Jump to content



MSI GTX 970 Gaming 4G


Recommended Posts

Οπως βλεπεις φιλε μου καμια εταιρια δεν ειναι αψογη. Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν γνωριζω καποια λυση στο προβλημα, αλλα καλο ειναι να μην φανατιζεσαι τοσο πολυ υπερ της μιας η της αλλης. Και για να σε προλαβω πριν με κατηγορησεις ως AMD fanboy, Gigabyte GTX 970 G1 εχω.

Για καποιο λογο σε καποιους προκαλείται.

Μια χαρα τρεχουν τα παιχνιδια μου...Ποιο smooth δεν γίνεται! Ακομα και το UNITY AC παει ΠΕΤΣΑ!

Θα κανω και καποιες δοκιμες σε καθαρο λειτουργικο windows 8.1. Nα δω τι το προκαλει...

Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι το fraps και msi afterburner και το live monitoring που κανουν κανοντας μετρησεις προκαλουν προβλημα αλλα και παλι σε ορισμενους....

Αμα κανεις search για micro freezing θα δεις και αναφορες με Α-M-D.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] [MENTION=163]Helly[/MENTION] εχεις παρατηρησει το φαινομενο ? Ειναι σαν να κοβεται η παροχη ρευματος στην καρτα για 0,05 sec και να το αντιλαμβανεσαι σαν ενα παγωμα αστραπιαίο.

Tι λειτουργικο εχεις ?

Φρεσκοφορμαρισμενο ?

MSI Afterburner, Fraps χρησιμοποιεις ?

.....κοιτα να δεις καποια π@π@ρια της Microsoft θα ειναι! Με κανενα σαπιο update!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] [MENTION=163]Helly[/MENTION] εχεις παρατηρησει το φαινομενο ? Ειναι σαν να κοβεται η παροχη ρευματος στην καρτα για 0,05 sec και να το αντιλαμβανεσαι σαν ενα παγωμα αστραπιαίο.

Tι λειτουργικο εχεις ?

Φρεσκοφορμαρισμενο ?

MSI Afterburner, Fraps χρησιμοποιεις ?

8.1 οχι φρέσκια εγκατασταση και παντα με afterburner
Link to comment
Share on other sites

8.1 οχι φρέσκια εγκατασταση και παντα με afterburner

....εχω να κανω και αρκετο καιρό φορματ! Θα περάσω τα 8.1 να τελειώνω. Τα εχω official.

Ισως επειδη άλλαξα πλατφορμα και δεν εκανα φορματ...

Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε εγω εχω παρατηρησει τιποτα. Ειμαι με Windows 8.1 που ειναι upgrade απο Windows 8. Ειχα πανω την 7970, μετα 290, τωρα την 970 και δεν εχω κανει format εδω απο τη στιγμη που τα ειχα βαλει ως Windows 8, σχεδον τη μερα που βγηκαν και τα εδινε προσφορα η Microsoft στα 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=232]yog-sothoth[/MENTION] [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] για να μην κανω format. Το θεμα μου ειναι afterburner/fraps με Crysis III :p τα αλλα μια χαρα τρεχουν... Μπορειτε να το δοκιμάσετε! :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Χωρις το texture pack, δλδ High textures. Τα αλλα φυσικα τερμα.

Δηλαδη εχεις βαλει ULTRA αλλα δεν εχεις το texture pack HD μεσα ?

ή

χωρις το texture pack εχεις βαλει και HIGH στην επιλογη ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω καν το pack και η επιλογη μου ειναι η High.

ωραια μια χαρα παιζει εκει.... κανε μου μια χαρουλα και βάλε την επιλογη ULTRA.

Πες μου μετα εαν κανει micro freezing ? ...thanks mate!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Oρεστη αυτα τα προγραμματα ingame κανουν θεματακια.. Σε 1080ρ μπορει να μην το καταλαβαινει κανεις αλλα π.χ. σε 5760χ1080 παρατηρω οταν τρεχω καποιο game και τρεχει και παραλληλα το msi ab προβλημα στη ροη, σαν κατι να μου χαλαει τη smoothιλα.

Οποτε σταματησα να εχω την καρτα κλοκαρισμενη σε games με msi ab και παιζω μαμα με ροη κρεμα..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Oρεστη αυτα τα προγραμματα ingame κανουν θεματακια.. Σε 1080ρ μπορει να μην το καταλαβαινει κανεις αλλα π.χ. σε 5760χ1080 παρατηρω οταν τρεχω καποιο game και τρεχει και παραλληλα το msi ab προβλημα στη ροη, σαν κατι να μου χαλαει τη smoothιλα.

Οποτε σταματησα να εχω την καρτα κλοκαρισμενη σε games με msi ab και παιζω μαμα με ροη κρεμα..

Μάλλον έχει να κάνει με αυτό στην περίπτωση του MSI AB, αν θες βάλε το maximum polling (60.000) να δούμε αν θα φτιάξει από περιέργεια...

1d45fa9c7665c8d8db567edac523bdf0.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με αυτό στην περίπτωση του MSI AB, αν θες βάλε το maximum polling (60.000) να δούμε αν θα φτιάξει από περιέργεια...

1d45fa9c7665c8d8db567edac523bdf0.png

To κανει πιο αργα στο Crysis 3. Αρα εχει να κανει θεμα με τις ενδειξεις ?

Bγαζω το afterburner και παει κρεμα το Crysis III. :)

Τελος δεν ασχολουμε ξανα με ab, riva και fraps...Πηραν πουλο από το μηχανημα μου!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Boys στο MORDOR έκλεισα το HYPER THREADING και το MICRO FREEZING εξαφανίστηκε στα ULTRA!

ΤΕΛΟΣ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ! Το AFTERBURNER δουλευει κομπλε, ολη τη μ@λ@κια την εκανε το HYPER THREADING!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.