Jump to content



Κινητό για τη νύφη μου: LG L9 II vs moto G


Volrath

Recommended Posts

Για πείτε ρε παλουκάρια. Ψάχνω κινητό για τη νύφη μου στα 160 τοπς. Δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητική, καλή ποιότητα να'χει, να μην είναι αργό και να τραβάει και καμιά οκ φωτό.

Σκεφτόμουν το L9 II αλλά μήπως το moto g είναι καλύτερο για τα €20 παραπάνω; Το lg μου φαίνεται πιο όμορφο (σε άσπρο, είπαμε για γυναίκα) αλλά διαβάζω για τριξίματα/πλαστικούρες και έχω ενδοιασμούς.

Για πείτε τη γνώμη σας. Άμα προτείνετε άλλο τηλέφωνο, μη πάει πάνω από 160 σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το L9 II, που το προτεινα σε μια φιλη, και τελικα το πηρε, μεχρι στιγμης ειναι ευχαριστημενη για περιπου 1-1,5 μηνα που το εχει..!

το MOTO G δεν το εχω πιασει στα χερια μου, δεν μπορω να εκφερω αποψη..!

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο Φάνης, εκτός απο σελφι, το Μοτο G είναι πολύ καλό στα λεφτά του, και πιο γρήγορο επίσης.

Ακόμα θα ξαφνιαστώ ΠΟΛΥ αν το LG φτάνει έστω και στο 70% την απόδοση της μπαταρίας του Μοτο.

Link to comment
Share on other sites

κατα την αποψη μου παντα,θεωρω το g2 mini καλυτερο σε σχεση με το moto G αν και πιο ακριβο

εχει

8mp καμερα vs 5mp

4G -lte

ισως θελει μεγαλυτερη οθονη(4,7")

sd card σε περιπτωση που δεν την καλυψουν

Link to comment
Share on other sites

Windows phone χλωμό. H γυναίκα έχει μάθει το android τώρα.... Άσε που πιο εύκολα κάνω access τα network files μου από το κινητό παρά από τα pc με τα windows. Φαντάζομαι πώς θα πρέπει να κάνεις τις κλασικές @@ριες με homegroups και shared devices και και...

Το m2 είναι ένα 20ρικο πιο ακριβό από το moto g φαίνεται να έχει χειρότερα specs. Να ανέβω στο budget αλλά να είναι ξεκάθαρα καλύτερο τηλέφωνο.

Το G2 MINI μου αρέσει εμφανισιακά, αλλά πάλι οθόνη λιγότερα pix και ακριβότερο...

Ωστόσο βρήκα το Lenovo S960 VIBE X 150 από Κίνα, 5ρα με FHD. Διαβάζω έχει τα προβληματάκια του αλλά name (κάπως) κινητό της αρέσει και η εμφάνιση...μπορεί να το παραγγείλω.

Ωστοσο ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1199]Volrath[/MENTION]

Δεν ξέρω αν σε πρόλαβα, αλλά σε lenovo που έπεσε στα χέρια μου έχω δει την πιο άθλια κάμερα καθώς και το πιο laggy android........ και είμαι με Jiayu G3 :happy2:

αν θες από κίνα, κοίτα κάτι σε xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1199]Volrath[/MENTION]

Δεν ξέρω αν σε πρόλαβα, αλλά σε lenovo που έπεσε στα χέρια μου έχω δει την πιο άθλια κάμερα καθώς και το πιο laggy android........ και είμαι με Jiayu G3 :happy2:

αν θες από κίνα, κοίτα κάτι σε xiaomi...

Δε με πρόλαβες :(. Το κινητό έρχεται τώρα από Κίνα. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.