Jump to content



Tι γινετε επιτελους με αυτον τον firefox


monotis

Recommended Posts

Κάνε format, βάλε lubuntu και θα είσαι άρχοντας, χωρίς ιούς και σκουπιδολογισμικό. Για internet και mp3 δεν χρειάζεσαι windows ούτε ie.

lubuntu | lightweight, fast, easier

εδω που τα λεμε, με αυτο το pc αποκλειεται να παιζεις games, αντε να το χεις το που πολυ για βασικη χρηση office+ brawsing, οποτε μαλλον αυτη ειναι η ιδανικοτερη λυση (δεν περιμενα να συμφωνισω ποτε με τον gdp77)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια απο τις (πραγματικά πολυ λίγες πλέον) φορές που όντως η τρολια "βαλε Λίνουξ να ησυχάσεις " (γενικως ,ολο και καποιος το λεει,χωρις απαραιτητα να εχει ο ιδιος) εχει ενα λογικό υπόβαθρο .

Link to comment
Share on other sites

εδω θα συμφωνησω κι εγω με τους προλαλησαντες...!!!

δοκιμασε ενα Live CD Ubuntu, να δεις πως παει το μηχανημα με τα Linux και μετα, ΑΝ θες, κανεις εγκατασταση..!!

τωρα πλεον που, αφ' ενος δεν υπαρχει υποστηριξη για ΧΡ και αφ' ετερου δεν μπορεις με αυτο το πισι να παιξεις παιχνιδια, νομιζω κι εγω οτι ειναι καλυτερη λυση..!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30805]Nick74[/MENTION]

Έχει γράψει ότι το θέλει για internet και mp3, αν δεν κάνω λάθος

[MENTION=30259]das[/MENTION]

η λύση που πρότεινα είναι μια πολύ σοβαρή πρόταση κατά τη γνώμη μου. Αν είσαι τυφλωμένος και άσχετος τη βλέπεις σαν τρολιά. Για ό,τι δεν ξέρεις καλύτερα να μην μιλάς

[MENTION=4092]cabdik[/MENTION]

Είναι το linux και θα πρέπει να δοκιμάσει lubuntu. Το Ubuntu είναι βαρύ και θα του πηγαίνει χειρότερα από τα xp. Μάλλον εσύ είσαι η περίπτωση που αναφέρει ο das

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30805]

[MENTION=4092]cabdik[/MENTION]

Είναι το linux και θα πρέπει να δοκιμάσει lubuntu. Το Ubuntu είναι βαρύ και θα του πηγαίνει χειρότερα από τα xp. Μάλλον εσύ είσαι η περίπτωση που αναφέρει ο das

για ΤΟ linux, εχεις δικιο..!

το αλλο δεν το καταλαβα..! τι εννοεις εγω ειμαι η περιπτωση που αναφερει ο das?

Link to comment
Share on other sites

για την προταση του για το lubuntu λεει κι εχει δικιο ασχετα αν το διεκδικει με λαθος τροπο...

Αν παει να βαλει κλασσικο ubuntu ειναι οντως πολυ βαρυ λειτουργικο ενω το lubuntu εχει LXDE (περιπου σαν το xfc και μαλλον ακομα πιο light) οποτε ειναι ιδανικο για παλια μηχανηματα lubuntu | lightweight, fast, easier

Προσωπικα θα πεταγα ενα puppy linux η αλλη minimal διανομη, ομως δεν κανουν για αρχαριο οποτε συμφωνω κι εγω στο lubuntu

Link to comment
Share on other sites

Κάνε format, βάλε lubuntu και θα είσαι άρχοντας, χωρίς ιούς και σκουπιδολογισμικό. Για internet και mp3 δεν χρειάζεσαι windows ούτε ie.

lubuntu | lightweight, fast, easier

Ισως να ειναι μια καλη λυση αυτη που προτεινεις ,αλλα δεν ειμαι για νεες εξερευνησεις σε κατι που δεν γνωριζω ουτε καν.

Ενα παλιο pc ειναι που η βασικη του χρηση ειναι για το office.Απο κει και περα απλα ειπα να περασω και εναν broswer μπας και χρειαστει για καμια πληροφορια απο το internet,αλλα αφου ειδα οτι σερνετε στη κυριολεξια τοτε εγκαταλειπω την ιδεα.

Αν τωρα υπαρχει κατι τοσο ελαφρυ για ενα τοσο παλιο pc,που μπορω να σερφαρω λιγο καλο θα ηταν,αλλα οχι format drivers παλι και ιστοριες.

Παντως μετα την αναβαθμιση στον νεο firefox 2 λεπτα κανει να ανοιξει τη σελιδα του google!!με τον 3.6 κατι γινοταν,και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι μια καλη λυση αυτη που προτεινεις ,αλλα δεν ειμαι για νεες εξερευνησεις σε κατι που δεν γνωριζω ουτε καν.

Μπορεις να το δοκιμασεις απο live cd, δε χρειαζεται εγκατασταση.

Το κατεβαζεις, καις ενα cd, το δοκιμαζεις (εννωειται στη δοκιμη ειναι πολυ πιο αργο αφου θα τρεχει απο το cd, αλλα απλα για να το δεις ειναι ok) και αν σου αρεσει και σε βολευει το κανεις εγκατασταση, επισεις αν εχεις χωρο στο δισκο μπορεις να εχεις dual boot μεχρι να το συνηθισεις, κανεις δε σε υποχρεωνει να εχεις ενα και μοναδικο λειτουργικο στον υπολογιστη σου.

Οσο για drivers κτλ, με εξαιρεση της καρτας γραφικων αν εχεις nvidia ή amd, κατα 99.9999% δε θα χρειαστεις κανεναν απολυτως driver. Οι ubuntu based διανομες ενσωματωνουν την πλειοψηφια των drivers που υπαρχουν για ενα μεγαλο πληθος συσκευων.

Απο την αλλη αν δεν εισαι διατεθειμενος για εξερευνησεις, ισως και να μη σου κανει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[MENTION=30259]das[/MENTION]

η λύση που πρότεινα είναι μια πολύ σοβαρή πρόταση κατά τη γνώμη μου. Αν είσαι τυφλωμένος και άσχετος τη βλέπεις σαν τρολιά. Για ό,τι δεν ξέρεις καλύτερα να μην μιλάς

[MENTION=4092]cabdik[/MENTION]

Είναι το linux και θα πρέπει να δοκιμάσει lubuntu. Το Ubuntu είναι βαρύ και θα του πηγαίνει χειρότερα από τα xp. Μάλλον εσύ είσαι η περίπτωση που αναφέρει ο das

με λες ασχετο και τυφλο (lol),χωρις να καταλαβες (αν το ειδες ,και δε σε κολλησα τυφλαμαρα) καν αυτο που εγραψα .

μην εχεις τη μυγα .

σου εδωσα δικιο .

ενταξει ,υπαρχεις. Σε βλεπουμε .

θελεις να βαλουμε linux.

το καταλαβαμε οοοοολοι.

τωρα ενταξει;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.