Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Σαν τιμονιέρα η DFGT ήταν πάντα ανώτερη της G25/27, η οποία είναι το καλύτερο πακέτο. (πετάλια και shifter)

Με 70 rpm? Δε νομίζω!!

 

H επιτάχυνση 2996 οφείλεται σε spike της καμπύλης και δεν είναι αντιπροσωπευτική της τιμονιέρας..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Με 70 rpm? Δε νομίζω!!

 

Χμ, θέμα προτίμησης θα έλεγα.

Αν θέλεις να ντριφτάρεις πιθανόν να προτιμάς την μεγαλύτερη ταχύτητα.

Σε συνθήκες αγώνα όμως, η καλύτερη επιτάχυνση είναι αυτή που θα κάνει τη διαφορά, σε μικρά γλιστρήματα να προλάβεις να το πιάσεις.

Λαμβάνοντας υπόψιν και το ότι είτε 70 είτε 100 δεν είναι αρκετά ώστε να αφήσεις το τιμόνι και πάλι θα πρέπει να το γυρίσεις με το χέρι, θα επιμείνω πως η DFGT είναι η ανώτερη τιμονιέρα:bleh:  :bleh:  :bleh:  :bleh:  :bleh:  :bleh:  :bleh:

Link to comment
Share on other sites

lol   (τραγουδιστά)   Η ομορφότερη τιμονιέρα του κόσμου, για μένα είναι η DFGT....

 

Τώρα που το λές και το παρατηρώ, ένα δίκιο το έχεις!!

880 - 1350 πάνω κάτω το ίδιο είναι.

70 - 110 όμως, η μέρα με τη νύχτα λέμε!!!!!!!  :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έτρεξα χωρίς να κρασάρει αυτήν την φορά. Στην πρώτη περιστροφή προς  τα αριστερά πάει πολύ αργά σταματάει και μετά πολύ γρήγορα, δεν ξέρω αν έτσι πρέπει να κάνει.

 

da1fafeb509dd719a659e63b52cfd7f8.png

Έγινε επεξεργασία από Zenor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό,το οτι πρέπει και το παιχνίδι να υποστηρίζει κατι τέτοιο ομως είναι ενα θέμα.

Αν τρακάρει καλυτερα να φοράει ζωνη στο κάθισμα αλλιως τον βλέπω να μπαίνει στην οθονη :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπενθυμίζω ότι έχω ακόμα ένα κωδικό για παραγγελία του CSW V2 για όποιον θέλει. Μετά από ενάμιση μήνα με την τιμονιέρα είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος χωρίς το παραμικρό παράπονο και είναι κατά τη γνώμη ότι καλύτερο εκτός και εάν είστε αποφασισμένος να πάτε για DIY Servo ή ακόμα καλύτερο το Accuforce.

 

Σκέφτομαι σύντομα να παραγγείλω και το Universal Hub για να κοτσάρω επάνω ένα Momo MOD 30 :victory:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προχωρησει πολυ το θεμα με το arduino παιδια και βολευει παρα πολυ. ζητησα το source απο εναν που ειχε κανει εξωτερικη εφαρμογη να στελνει σειριακα απο το shared memory του assetto, και πλεον περναω οτι θελω σε δικη μου. δοκιμασα και δευτερη οθονη με κατασταση ελαστικων δουλευει αψογα. και το shared memory περιεχει τα παντα... split laps best λαστιχα στροφες ονοματα ταχυτητες G-force πιτ τρακαρισμα οτι θες.

 

αδεια οθονη μονο με rsr, και ολες οι πληροφοριες εξω. μεγαλο πλεονεκτημα και στα fps του παιχνιδιου, και η εμπειρια με εντονα λεντακια στο τιμονι και οθονες πληροφοριων τρομερα καλυτερη απο οτι Onscreen.

 

επισης πληροφοριακα, γινεται και αποστολη σειριακων πληροφοριων απο python ingame, το εκανα αλλα προσθετει ενα ανεπιθυμητο μικροstutter στο παιχνιδι. η εξωτερικη εφαρμογη οχι.

 

οποιος θελει πληροφοριες ευχαριστως μοιραζομαι τα παντα. θα αναρτησω στο μελλον καμια φωτο μολις το εμπλουτισω αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δοκίμασα ειναι με το Hub Dash στο κινητο,οπου τρέχει ενας server στο pc και τα στελνει στο κινητο.

Φτιαχνεις ενα layout με τις πληροφοριες που θες και τα βλεπεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

τα χω δοκιμασει, και σε ipad αλλα δεν ειναι το ιδιο. για πληροφοριες καλα ειναι (που δεν εχουν πολλες) αλλα για shift indicator οχι και τοσο. και κανεις και εξτρα δουλειες στησε κινητα ανοιξε εφαρμογες κλπ. τεσπα οτι βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.