pits.

1.Kαυσιμα. (Μεγιστη χωρητικοτητα και ποσα λιτρα ειναι στο ρεζεβουαρ)
2.Λαστιχα. (Εμφανιζονται ολες οι γομες που χρησιμοποιουνται στο καθε αγωνα.Εμφανιζονται και με το κανονικο χρωμα και γραμμα οπως τα εχει δωσει η FIA αλλα και με το ονομα τους.Αλλαζουν σε πραγματικο χρονο οταν τα αλλαζετε στο pit stop.
3.Φθορα αυτοκινητου ( Εμφανιζει το ποσοστο ζημιας του αυτοκινητου σε καθε απο τα 4 σημεια που μπορει να εχουν φθορα.Θα προστεθει και φθορα κινητηρα οπου ειναι δυνατον)
4.Pit Stop Time

5.Penalty Time

6.Θεση που βρισκομαστε στον αγωνα.
7.Ολοκληρωμενοι γυροι και ποσοι γυροι απομενουν.

 

4 PitStop 1.jpg

 

4 PitStop 2.jpg

 



 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη και σε λειτουργια η οθονη PitStop Live Data και εφτιαξα αλλη μια Car Geometry and Damage για παρακολουθηση damage , suspension travel , wheel  load , camper , ride height...

4 PitStop Final.jpg

 

5 CarGeoDamage.jpg

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο δοκιμαστικο video με ολες τις οθονες του SimDASH σε λειτουργια.....καποιες ενδειξεις ακομα ειναι υπο κατασκευη......
 

 

.....και η δοκιμαστικη διευλευση απο τα το pitlane με την ενεργοποιηση και απερνεγοποιηση της οθονης Pitlane ON.....
 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

εκτος από το εφε αυτό για το Pit lane εχεις και άλλο που ενεργοποιείτε με το pit lane limiter και σταματάει με το πάτημα πάλι του κουμπιου?

Αν οχι το πιο σημαντικο ειναι να βλεπεις αν ειναι ενεργοποιημενος ή οχι ο Limiter

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, beastie said:

εκτος από το εφε αυτό για το Pit lane εχεις και άλλο που ενεργοποιείτε με το pit lane limiter και σταματάει με το πάτημα πάλι του κουμπιου?

Αν οχι το πιο σημαντικο ειναι να βλεπεις αν ειναι ενεργοποιημενος ή οχι ο Limiter

Το assetto δινει αυτη την επιλογη και με κουμπι.Βεβαια  ενεργοποιει το pitlimiter αυτοματα μολις περασεις τη γραμμη του Pitlane.Θα γινει και με κουμπι στην τελικη εκδοση του SimDASH χωρις βεβαια να ερνεργοποιειται μαζι και το effect.Αυτο θα εμφανιζεται μονο οταν μπει το αμαξι στο χωρο του Pitlane.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maximvs said:

Το assetto δινει αυτη την επιλογη και με κουμπι.Βεβαια  ενεργοποιει το pitlimiter αυτοματα μολις περασεις τη γραμμη του Pitlane.Θα γινει και με κουμπι στην τελικη εκδοση του SimDASH χωρις βεβαια να ερνεργοποιειται μαζι και το effect.Αυτο θα εμφανιζεται μονο οταν μπει το αμαξι στο χωρο του Pitlane.

Αν θες την άποψη μου, το όλο εφέ όταν μπαίνεις στα πιτ είναι υπερβολικό, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα απλώς μια λωρίδα πάνω πάνω ή κάτω (η και στα 2) να γράφει "IN PITLANE" ή κάτο παρόμοιo.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stelios F. said:

Αν θες την άποψη μου, το όλο εφέ όταν μπαίνεις στα πιτ είναι υπερβολικό, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα απλώς μια λωρίδα πάνω πάνω ή κάτω (η και στα 2) να γράφει "IN PITLANE" ή κάτο παρόμοιo.

Η πληρη διαδικασια ειναι πως οταν μπαινεις στο pitlane ενεργοιποιειται η οθονη PitLane οπως ειναι στο video...μολις μπεις στα Pits ενεργοποιειται η PitStop Live Data οθονη , μολις βγεις παλι στο PitLane ενεργοποιειται η PitLane οθονη και μολις βγεις στη πιστα επανερχετε η κανονικη οθονη του SimDASH.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.